yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

matek89121    2280
4 minuty temu, yacenty napisał:

dziś poranek był udany więc znów nie trafiłes - a żart był mega chamski. a wracajac do tematu - czytaj, czytaj, czytaj ale przede wszystkim myśl!!!
w interecie możesz przeczytać czy zobaczyć wszystko ale to Ty decydujesz czy dany pomysł zrealizujesz na swoim gospodarstwie

mówisz o żarcie z rana czy z wieczora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
41 minut temu, Cebulj napisał:

t1 to grzyb  t2 chwasty i t3 grzyb?

Wszystko to grzyb . W sensie zabiegi grzybobójcze 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460

To może jednak kup sobie te książki . Tylko nie wiem czy tam będą takie podstawowe informacje jak ,co to jest  T1 , T2 , T3  czy  n1 i n2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
12 minut temu, robercikj100 napisał:

Wszystko to grzyb . W sensie zabiegi grzybobójcze 

To aż trzy razy u mnie tato aby nieraz aby raz na grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Dzisiaj przy przymrozku udało się rozsiać kizeryt na rzepak ale miejscami jest dość mocno zgryziony przez zwierzynę. Został sam korzeń. Będzie coś z niego?

IMG_20210223_101322_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
1 godzinę temu, Cebulj napisał:

To aż trzy razy u mnie tato aby nieraz aby raz na grzyba

U mnie też jak był zabieg na grzyba za czasów dziadzia to było święto, ale jakieś 6 lat temu tata przejął gospodarstwo i ja wziąłem na siebie kwestie agrotechniczne. Zacząłem się uczyć uprawy najpierw pszenicy i rzepaku, teraz uczę się kukurydzy. Nauka trochę zajęła ale już w jakimś stopniu mogę powiedzieć że wiem co z czym się "je" ale jak to mówią człowiek uczy się całe życie, więc i przede mną jeszcze sporo, aby powiedzieć że wiem już wszystko. Przede wszystkim jak @yacenty mówi. Dużo czytania i metoda prób i błędów, bo żadna teoria nie zastąpi ci praktyki czyli doświadczenia ,którego nabierzesz z biegiem czasu. Dużo dowiedziałem się właśnie pytając tutaj, czy to o rzepak czy pszenicę i tobie radzę to samo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
2 minuty temu, pawelski napisał:

.

Kropki to sobie na fejsbooku wstawiaj, i nas jest przycisk obserwuj. Dostajesz powiadomienie jak ktoś odpowie a nie musisz innym przeszkadzać wstawiając jakieś kropki

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Możecie się ze mnie śmiać, ale kontrole u kolegów i u mnie mówią same za siebie i będę dążył do ograniczania zabiegów. Ktoś na forum w temacie o pszenicy pisał że niemcy ograniczają się do dobrego t3. Będę szukał tych badań. Skoro roślina na poziome a2 da 800kg więcej to nie ma sensu robić rekordów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Musiałbym znaleźć więcej czasu i poszukać zdjęć, ale skoro plodozmian byl jaki byl, obornik byl dawany jeszcze 10-11 lat temu w sporych ilościach to wytłumacz mi. Rzepak siany 25.08 opryskany 1l caryx - mega piękny naprawdę, na dniach poszukam zdjęć korzenia przed spoczynkiem zimowym i później z wegetacji  w środku pola nawalil siewnik i siane w mokre 05.09, w doglebówke, stękał, nie był niczym pryskany. W trakcie wegetacji był ciut mniejszy. Na całości t1 tiofanatem. Ten z wrzesnia miał najzdrowsze rzycho i rozgałęzienia od samego dołu i wyższy. Byłem zdziwiony, chyba że mial kilka dni faze późniejsza i wtedy trafilem z terminem na płatek, ale rozgałęzienia? Z późnego rzepaku? 

6 minut temu, yacenty napisał:

wszystko zależy od pogody i presji chorób w danym sezonie, jak mi wychodziło T3 w okolicach 3-5 czerwca to choćbyś stanął na głowie nie dowieziesz pszenicy w super formie do zbioru czyli do 25 lipca. najlepsze środki działają miesiąc czyli w moim przypadku do 1-2 lipca. ten rok z mokrym czerwcem pokazał że warto było zrobić najtańsze T4, choćby za 50-60zl

Ja nie mówię że ochrona to zło i że ja dorzucę, ale ile kupujemy bezsensownie chemii, dajemy maksymalne dawki mimo braku presji chorób i kupujemy chemię drogą... ja rozumiem okres inkubacji i że choroba ukazuje sie po zwalczeniu o ile kojarzę dtr, to dlaczego na mijaku wogóle dtr sie nie pojawia i kłosy ciezkie? Czyżby chemia prowokowala dtr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Jak zrobiłeś mijak fungi to i z azotem mogłeś mijak zrobić  mniejsze nawoże mniej rozkrzewień mniejsza presją chorób ale u siebie na rogach też coś podobnego zaobserwowałem. Chociaż przy gęstym dobrze wynawożonym łanie bez fungi nie da rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

U mnie kilka lat temu na granicy był mijak zabiegami t1 i t2, T3 nie było wcale i wyglądało to tak. 

IMG_20190716_202328.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Czy jest jakaś możliwość żeby na wiosnę zlikwidować w rzepaku gwiazdnice, tasznika i krzywoszyja? Na etykiecie lontrela jest napisane że gwiazdnicy i tasznika nie bierze a jak z krzywoszyjem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
33 minuty temu, Audi213 napisał:

U mnie kilka lat temu na granicy był mijak zabiegami t1 i t2, T3 nie było wcale i wyglądało to tak. 

IMG_20190716_202328.jpg

Moze idz na temat o pszenicy 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Poczytaj o tym o czym koledzy pisali wyżej, konkretnie kolega Mecha🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może poszła chemia z zimniaka

55 minut temu, Audi213 napisał:

U mnie kilka lat temu na granicy był mijak zabiegami t1 i t2, T3 nie było wcale i wyglądało to tak. 

IMG_20190716_202328.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Ziemniaki też nasze i wszystkie opryski ja wykonywałem i był robiony nawet odstęp żeby takiej ewentualności nie było, więc raczej nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Wyjeżdżacie z azotem od razu 1.03? 

Prognozy zapowiadają ladne.. pytanie jak z wjazdem na sciezkach twardo gorzej jak sie zjedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja jutro zobaczę jak to będzie wyglądać bo jutro chce dać kizeryt. będzie rozeznanie jak to wygląda w polu. już czuję że na dwa pola nie da się wjechać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

W przyszłym tyg przymrozki w nocy wiec ja ruszam wtedy z samego rana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Orientujecie sie moze czy mozna zmieszac saletrosan z korn kali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ja też liczę na te przymrozki w środę pokazuje. Myślę że koło 4-5 rano przatakuje. Tylko dylemat czy sypac Kiseryt czy dawać azot. Jak narazie u mnie jeszcze snieg ale jutro 15+ i słońce także powinno już roztopic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Kubawww napisał:

Orientujecie sie moze czy mozna zmieszac saletrosan z korn kali?

we wiaderku patykiem?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
44 minuty temu, yacenty napisał:

we wiaderku patykiem?

W rozsiewaczu deska..

Mam dwa kawalki gdzie szybko nie wjade, a nie bede jezdzil kilkanascie razy..

Plus wiesz co to pisanie na temat??? Pytam o mieszalnosc, a Ty o czym innym..

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj