yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

yacenty    3883

w 2 zdaniach. Nie mam szkoły rolniczej - ogólniak później studia na polibudzie, później studia podyplomowe z rolnictwa - tu się nic nie nauczyłem.
Dostałem tylko papierek że mogę być "rolnikiem". Pasja, czytanie, czytanie, czytanie - masa rozmów na forum. Eksperymenty na gospodarstwie i trochę się nauczyłem. Czy warto iść na studia podyplomowe? Moim zdaniem to zależy, po co ci one i jakie to będą studia. Wbrew pozorom są lepsze i gorsze. Czy potrzebujesz mieć wykształcenie rolnicze do jakichś programów? Czy dziś bym poszedł na studia podyplomowe? Tak, ale bardziej rozważnie wybrałbym ich kierunek. A jak się chcesz nauczyć rolnictwa to tylko otwarta głowa i czytanie i słuchanie innych - bardzo dużo się nauczysz samemu, o ile będziesz chciał i będzie ci na tym zależeć.

  • Like 4

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Praktyka się liczy tylko jak to jest w Niemczech 2 lata praktyki u innego gospodarza zanim sam przejmie własne gospodarstwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Witajcie, poszukuję dobrego środka do zwalczenia słodyszka dotychczas leciał proteus, ale niestety go wycofali. Jaki wy stosujecie środek do zwalczenia tego owada ? Jest sporo środków ale nie wiem sam który wybrać. Dodam że mam małe doświadczenie ze stosowaniem środków dopiero zaczynam przygodę powiedzmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

sporo środków ? chyba nie jesteś w temacie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Możliwe, takie suche patrzenie w internecie. Dopiero teraz na studiach się trochę zagłębiam w to wszystko także wybaczcie mi, jak jakąś głupotę palnę :D licze na sprostowanie w takiej sytuacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Jakie macie opinie na temat odzywek dr green rzepak ?

Jak z przyswajalnoscia lepiej złożyć samemu miksturę czy kupić gotowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
56 minut temu, KubaMF napisał:

Możliwe, takie suche patrzenie w internecie. Dopiero teraz na studiach się trochę zagłębiam w to wszystko także wybaczcie mi, jak jakąś głupotę palnę :D licze na sprostowanie w takiej sytuacji :D

Inazuma

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, KubaMF napisał:

Witajcie, poszukuję dobrego środka do zwalczenia słodyszka dotychczas leciał proteus, ale niestety go wycofali. Jaki wy stosujecie środek do zwalczenia tego owada ? Jest sporo środków ale nie wiem sam który wybrać. Dodam że mam małe doświadczenie ze stosowaniem środków dopiero zaczynam przygodę powiedzmy :D

W zasadzie to zostały tylko dwa typy substancji 

acetamipryd ( Inazuma i mospilan )

oraz pyretrooidy 

 

  • Thanks 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

A jak z Mavrikiem?  Jest jeszcze w sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

A ja z innej beczki zostało mi 5l Isodex z przed dwóch lat. Teraz jest zakaz na chloropyrifos. Wykorzystać to czy lepiej dać sobie spokój? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

teraz to strach na pole  z opryskiwaczem wjeżdżać , chwila nieuwagi i myk kolejny środek wycofany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
koniu napisał:

A jak z Mavrikiem?  Jest jeszcze w sprzedaży?

Jest, kolego stosujesz jeszcze chemię z chemirolu/invigo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
3 godziny temu, KubaMF napisał:

Witajcie, poszukuję dobrego środka do zwalczenia słodyszka dotychczas leciał proteus, ale niestety go wycofali. Jaki wy stosujecie środek do zwalczenia tego owada ? Jest sporo środków ale nie wiem sam który wybrać. Dodam że mam małe doświadczenie ze stosowaniem środków dopiero zaczynam przygodę powiedzmy :D

A chowacze marzec/kwiecień chyba najsampierw będą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
1 godzinę temu, lolq1660 napisał:

Jest, kolego stosujesz jeszcze chemię z chemirolu/invigo?

Tak. W tym sezonie będzie troszke mniej z innvigo bo już troche nakupiłem w styczniu w agrii. Powiedzmy że będzie ,,fifty fifty" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

boravi działa na slodyszka podobne do dursban, chyba nadal w sprzedaży 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, suffeks napisał:

boravi działa na slodyszka podobne do dursban, chyba nadal w sprzedaży 

Grupa chemiczna - fosforoorganiczne więc chyba go nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Kupi , działa mocno na....  kieszeń , 140zł/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
10 godzin temu, yacenty napisał:

z ciekawości, jaki cel dawania kizeryt jesienią na rzepak?

Chciałem żeby był dobrze odżywiony przed zimą która nie wiadomo kiedy przyjdzie, siany był we wrześniu, no i żeby zimowanie miał lepsze. Dostał również 200l rsm 32 + ok 300ok poli6 (mineralizacja słomy) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na bogato, zwłaszcza ze siarka i magnez dość łatwo sie płucza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ktoś stosował  wigor s w rzepaku na wiosnę ? Bo cena siarki w tym nawozie wychodzi dość korzystnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
20 minut temu, yacenty napisał:

na bogato, zwłaszcza ze siarka i magnez dość łatwo sie płucza

Pytałem na jesieni ila dać kizerytu jesienią a ile wiosną np 1/3 i wiosna 2/3 ale nikt nie odpowiadał zbyt chętnie. Gleb nie mam przepuszczalnych przynajmniej tak sądzę. Ciężka glina klasa 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kazdy robi jak uważa :) ja dopiero próbuje zabawy z siarczanem magnezu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja też, taki test poprostu bo rzepak jesienią też swoje pobiera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj