yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Andpol    949

Na razie pogoda się sprawdza zgodnie z kalendarzem a o wiośnie to teraz można pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4024
1 godzinę temu, poosa21 napisał:

Tak wyglądał mój rzepak w 2011 przy 15stopniach mrozu przez 2 noce i silnym wietrze. Rok później było 25 stopni mrozu ale wystarczyło 5cm śniegu żeby przetrwał. 

Ten z 2011 przeżył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298
Napisano (edytowany)

Widzę że jak opóźniony będzie wjazd w pole z pierwszą dawką N to polecacie saletrę, a jakby polał rsm 32 powiedzmy 300l a dzień wczsniej kizeryt, przecie tam też jest forma szybko działająca ??? Na drugą dawkę saletra

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charnas    3

Czy taki rzepak ma szansę odbić? Jakiś dobry sposób na sarny, poza ołowiem?

 

1612866352321.jpg

1612866352332.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
11 minut temu, marulekk napisał:

Widzę że jak opóźniony będzie wjazd w pole z pierwszą dawką N to polecacie saletrę, a jakby polał rsm 32 powiedzmy 300l a dzień wczsniej kizeryt, przecie tam też jest forma szybko działająca ??? Na drugą dawkę saletra

tez mam taki pomysł, chodzi mi wręcz po głowie dać 1 strzał rsmu - 450l - tylko musze zobaczyć czy moj opryskiwacz podoła


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
34 minuty temu, Wicherek napisał:

Ten z 2011 przeżył ?

Niestety musiałem zlikwidować, nie było nawet 1% żywych roślin. W całej okolicy było tak samo kto zostawił to najwięcej ukosili 1,5t/ha a średnio poniżej tony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Czemu ma nie podołać? Jakoś leją te inne niemieckie wynalazki azotowe w ilościach pod 700 litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 minut temu, charnas napisał:

Czy taki rzepak ma szansę odbić? Jakiś dobry sposób na sarny, poza ołowiem?

 

1612866352321.jpg

1612866352332.jpg

Żal patrzeć. Dużo tego tak zjedzone? Ołów chyba najlepsze rozwiązanie i szkody trzeba zgłosić to może coś wypłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
44 minuty temu, charnas napisał:

Czy taki rzepak ma szansę odbić? Jakiś dobry sposób na sarny, poza ołowiem?

 

1612866352321.jpg

1612866352332.jpg

Ten z pierwszego zdjęcia zjedzony do samego korzenia więc raczej kaput 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

I raczej nie zgryzione przez sarny tylko jelenie, bo sarny tylko liście zgryzaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pabloooo napisał:

I raczej nie zgryzione przez sarny tylko jelenie, bo sarny tylko liście zgryzaja 

Tak pie.dolą tylko frajerzy z pukawkami i piórkiem w .upie. Mam tak samo na swoich polach, rzepak płaski "po ziemii", to i sarny stożek potrafią opierdolić 😠 Ołowiem nic już teraz nie poradzicie, bo sezon ochronny na sarny, dopiero od 11 maja wolno kozły strzelać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
1 godzinę temu, koniu napisał:

Czemu ma nie podołać? Jakoś leją te inne niemieckie wynalazki azotowe w ilościach pod 700 litrów?

Nie rozgryzłem jeszcze ustawień opryskiwacza. On przy kalibracji zaworu łapie sobie jakoś min wydatek w litrach na ha i max.
I tak złapał mi 120l/ha jako minimum i pomimo tego że jechałem bardzo szybko to nie chciał mi zejść z dawką do 80l. Przy 110l/ha walił błąd i rozłączał belkę.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

wyłącz odczyt prędkości i ręcznie, pewnie ma minimalne parametry wydatku dla dysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

to nie takie proste przy sterowniu z gps'a ale spokojnie jeszcze jest chwila czasu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

dysze mają tez określoną minimalną wartość ciśnienia i pewnie tego się trzyma komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Wszystko razem i charakterystyka pracy zaworu i dysze, ale tu przynajmniej nie musze podawać jakim kolorem dyszy pryskam, bo już widziałem takie sterowniki gdzie trzeba podać kolor dyszy.

My tu sobie możemy planować nawożenie a i tak pogoda zweryfikuje wszystko. Ale kusi mnie podać 450l na raz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja juz 3 rok bedzie jakk 450 rsm na 1 strzał jadę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, poosa21 napisał:

14.02 Walentynki każdy będzie wypompowany. Na przyszły tydzień zapowiadali ostre mrozy a dziś już pokazują 0. 

Taki słaby jesteś ,czy masz harem

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
15 minut temu, Mareg napisał:

Ja juz 3 rok bedzie jakk 450 rsm na 1 strzał jadę 

U mnie teraz będzie 4 rok gdzie N idzie w jednym strzale . 600 litrów rsm 26+s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Taką prędkością żeby się tyle wylało . Obroty silnika na 1000 i podkręcam dosyć ciśnienie na opryskiwaczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

coś koło tego miwigos, duże cisnienie i prędkosc potegują poparzenia, przynajmniej w moich obserwacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a jak pisałem że duże ciśnienie to zło to była mowa że źle dysze i że lać rsm nie umiem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj