spirit01

Renault 120.54 wałek wom

Polecane posty

spirit01    0

1.Czy jeśli podciągam wajchę od sprzęgła wałka(ta po lewej stronie siedzenia) to wałek powinien odrazu stawać? Podczas prasowania gdy komora jest pusta wałek się nie zatrzymuje po zaciągnięciu wajchy do góry 

2.Czy można podciągnąć jakoś wałek czasami mocno zgrzyta i nie idzie go włączyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5018

Najprawdopodobniej od dźwigni do sprzęgła idzie linka. Możesz ją dowolnie regulować. Wejdź pod traktor i zobacz co i jak wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tam nie ma żadnej linki, tam jest zawór hydrauliczny który przez przesunięcie dźwigni wysuwa lub wsuwa siłownik hydrauliczny który steruje sprzęgłem tarczowym w skrzyni


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5018
8 godzin temu, traktorzystaJakub7211 napisał:

tam nie ma żadnej linki, tam jest zawór hydrauliczny który przez przesunięcie dźwigni wysuwa lub wsuwa siłownik hydrauliczny który steruje sprzęgłem tarczowym w skrzyni

Tak tylko rzuciłem przypuszczenie. Nie widziałem tego modelu na własne oczy. Czy ten siłownik jest na wierzchu? Nie ma na nim możliwości regulacji?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest na wierzchu, nie pamiętam czy ma regulację, Jutro zrobię zdjęcia w swoich renowkach i wstawię foto co i jak


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
10 godzin temu, traktorzystaJakub7211 napisał:

tam nie ma żadnej linki, tam jest zawór hydrauliczny który przez przesunięcie dźwigni wysuwa lub wsuwa siłownik hydrauliczny który steruje sprzęgłem tarczowym w skrzyni

gdzie takich głupot się naczytałeś? w farmingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus napisał:

10 godzin temu, traktorzystaJakub7211 napisał:

tam nie ma żadnej linki, tam jest zawór hydrauliczny który przez przesunięcie dźwigni wysuwa lub wsuwa siłownik hydrauliczny który steruje sprzęgłem tarczowym w skrzyni

gdzie takich głupot się naczytałeś? w farmingu?

Chyba ty jełopie 😂


spirit01 napisał:

1.Czy jeśli podciągam wajchę od sprzęgła wałka(ta po lewej stronie siedzenia) to wałek powinien odrazu stawać? Podczas prasowania gdy komora jest pusta wałek się nie zatrzymuje po zaciągnięciu wajchy do góry 

2.Czy można podciągnąć jakoś wałek czasami mocno zgrzyta i nie idzie go włączyć 

podaj maila to wyślę ci fotkę co odpowiada za sprzęgło wałka i co wyregulować, wrzucił bym tu fotkę ale nie wiem jak przez telefon to zrobić i nie chce mi się chrzanić


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit01    0
2 godziny temu, traktorzystaJakub7211 napisał:

Chyba ty jełopie 😂

 

podaj maila to wyślę ci fotkę co odpowiada za sprzęgło wałka i co wyregulować, wrzucił bym tu fotkę ale nie wiem jak przez telefon to zrobić i nie chce mi się chrzanić

 

hejatak@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
7 godzin temu, traktorzystaJakub7211 napisał:

Chyba ty jełopie

gówniarzu nie widziałeś nic poza starą szejsiuntką to się nie wymądrzaj ,akurat mam 120-54 to wiem bardzo dobrze co i jak tam jest,nawet zdjęcia nie potrafisz zrobić i dodać

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co jeszcze masz? zryty beret? i tak w ogóle to do gówniarza niestety już mi daleko.. tak się składa że mam od dziesięciu lat 110.54 i 155.54 a "szejsiuntka" jest bo jest 😂


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, traktorzystaJakub7211 napisał:

tak w ogóle to do gówniarza niestety już mi daleko.

wiekiem możeś i stary a mentalnie gówniarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit01 napisał:

2 godziny temu, traktorzystaJakub7211 napisał:

Chyba ty jełopie 😂

 

podaj maila to wyślę ci fotkę co odpowiada za sprzęgło wałka i co wyregulować, wrzucił bym tu fotkę ale nie wiem jak przez telefon to zrobić i nie chce mi się chrzanić

 

hejatak@o2.pl

sprawdź pocztę, wysłałem


witejus napisał:

1 minutę temu, traktorzystaJakub7211 napisał:

tak w ogóle to do gówniarza niestety już mi daleko.

wiekiem możeś i stary a mentalnie gówniarz

gościu co ty tu pie*dolisz,? nie potrafisz nic z sensem napisać? kłapnołeś tu ryjem obrażając mnie bez żadnego powodu, nawet w żaden sposób nie wytłumaczyłeś swojego stanowiska, a widząc po twoim zachowaniu to i wiekiem i mentalnie to ty jesteś gowniarski podlotek i koniec. Nie podoba ci się coś to przejdź na forum farminga , tam dzieciom możesz wodę z mózgu robić, tu już wypowiadać się nie musisz bo wszystko jasne.


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
9 godzin temu, traktorzystaJakub7211 napisał:

hyba ty jełopie 😂

 

8 minut temu, traktorzystaJakub7211 napisał:

kłapnołeś tu ryjem obrażając mnie bez żadnego powodu,

to nie twoje? gówniarzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, witejus napisał:

kłapnołeś tu ryjem obrażając mnie bez żadnego powodu, to nie twoje? gówniarzu?

no i do czego tu pijesz dzieciaku? nawet nie wiadomo o co ci chodzi 😂

+1 pkt za prowokowanie do kłótni 


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

chodzi o to że piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia ,mylą ci się nazwy i pojęcia , Renault 120-54 i inne z serii100-xx nie miały załączania wom elektrohydraulicznego a sprzęgło wom jest mechaniczne suche jednotarczowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co ty gościu pierdolisz? ty widziałeś w ogóle kiedy kolwiek co renault ma pod spodem? i ja mylę serię? chłopie musisz się doszkolić, sprzęgło wom mechaniczne suche to jest w seri xxx-14 a ty to nawet nie wiem jaką serie podałeś, bo seri 100-xx to nigdy nie widziałem.. po za tym przewin post do góry to zobaczysz że nie tylko ja tak twierdzę


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

szkoda czasu na puste dyskusje z tobą ,co mnie obchodzi co ma pod spodem ?ja mówię o sprzęgle WOM! ,ty rozumiesz co się do ciebie mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za ty do ciebie jak do ściany! ja też pisałem tu o sprzęgle wom! i o jego uruchomieniu, gościu tu mówi i seri 54, a ty wyskakujesz tu z linkami od seri 14. pewnie nigdy na oczy ani jednej ani drugiej serii nie widziałeś a się wypowiadasz

+1pkt za cytowanie poprzedniego posta 


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

i 14 i 54 od 106 do 155 miały sprzęgło suche jednotarczowe uruchamiane linką ,zapamiętaj to raz na zawsze i zobacz katalogi części jeśli potrafisz je znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus napisał:

i 14 i 54 od 106 do 155 miały sprzęgło suche jednotarczowe uruchamiane linką ,zapamiętaj to raz na zawsze i zobacz katalogi części jeśli potrafisz je znaleźć

twoja pizdą nie linką baranie! masz taki traktor? albo znajomy ma? jak tak to kurwa odpal ten traktor rusza tą wajchą w kabinie i zobacz co dzieje się pod kabiną baranie i skończ pieprzyć kurwa myślisz pojechać w seri 14 jest linka a suche to kurwa tarczowe hamulce są! i właśnie ty myślisz pojechać i nie wiesz o czym piszesz!


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Prawie się zgadzam, ale na pewno w seri 54 103-106, 110-155 są wersje z elektrohydraulicznym załączaniem sprzęgła WOM, bo takową 103 posiadam, a w instrukcjach 110-155 i 106 też występuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

No widzisz, a ja mam 110.54 z 90r, i mam załączane mechanicznie linką. Jedynie przedni napęd mam załączany elektrohydraulicznie. Jestem świeżo po remoncie skrzyni biegów tej renowki i powiem Wam, że było w nich kilka rodzajów skrzyń, sprzęgieł i wgl. Bez numeru VIN ciężko cokolwiek dopasować, tyle było w nich zmian i typów skrzyń itp. początkowo chciałem zrobić remont na oryginalnch, ale używanych częściach. Przez kilka miesięcy czekałem na dostawy ciągników na części z Francji. przyjechały 4 renówki i żadna nie miała identycznej skrzyni biegów jak u mnie. Także nie sprzeczajcie się bo i jeden i drugi z Was może mieć rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek833    0

A ja wiem że załączanie sprzęgła womu w serii 54 było zależne od wyposażenia i rocznika powyżej 94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj