piotr26

Olej silnikowy do U-3512 - jaki?

Polecane posty

piotr26    7

Mam pytanie jakim olejem zalewacie swoje U 3512 chodzi mi o olej silnikowy i jak często go wymieniacie .Chętnie poznam opinie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W MF 255 wymieniam co 200mth, leje Lotos 15W40 ale głowy nie dam czy ostatnio nie zalałem go 20W50 City Diesel :P Nie moge... skleroza :P

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja wymieniam raz w roku. leje CC-20 (czy jakoś tak :P)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
ja wymieniam raz w roku. leje CC-20 (czy jakoś tak :P)

nie szkoda ci ciągnika lepiej dołożyć te parę zł i kupić lepszy olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

do silnika zwykły superol, jak zalecają w instrukcji obsługi, co 200mth. Teraz zastanawiam się jaki wlać do skrzyni bo był nie wymieniany od nowości a ma już 5tys mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

tak, ale w drugim ciągniku mam fux czy jakoś tak i nie wiem czy jak sie zmieszają, np przy wywrotce to będzie dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
tak, ale w drugim ciągniku mam fux czy jakoś tak i nie wiem czy jak sie zmieszają, np przy wywrotce to będzie dobrze..

Masz na myśli Fush? Jaki ten drugi ciągnik? Bo w 3512 nic nie powinno sie stać przy zmieszaniu oleju, gorzej w jakimś zachodnim z nowoczesną skrzynią, dlatego u mnie duży MF pracuje tylko ze "swoimi" maszynami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

nh l85 zwykła skrzynia z rewersem 12/12, sory, przeczytałem w instrukcji w notatkach od poprzedniego właściciela w silniku jest FUX a w skrzyni hydrauliczny zwykły - jak mam to rozumieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak w NH masz zwykłą skrzynie z mechanicznym rewersem to wg mnie zmieszanie oleju jakoś drastycznie nie zaszkodzi, może tylko pogorszyć jego parametry. Najlepiej mieć wszystkie maszyny na jednym oleju i mam taki plan w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

plan planem, ale jeśli miałbym najnowszego fendta i c330 to bym jednak zrezygnował z tego samego oleju w różnych ciągnikach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1
plan planem, ale jeśli miałbym najnowszego fendta i c330 to bym jednak zrezygnował z tego samego oleju w różnych ciągnikach :P

To wymieniasz i w "trzydziestce" olej na taki jak ma fendt :P choć mało to realne w pracy...


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Do trzydziestki raczej nie będziesz agregował maszyn od Fendt'a... ale zły przykład podałeś bo Fendt ma oddzielny zbiornik oleju hydraulicznego i tego problemu nie ma :P Narazie w dużym MF mam inne złącza hydrauliczne i przypadkowe podłącznie "syfa" nie jest możliwe. A mały MF ma juz olej wymieszany nawet z ciągnikiem sąsiada i nie ma problemów, choć nowy olej napewno by mu nie zaszkodził. Pamięta ktoś ile tam go wchodzi do skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja do mojego ferdka leje ELF smarowanie ma dobre wymieniam go co 500mth :D

co 500 mtg w silniku? :P:D to nei za rzadko? nie wymienia się przypadkiem co 200?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ja do mojego ferdka leje ELF smarowanie ma dobre wymieniam go co 500mth :P

Turbo Diesel 15W40? Dobry olej, polecam, ale zbyt rzadko go wymieniasz, zdrowiej jest częściej wymieniać gorszy olej niż rzadziej lepszy. Na Twoim miejscu skróciłbym przebieg do 250mth między wymianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

ja w 3p wymieniam raz w roku nieraz dwa jak sporo jezdzi i leje superol milwus ccbadz cd 15w/40 :P:D i u mnie w okolicy wszyscy taki laduja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

to zle robisz z wymiano oleju olej powinno sie wymieniac po wytyczonyh mth ja zawsze zapisuje w starej ksiazce gwarancyjnej ile ma mth jak przepracuje 200mth na TURDUSIE to do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

ja leje superol cc i wymieniam co 100 mth, a w skrzyni zwykły przekładniowy .często pożyczam przyczepy do wywrotu więc nie opłaci sie lać agrolu


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

ja jak mam pożyczyć komuś przyczepe to razem z ciągnikem niechce mięszać olejów z innych ciągników leje agrol i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

W silniku producent zaleca olej klasy minimum CC. Ja stosuję Turdus ze względu na ciężkie warunki pracy. Wymieniam co 200 mth. W skrzyni biegów bezwzględnie należy stosować Agrol, dlatego, że tam są tzw. "mokre" hamulce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaso111
      Tak jak w temacie nabyłem niedawno ursusa 5714 i stoję przed kupnem pługów do niego i się zwracam do was z zapytaniem czy poradzi on sobie np. z takimi:https://www.olx.pl/oferta/plug-kverneland-f120-ld85-100-overum-bv-397-CID757-IDmDpny.html
      Z góry dzieki
    • Przez ania2701
      Witam, czy ktoś wie jak spuścić wodę w Ursusie 5714 i mógłby dokładnie napisać co i jak a najlepiej poprzeć to zdjęciami co i w którym miejscu odkręcić itd?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj