piotr26

Olej silnikowy do U-3512 - jaki?

Polecane posty

PK007    28

może poszła uszczelka pod głowicą lub pierścienie i spaliny idą do oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sakuratorek    0

odma znajduje się koło koła pasowego z przodu silnika, nie znam dokładnie tego ciągnika ale możliwe że wlewasz przez odmę olej do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

przez odme sie nie wlewa oleju, odma jest to taka rurka odprowadzajaca z silnika, zwasze jest skierowane w dol przy silniku.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Czy możliwa jest zmiana oleju w moim 4514 z mineralnego na półsyntetyk? Jego przebieg to 430mth a olej to turdus.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Witam, kolego nie proponowałbym takiej zamiany, z tego co gdzieś czytałem odwrotnie można przechodzić z lepszych olejów na gorsze czyli z półsyntetyku na mineralny.

 

Ps. ale turdus według mnie to dobry olej do tego typu ciągników :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

dokładnie tak jak pisze kolega wyżej, poza tym po co Ci taka zamiana? Na pewno nie polepszy nic a pogorszyć może dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Chodzi o rozruch zimą. Turdus ponoć jest strasznie gęsty zimą więc przy rozruchu silnik pracuje przez chwilę z gorszym smarowaniem.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Każdy olej mineralny 15W40 jest gęsty.

Pytanie jaki olej zaleca producent silnika.

 

 

Przejście z oleju mineralnego na półsyntetyk w nowym silniku nie przeszkadza, tak samo jak z półsyntetyku na syntetyk.

Głowna zasada robić zmianę o jedną klasę w dół bądź w górę.

Przy zmianie oleju o klasę w górę można zastosować płyn do płukania silników, ale nie jest to wymagane.

 

A co do gęstości oleju do lekkości odpalania silnika(lekkość przy kręceniu rozrusznikiem) jest kolosalna, jak i szybkość penetracji oleju w silniku po odpalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Tak wiem że każdy olej mineralny jest gęsty dlatego zastanawiam się nad przejściem na półsyntetyk. Zmiany jednak bym dokonał na wiosnę w granicach 470 - 480 mth góra 500.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1989    0

Witam.

Jaki olej możecie doradzić do silnika 3512 tylko taki na poziomie żeby był i ile mniej więcej wejdzie???

pozdrawiam i dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Do tego silnika spokojnie Turdus wystarczy, w mojej okolicy ok 60zł/5l. Chyba, że się pokusisz o jakiś LOTOS Diesel 15w40 trochę droższy od turdusu, no i raczej trochę lepszy.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Witam.

Jaki olej możecie doradzić do silnika 3512 tylko taki na poziomie żeby był i ile mniej więcej wejdzie???

pozdrawiam i dzięki za odp.

Ja w swoim 4515 mam Falco i wymieniam co sezon ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Idz do agromy albo gdzeiś i kup superol my lejemy do wszystkich i chodzi nic sie nie dzieje


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Turdus jest dobrym olejem. Producent zaleca oleje klasy CC lub wyższej. Do miski olejowej wchodzi ok. 7 litrów oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1270

Idz do agromy albo gdzeiś i kup superol my lejemy do wszystkich i chodzi nic sie nie dzieje

Zimą też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

My zimą nie jeżdzimy ale jak gdzieś przejechać dłużej w zimie to faje jest nic sie nie dzieje.Lekko pali i też gęsty nie jest pod wpływem temperatury.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Mój chodzi na mobil delvac 15w40 i raz na rok wymiana i silnik git, a na klawiaturze zaworów lustro. Jak będziecie lać superol to potem wszystko trzeba skrobać. Jak miałem superol w rusaku to filtr wytrącał kupę szajsu, a jak chodzi na mobilu to co 3 wymiana rozbieram filtr i nie ma co czyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

Witam wszystkich moje pytanie wiąże sie z małym pytaniem posiadam ursusa 5714 ma zaledwie 300mth i chce mu wymienić olej silnikowy a nie mam pojęcia na jaki

po pierwszysch 60mth miał zalany mobil ale nie wiem jaki (5W40, 10W40 czy 15W40)

czyli pytania

1.jaki olej (syntetyk, półsyntetyk czy mineralny)???

2. jak z wymianą oleju w mostach i skrzyni co ile??? ( AGROL przekładniowo hudraulczny)

 

z góry dziekuje i prosze o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

w aplikacji ORLEN do dobierania olejów niestety nie ma tego modelu- najbardziej zbliżony to 5314,

ORLEN OIL AGRO STOU 10W-40 a ORLEN OIL AGRO UTTO 10W-30 jest także odpowiedni dla silników bez turbodoładowania, wszystkich przekładni, piast i osi b. ORLEN OIL AGRO STOU 10W-30 / ORLEN OIL AGRO STOU 10W-40 jest także odpowiedni dla tylnich piast i przednich os

 

w aplikacji ORLEN do dobierania olejów niestety nie ma tego modelu- najbardziej zbliżony to 5314,

ORLEN OIL AGRO STOU 10W-40 - do silnika. a ORLEN OIL AGRO UTTO 10W-30 jest także odpowiedni dla silników bez turbodoładowania, wszystkich przekładni, piast i osi b. ORLEN OIL AGRO STOU 10W-30 / ORLEN OIL AGRO STOU 10W-40 jest także odpowiedni dla tylnich piast i przednich os

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

dzieki bardzo zależało mi przeważnie na silnikowym wiec pułsyntetyk prawdopodobnie dostanie castrol magnatec 10W40 tylko korciło żeby zalać 5W40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaso111
      Tak jak w temacie nabyłem niedawno ursusa 5714 i stoję przed kupnem pługów do niego i się zwracam do was z zapytaniem czy poradzi on sobie np. z takimi:https://www.olx.pl/oferta/plug-kverneland-f120-ld85-100-overum-bv-397-CID757-IDmDpny.html
      Z góry dzieki
    • Przez ania2701
      Witam, czy ktoś wie jak spuścić wodę w Ursusie 5714 i mógłby dokładnie napisać co i jak a najlepiej poprzeć to zdjęciami co i w którym miejscu odkręcić itd?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj