danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

 @Denwer jak na (deklarowanego) absolwenta dwojga kierunków studiów wykazujesz się wyjątkowo "kloacznym" poczuciem humoru linkując podobne prymitywizmy

jakie to były kierunki? bo nie doczekałem się odpowiedzi - jakieś z kanalizacją i szambami związane?

tylko sobie życzyć podobnej klasy adwersarzy politycznych jak Ty. Przecież budzisz więcej obrzydzenia niż .... no "pracuj "pracuj" dalej bo tym których tępisz jest to jak najbardziej na rękę.
jeśli PiS opiera się na takich to marny jego los w ocenie historycznej.
____________________
a no właśnie @nie
czy to nie u "naszego" (?) szanownego i nadal obecnego rządu jankesi nie zaklepali sobie ulg podatkowych o jakich my - bezpośredni podwładni tego rządu możemy tylko pomarzyć?
Ty "sobie czytasz" a ja się pytam, a tym razem - czyj to jest tak na prawdę ten rząd o do jasnej chol...y?

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

a co Ty taki zdzieiony tym Dellem? Że wrócę do tematu. Tosz oni kleją kompy u nas już lata. Dell zapewnia wsparcie online i dtd to muszą w ojropie mieć zaplecze. Pamięci lutują u Wilka... Mam wrażenie, że Cię zdominowało hasło o ruinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)
7 minut temu, witejus napisał:

co się dziwić ,stara się dorównać racylowi

a gdzie tam On "nadawał" zanim @racyl zaczął i On ma swój własny stale niezmienny "poziom" no może z jakimiś tam wyjątkami bo czasem się i co lepszego trafi ale szybko wraca "do normy"
Racyl zdaje się co nieco eee....rozwijać ;)

 @DTaras nie o ruinie a o wyjątkowej niesamodzielności nawet jak na tak niewielki względem największych kraj
Tobie chyba nie muszę więcej...?

o widzisz
sam pod spodem napisałeś nie mając szans na przeczytanie mojego bo akurat w edycji to pisałem gdy Twój post... czyli na pewno nie muszę więcej tłumaczyć

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

witejus - jest takie powiedzenie: wyżej wała nie podskoczysz. Ale to co napisałeś o dorównywaniu i staraniu to widoczna cecha rządu. Brak pomysłu na siebie ani nawet do kogo się podpiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
2 minuty temu, dysydent napisał:

Racyl zdaje się co nieco eee....rozwijać

taa🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

racyl działa emocjonalnie - jak go co wkrewi to na zabój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
9 minut temu, DTaras napisał:

a co Ty taki zdzieiony tym Dellem? Że wrócę do tematu. Tosz oni kleją kompy u nas już lata. Dell zapewnia wsparcie online i dtd to muszą w ojropie mieć zaplecze. Pamięci lutują u Wilka... Mam wrażenie, że Cię zdominowało hasło o ruinie...

ale co lepsze kąski to zjada zachód my tylko kostki obgryzamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

jarecki - weź skończ to pier...lenie bo pewnego razu pójdziesz do wyborów i zagłosujesz na jakichś ekstremistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

ale wcale nie jest  złe obgryzanie kostek , jesteśmy gdzie jesteśmy i tyle do wszystkiego trzeba dorosnąć i dojrzeć a polska gospodarka a bardziej ludzie dojrzewają do tej demokracji jest nowe pokolenie ludzi  zupełnie inaczej myslących , te wszystkie montownie są w polsce bardzo potrzebne i spełniły swoje oczekiwania , zauważ żę już teraz coraz czesciej do polski wraz z montowniami czy  fabrykami wchodzą biura projektowe , już nie tylko produkcja ale też nowe pomysły ,          coraz wiecej powstaje centrów inżynieryjnych 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)
20 minut temu, jarecki napisał:

ale co lepsze kąski to zjada zachód my tylko kostki obgryzamy .

 

18 minut temu, DTaras napisał:

jarecki - weź skończ to pier...lenie bo pewnego razu pójdziesz do wyborów i zagłosujesz na jakichś ekstremistów.

i znowu nawet te "kosteczki" będą na kartki

a no a propos - jak tam żołdactwu idzie w Mjanmie?
a co tam będzie za rok lub dwa?
no zobaczymy

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, dysydent napisał:

a gdzie tam On "nadawał" zanim @racyl zaczął i On ma swój własny stale niezmienny "poziom" no może z jakimiś tam wyjątkami bo czasem się i co lepszego trafi ale szybko wraca "do normy"
Racyl zdaje się co nieco eee....rozwijać ;)

 

 

Jak sam wiesz racyl był zakochany w Pis i nawracał innych ale mu przeszło

Każdy porządny mem ma coś do przekazania i zawiera fakty a to że śmieszy to mi się najbardziej w tym podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
5 minut temu, dysydent napisał:

a no a propos - jak tam żołdactwu idzie w Mjanmie?

Yyyyyyyy idzie im za***iście. Przy okazji Covida wytępią.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

nie wiem ale każdemu trepowi a generałom przede wszystkim wszczepiał bym jakiś detonator z ładunkiem wybuchowym jako warunek nominacji; co by automatycznie się odpalał gdy ci wyciągną łapy po władzę cywilną polityczną lub gospodarczą.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

Ale to Birma przecież. Struktura jak w Polsce przed rozbiorami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

a obecna Polska to już po czy tylko między tymi rozbiorami?

_____________________________
przeglądałem sobie wiadomości bo wieje i lało i zimno i w ogóle to u nas w parafii święto choć to ostatnie to bardziej wymówka jeśli komu się nie chce ....
i natrafiłem na coś takiego
https://nt.interia.pl/porady/news-brak-polskich-znakow-na-klawiaturze-jak-rozwiazac-ten-proble,nId,5214658

a no czy może by kto podjął się produkcji klawiatur rozszerzonych w Polsce o kilka klawiszy (dziewięć choćby w osobnym bloku) bo przez prawy alt muszę co i raz klawiatury wymieniać
to i tego też "się nie da"?
może to nawet jakiś pomysł na niszowy biznes?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
2 godziny temu, dysydent napisał:

czy to nie u "naszego" (?) szanownego i nadal obecnego rządu jankesi nie zaklepali sobie ulg podatkowych o jakich my - bezpośredni podwładni tego rządu możemy tylko pomarzyć?

zainwestuj w sse to też dostaniesz ulgi podatkowe :) 

czasami trzeba dać marchewkę, tylko, że później często należało by użyć kija a nie nadstawiać tyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

Premier zapowiadał kiedyś  likwidację.... bardziej rozszerzenie sse na cały kraj co w przypadku likwidacji jest wiarygodne stąd ta moja pomyłka no z rozszerzeniem nie uwierzę bo jeszcze żaden urzędas dobrowolnie nie zrzekł się swych przywilejów inaczej jak w drodze rewolucji czyli siłowej.
Jako że biurokracja ma się dobrze i coraz lepiej a na rewolucję póki co się rychłą nie zanosi to obawiam się przez państwo dotrzymania obietnicy ale w tej pierwszej części akurat wtedy gdy skończę inwestowanie i na tuż przed początkiem przewidywanych zwrotów tej inwestycji państwo zechce rozpocząć "dotrzymywanie obietnicy".
Brzydzę się ponadto pytania się jakiegoś urzędniczego zera o pozwolenie czy np dana działalność kwalifikuje się pod warunki sse czy nie.

Pamiętając nieco ze słów Premiera że beneficjenci sse to rodzaj uprzywilejowanej kasty (choć słowa "kasta nie użył a coś podobnego ... zapomniałem) daje to mi pewien obraz poglądów obecnej ekipy u władzy
Z resztą zgadzam się z tym i rzeczywiście i ja jestem za skasowaniem tych nowotworów gospodarczych bo nijak to się ma do równości rynkowej i to kolejny powód mojej niechęci do wchodzenia w coś co sam uważam za takie trochę kure..two gospodarcze i to z uważaną prze ze mnie najpodlejszą klasą społeczną jaką jest sługus państwowy na synekurze biurokratycznej czyt - urzędnik.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
5 minut temu, dysydent napisał:

Premier zapowiadał kiedyś  likwidację.... bardziej rozszerzenie sse na cały kraj

A to baaaardzo wiarygodny Premier i obietnica też.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

no może dotrzymać połowę tej obietnicy; tę gorszą czyli zlikwidować i ... na tym poprzestać 
to już lepiej aby łgał po całości
 sztuką rozpoznać kiedy nie kłamie bo nie zawsze kłamie a to nieco utrudnia planowanie życia w Polsce.

obiecywał powstrzymanie deflacji i kontrolowaną inflację? obiecywał. deflacji nie ma? no nie ma. inflacja jest?......
no i tylko w kwestii "kontrolowaną" zełgał

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
7 minut temu, dysydent napisał:

obiecywał powstrzymanie deflacji i kontrolowaną inflację?

Jak słyszę termin "kontrolowana inflacja" to odruchowo szukam karabinu pod ręką. To tak jak amerykanie kontrolowali Al Kaidę.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

podążając jednak za meritum to już znaleźliśmy się w innej rzeczywistości gospodarczej jak przed PiS i coraz bardziej ona zaczyna przypominać czasy gierkowskie
niepewność pieniądza, lawinowo narastający interwencjonizm (tłumaczony covid-em no ale przecież interwencjonizm), przerost ambicji państwa w inwestycje o bardzo wysokim czynniku ryzyka jak CPK czy Izera bo rowek w mierzei to drobne przy tym i poczytajmy to jako "fundusz reklamowy". Coraz śmielej artykułowane plany wieloletnie przy czym pierwszy sprzed chyba trzech lat właśnie się zes..ał "...no bo covid" ale zawsze było i za Gierka "...no bo coś" tzw trudności obiektywne

no ale Oni dalej planują, teraz jakaś strategia dla Polski czy jakoś tak a tak im wierzę że nawet do dziś nie wnikałem co tam sobie udukali bo i tak nic z tego nie będzie

szkoda slów

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
5 minut temu, dysydent napisał:

Izera

Tak jak Ursus jechał na licencyjnej dokumentacji autobusów elektrycznych, aż licencjodawca sie wkurwił ich pogonił, tak tez będzie z Izerą.

Paździerz , dykta, trzy metry mułu i tyle.

12 minut temu, dysydent napisał:

odążając jednak za meritum to już znaleźliśmy się w innej rzeczywistości gospodarczej jak przed PiS

I nie ma już do niej powrotu, tak jak nie ma powrotu do poziomu inflacji z przed COVID. 

No i jednak coś jest na rzeczy z tymi podwyżkami NPK, bo wczoraj kumpel się zastanawiał co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj