danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirro    6402
43 minuty temu, Bogdan675 napisał:

Jak ustaliła Interia, w 2020 r. Mariusz Kozak-Zagozda regularnie otrzymywał przelewy od ugrupowania Borysa Budki. W 2020 r. twórca "Soku z Buraka" zarobił dzięki PO 104 605 zł.

Jakby otrzymywał przelewy z jakiegoś ministerstwa, to byłoby naganne. Ale ponieważ otrzymywał z partii, to chyba jasne że robi dla tej partii.😂 Oczywiście Ci co pobierali ze spółki Srebrna, przechowalni polityków PiS, są poza podejrzeniami bo płaciła im spółka.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
3 godziny temu, mirro napisał:

Zawieram z właścicielem umowę kontraktacyjną  na zielony groszek. Po zbiorach płacę mu np . za tonę groszku z hektara bo taki był plon. Gościu bierze dopłaty legalnie przelewam mu za towar dostarczony , wszyscy są zadowoleni. 

Taki myk jest do opodatkowania bez wysiłku i to w obrębie istniejącego prawa.

Nie wątpie że jesteście zadowoleni ale budżet nie bo potrzebuje sałaty i wystarczy uznać czynsz dzierżawny jako dochód  opodatkowany, oraz jednocześnie uzależnić wypłatę dopłat od produkcji i posiadania tytułu prawnego (własność, dzierżawa). Skutek: 

1. czynsz wzrośnie (o stawkę dopłat pobieranych obecnie przez właściciela pomimo że nie on produkował),

2. w prostym przełożeniu wyższa kasa dochodu z czynszu, to wyższa kasa z podatku.

2 godziny temu, akooo napisał:

a teraz umów pisemnych nie trzeba? Tez trzeba

 

Dla własnego bezpieczeństwa, ale urzędowo nikt cię nie zmusza jedyne co tracisz to dostęp do funduszy rozwojowych UE i odszkodowania.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale prawnie dopłaty przysługują temu co pole uprawia , róznie można umowe zforumować a akurat w przypadku Mirro umowa jest sprytnie sporządzona widze tam ręke prawnika . podejrzewam że nawet 50 % najmu mieszkań jest bez odprowadzania podatku od zysku z najmu . 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jestem świadomy tego co jest. Dywaguję o tym co może być mając na uwadze, że w życiu można być pewnym 2 rzeczy, śmierci i podatków 😭.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak ale jak ktoś nie ma dzierżawy na papierze to jakby sam uprawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

w sumie dla rządu opodatkowanie takich umów to minus , ten co dzierżawi jak jest na VAT  to sobie w koszta wrzuci i nawet lepiej wyjdzie , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tak jest sporo rolników nie na ryczałcie a na  VAT i wtedy tak samo jak odlicza paliwo czy inne srodki potrzebne do produkcji to może odliczyć także wydatek na dzierżawę ziemi . ogólnie rolnicy którzy inwestują w gospodarstwa to przechodzą na rozliczenie na zasadach ogólnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

@jarecki o czym Ty pitolisz? Jak to „odlicza paliwo”? Nie paliwo, a VAT zawarty w cenie brutto. Czynsz dzierżawny nie jest ovatowany, więc co niby odliczy vatowiec? Poza tym, nawet jeśli odliczy to i tak tylko VAT, jeśli ewentualnie obłożyliby czynsz takim podatkiem. Poza tym, tu nie idzie o opodatkowanie dzierżawcy, a wydzierżawiającego. 

  • Confused 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Watowiec prosze pana może odliczyć tylko VAT który jako koszt poniósł w czasie działalności, czyli jak zapłacił 1000zł VATu na fakturach, to o tyle może pomniejszyć VAT który musi sam zapłacić, a który jest naliczany od wartości jego sprzedanej produkcji. Albo wnioskować do US o zwrot sumy nadpłaconego VATu. Nikogo nie interesuje ile ty wydałeś ponad podatek VAT.

O @bezbarwny mnie uprzedził. Od 18 lat jestem czynnym płatnikiem i wiem co odliczam a czego nie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
1 godzinę temu, jarecki napisał:

róznie można umowe zforumować a akurat w przypadku Mirro umowa jest sprytnie sporządzona widze tam ręke prawnika

Takie cuś to przyszło samo do głowy podczas picia kawy. Wystarczy zwykła umowa kontraktacji, którą i tak muszę zawierać z plantatorem. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 godzin temu, racyl napisał:

08f83335acc4f91d73efc31e7348c441.jpg

odnalezione przez pawel885              

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Związki zawodowe kopalń dogadali się z Rządem po 7 miesiącach negocjacji o zamykaniu kopalń .

Czyli koniec węgla w Polsce już jest bliski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Najpierw PiS przez parę lat mamił wizją potęgi węglowej, etosem górnika a teraz w ciągu 7 miesięcy wytłumaczył że z tego nic nie będzie. 😂 Już o większych jełopów to trudno.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

"Szalone robaki" z USA niszczą ziemię rolnikom .

Naukowcy są zaniepokojeni. A to za sprawą dżdżownic z rodzaju Amynthas, zwanych też "szalonymi robakami" lub "azjatyckimi skaczącymi robakami". Skąd taka nazwa? Aby się o tym przekonać, wystarczy wziąć robaka na rękę. Wówczas zaczyna wić się jak szalony i wyskakiwać z dłoni. Teraz naukowcy odkryli, że larwy rozprzestrzeniły się w co najmniej 15 stanach w USA.

A KIEDY BĘDĄ  W EUROPIE ZIEMIE ZJADAĆ .

 

"Szalone robaki" przypominają zwykłe dżdżownice, tylko są mniejsze i bardziej brązowe. Ich reputacja jest jednak znacznie bardziej złowieszcza. Według Smithsonian Magazine dorosłe robaki rozmnażają się szybko i nie potrzebują do tego partnerów. Ich jaja są tego samego koloru co gleba. Po wykluciu robaki szybko pochłaniają składniki odżywcze z wierzchniej warstwy gleby wokół siebie, pozostawiając luźną, ziarnistą ziemię przypominającą fusy z kawy.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Na pewno się tym dobrem podzielą. Ja onegdaj stonką.🤣

Ja to chętnie bym Ukrainę naszym chrabąszczem majowym obdarzył, bo w takiej ilości jak u mnie to chyba go jeszcze nie mają🤭

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

jak uwalą węgiel energia i ciepło pójdzie w górę i to dużo dopiero wtedy każdy zrobi się zielony ale ze złości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Wszystko pójdzie w górę, bo olej opałowy i gaz będą podstawowymi paliwami. Do tego nowe bloki energetyczne gazowe i nagle staniemy się głównym klientem NS2. 🤣

I tak oto przyroda postawi na swoim. A dumny PiS doprowadzi do tego bez mrugnięcia okiem i najmniejszej refleksji. To będzie nowy ład dla wszystkich, stworzony przez idiotów.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Chińczycy tymczasem odpalają już huty bezkoksowe... Mirro -. bycie klientem NS2 nie jest takie oczywiste albowiem dalej na zachód mają takie same zapędy. Wniosek jest taki, że gaz z północy nie będzie za tani i potrzebne będzie jakieś NS 3


Czy umowy w barterze jeszcze istnieją? Tak z ciekawości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

jak uwalą węgiel energia i ciepło pójdzie w górę i to dużo dopiero wtedy każdy zrobi się zielony ale ze złości 

Ato jest w 80% pewne że coś odpier**li jeszcze z tym weglem

.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj