danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

Agrest    25581
2 godziny temu, mirro napisał:

 No i jeszcze zawsze można dodać że "Allah tak chciał".

 

Ciekawe co na to Budda.

No i Dolar, który chyba ma zdecydowanie najwięcej wyznawców. Nawet chyba wyżej stoi niż wyżej wymienieni😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1950

Szybka śmierć.... Jakiś kretyn napisał do Faktu, że wolała zabić niż oddać Niemcowi a drugi to puścił w świat. To, że baba zadała tę śmierć świadczy tylko o prawidłowym rozpoznaniu przez sąd. Co to jest szybka śmierć? Jeszcze żaden nie wrócił aby spisać zasady a mówimy o zdarzeniach nagłych. Pozyskiwanie mięsa dobrej jakości wymaga podejścia fachowego a nie szybkiego. Generowanie skrupułów i przypisywanie ludzkich odruchów czemuś co bawet tego nie potrzebuje to jakieś nieporozumienie.


budda to się na trawie i jagodach tak nie upasł tak, że wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

On jest napuchnięty jak biedne, głodne afrykańskie dzieci😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
15 godzin temu, Denwer napisał:

Wiele  dobrego  już  zrobili    także  to  nie  kwestia  wiary  a fakty 

166747304_760730928171080_13546730579595

166804507_2033205313521191_8180607555805

siemoniaka i zalewskiego jeszcze przetrawię a reszta szkodniki ludzie na nich głosują bo ostro atakują kaczyńskiego tylko dla tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3129
41 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

no to dodam jeszcze jednego linka
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/pmi-w-marcu-2021-r-rekordowa-inflacja-w-przemysle/yf2w7xz

"W marcu przemysł rejestruje rekordową inflację w wyniku narastających presji na łańcuchy dostaw - wynika z najnowszego, marcowego odczytu PMI dla polskiego przemysłu. Koszty produkcji i ceny wyrobów gotowych rosną najszybszej od rozpoczęcia badań w 1998 r., czyli przynajmniej od 23 lat."

i w zasadzie po więcej nie warto linka otwierać no chyba że kto ciekawy

jak się nas..ało we własną walutę w sensie - rozcienczyło gó..em dodrukowanym to ani to wpłynie na konkurencyjność rodzimej produkcji a tym bardziej na realny wzrost siły nabywczej obywateli zarabiających w tej walucie. bo ceny produktu finalnego i tak muszą wzrosnąć bo surowce są wyceniane globalnie i ceny w złotówkach to tylko matematyczne przeliczenie po kursie coraz bardziej słabnącym przecież. to prosta metematyka z podstawówki no i żeby tej nie opanować... nie tylko wyborcy PiSu średnio rozgarnięci ekonomicznie ale i On sam
PiS przegapił niepowtarzalną szansę aby machlojkami monetarnymi zbudować jedną z najsilniejszych walut na planecie a niewiele brakowało aby stała się bardziej wiarygodna od franka szwajc. bo oparta na rynku wschodzącym jakim niewątpliwie odziedziczyli Polskę po POprzednikach a teraz pajacada powszechna u wszystkich z dodrukiem walut była niepowtarzalną okazją...
po co ja to piszę? wszak już jest za późno. pisałem to kilka lat twemu i co?
szkoda słów
jadę w pole
dobrowolnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/jak-uniknac-kryzysu-finansowego/nsw0qe3

Obecnie ekonomiści na całym świecie ostrzegają przed widmem kolejnego, globalnego i długofalowego kryzysu finansowego, jaki może wywołać trwająca pandemia koronawirusa. Jak więc zabezpieczyć się przed nadciągającym kryzysem? Dzięki regularnie odkładanym oszczędnościom rodzina będzie w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji kryzysowej, np. w momencie utraty pracy, pojawienia się niespodziewanych wydatków czy podczas przejściowych problemów ze zdrowiem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
58 minut temu, dysydent napisał:

po co ja to piszę? wszak już jest za późno. pisałem to kilka lat twemu i co?
szkoda słów
jadę w pole
dobrowolnie

Teraz to do Ciebie rano zapukają służby i zapytają, Skąd pan czerpał informacje?😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

za kilka lat bedziemy mieli ameryke w polsce lepiej się bedzie opłaciło kupić dom  i go przewieść 500 km niż budować nowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

anglia - polska 2-1 trener znowu się popisał źle ustawił zespół w 1 połowie rywale bardzo się nie wysilali ale byli do ogrania polacy wyszli z myślą dużo nie przegrać i cel osiągnęli wg. mnie stary skład z lewandowskim remis by wywiózł no i jóźwiak od początku powinien grać

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
51 minut temu, Mariusz2903 napisał:

styropian 30% folie 30% pustaki 30% itp. a nawozy 30% czy to nie wina popytu ? najlepiej by było odczekać do martwego sezonu może coś tąpnie w dół 

Ludzie nagle zaczęli się budować i nawozy rozsiewać.... Czy to cykl ciągły jest coroczny.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

drożyzna 

Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

ale dymają ludzi z tą inflacją, łykacie wszystko jak pelikany

inflacja obecnie znajduje się w celu inflacyjnym czyli właśnie taka jest pożądana, wiele państw na świecie marzy o takiej inflacji; (gdy inflacja wzrośnie to wzrośnie również presja na podwyżkę stóp procentowych co powinno prowadzić do umocnienia złotego - tak mówi teoria ale nie zawsze się sprawdza; (ostatni dobry przykład to turcja)); w następnych miesiącach inflacja będzie wyższa :) spowodowane to będzie efektem bazy i drogimi surowcami

47 minut temu, dysydent napisał:

PiS przegapił niepowtarzalną szansę aby machlojkami monetarnymi zbudować jedną z najsilniejszych walut na planecie

:) wartość waluty buduje się wartością gospodarki a tutaj jeszcze sporo nam brakuje do "jedną z najsilniejszych na planecie"

1 godzinę temu, dysydent napisał:

jak się nas..ało we własną walutę w sensie - rozcienczyło gó..em dodrukowanym to ani to wpłynie na konkurencyjność rodzimej produkcji

inni drukują jeszcze więcej więc z tym rozcieńczaniem to słaby argument, większy i w zasadzie najważniejszy wpływ ma tutaj fakt jednych z najniższych realnych stóp procentowych na świecie a drugim aspektem jest wzrost rentowności obligacji amerykańskich co powoduje odpływ kapitału z emerging market, do którego zaliczana jest polska; chwilowy wzrost/spadek wartości to rzecz najzupełniej normalna na rynku, obecna wartość złotego pozytywnie wpływa na polski export, który notuje rekordowe wyniki przyczyniając się do wzrostu gospodarki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

trzeba czekać na kryzys wtedy dużo rzeczy stanieje a wiadomo kiedy to będzie jak PO do władzy dojdzie wszystko tanie praworządne pro unijne będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
26 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

Według ciebie lepsza jest drożyzna? 

co ja mogę poradzić i tak źle i tak niedobrze ludzie źle oceniają drożyznę ale boją się też zwijania wychładzania gospodarki

PRZYMAS dużo masz hektarów jak to nie tajemnica ?

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5599

Zależy jeszcze czego 20ha, bo co innego owies na "ptasim nawozie" 2t/ha a co innego 20 ha warzyw, truskawek, borówki czy nowoczesnego sadu jabłoniowego. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

a nawozy 30% czy to nie wina popytu ?

No pewnie chłopy w tym roku postanowili połowę więcej nawozów wsypać i dlatego popyt spowodował wzrost cen.😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
2 godziny temu, jarecki napisał:

za kilka lat bedziemy mieli ameryke w polsce lepiej się bedzie opłaciło kupić dom  i go przewieść 500 km niż budować nowy .

Ameryka u nas już dawno jest Mój ojciec w 2008 roku musiał sprzedać dwa domy w USA zeby postawić jeden w Polsce 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

nic dziwnego, taki dom w Ameryce z listewek ,wełny mineralnej i obłożony sidigiem czy jak to tam się nazywa jest wart połowę solidnego murowanego w Polsce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
28 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

Aty? 

 

do dopłat 3 ,5 ha , 6 ha dzierżawy na gębę bez dopł. 3 ha las większość dochodów tytoń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj