Polecane posty

miwigos    3556

A ja znam wielu co część muszą sprzedać w żniwa ,bo brak miejsca ,zwłaszcza w ubiegłym roku jak sypało rewelacyjnie

• Like 1

Dariowola    350
1 minutę temu, hardkor113 napisał:

Nie znam osoby ktora ma cala hale zasypanal zbozem.Zawsze znajdzie sie miejsce

Co to oznacza? Słabe plony albo hala na wyrost .😉

Marl    444
7 godzin temu, mds212 napisał:

Ile tego spalsiz przy transporcie powiedzmy 12t? za 100 zl;? A poworkuj 12t to za same worki wydasz ponad 200 zl i natyrasz sie lekko dzien. To gdzie tu oszczednosc?

Ja to wiem ale ludzie przychodzący po zboże nie rozumieją. Skoro z domu sprzedawane to chca poniżej ceny skupu zbóż :) Wydaje im się, ze robia łaske rolnikowi...Oczywiście nie interesuje mnie taki biznes. 12 t to zmijka w mniej jak godzine nasypie, mam koncówkę obrotową wiec łopatą niewiele trzeba machać. 

hardkor113    637
Dariowola napisał:

1 minutę temu, hardkor113 napisał:

Nie znam osoby ktora ma cala hale zasypanal zbozem.Zawsze znajdzie sie miejsce

Co to oznacza? Słabe plony albo hala na wyrost .😉

To oznacza budowanie z glowa. Nasza okolica raczej jakos bardzo na plony nie narzeka

• Like 1

jacek1296    1697
20 minut temu, miwigos napisał:

A ja znam wielu co część muszą sprzedać w żniwa ,bo brak miejsca ,zwłaszcza w ubiegłym roku jak sypało rewelacyjnie

A w silosie to nigdy miejsca nie zabraknie?

• Like 1

XTRO    1552

Tylko że jak hala to raczej i ladowarka bo na duże naczepy turem nie zawsze się załaduje 

• Like 1

wojteczek    10

To jest temat o przechowywaniu zboża czy o cenach? Jak myślicie będzie szło dalej w górę? Dużo jeszcze zboza w Polsce?

hardkor113    637

Ja myślę że może jeszcze trochę podskoczyć bo tak naprawdę handel po świąteczny zacznie się dopiero od tego tygodnia.Ja mimo to w tym tygodniu chyba już trochę wywiozę.

pabloooo    124
2 godziny temu, jacek1296 napisał:

A do silosa samo wskakuje.

Ja młócę, żona odwozi i wywraca na halę. Od rana podgarnę ładowarką i gitara. Co do szkodników, to po opróżnieniu hali ze starego zboża sprzątanie i oprysk, przed zasypaniem hali czyszczenie i oprysk, po zasypaniu za jakieś 2 tyg. oprysk zboża i do wiosny żadnego robactwa. Silosów nie chcę na oczy widzieć.

Panowie tak z ciekawości zapytam ile z Was ma halę i silosy?? Ja akurat mam oba magazyny, ale jak miałbym wybierać, wolałbym postawić silosy, żeby się nie w******  na gnieżdżące się wróble, które ciężko jest nawet wypłoszyć (hala 420 m2) nie mówiąc już o gołębiach sąsiada. Wkurza mnie jak panoszą się po wysypanym zbożu, i jak szybko przyzwyczajają się na otwarcie choć na chwilę bramy. Przy silosach tego nie ma, reszta mniej więcej się sprawdza, to co piszecie 😉

Gość   
Gość
Dnia 9.01.2021 o 11:48, DamianRolnikSkup napisał:

to w porcie już po 1000 jak tak :D

W portach już niewiele brakuje do 1000 więc nie ma się co śmiać. 

Pszenica 12,5 w porcie 950, 14 parę groszy więcej 😄

Dariowola    350
5 minut temu, jahooo napisał:

ja mam od tego dwa koty i odstraszacz ultradźwiękowy

A te koty to z Łodzi?😁 koty nieczystości nie zostawiają?

august2020    17
Dnia 9.01.2021 o 10:09, Daro20 napisał:

Sprzedana pszenica kons. po 840, pszenżyto 715, owies paszowy 520, wszystkiego 200t, ceny netto, północ Lubelskiego, kontrakty z grudnia.

W Siedlcach sprzedawałes?

jacek1296    1697
6 minut temu, damin1 napisał:

Dla mniejszych gospodarstw lepsza hala a dla dużyc- silosy. 

Szwagier ma ok. 700ha i ani myśli o silosach.

pabloooo    124

A miał kiedyś silosy?? U mnie przy wydajności przenośnika kubełkowego z koszem zasypowym ponad 50ton, wolę moje silosy lejowe. Tira rozładowuje w 25 minut, mam możliwość przedmuchania, przezucenia. Załadowanie tira trwa trochę dłużej i wynosi ok 30-32 minuty zależnie od zboża. Przed nowym rokiem podpisane auto pszenicy 12,5 po 870 zł netto lubuskie 😉

Daro20    523
8 minut temu, august2020 napisał:

W Siedlcach sprzedawałes?

Wybierasz sobie gdzie chcesz. Ja akurat mam najbliżej do Siedlec i tam pojechało pszenżyto.

Druga sprawa to z silosów ile czasu ładujecie tira bo to pierwsze pytanie przewoźnika?

Z magazynu turem za ładuję tira w około 45min.

XTRO    1552

starą żmijką ładuję tira 1h z przestawieniem żmijki i w cale kierowcy nie narzekają 

aro1975    324
12 minut temu, XTRO napisał:

starą żmijką ładuję tira 1h z przestawieniem żmijki i w cale kierowcy nie narzekają 

u mnie nigdy żaden kierowca nie pytał jak długo załadunek będzie trwał

Bambi14    97
a jak ladujecie Tira w domu to skąd wiecie ile na aucie? tzn wiadomo że kierowca chce mieć jak najwięcej załadowane ale nie przekroczona ładowność
a jak ladujecie Tira w domu to skąd wiecie ile na aucie? tzn wiadomo że kierowca chce mieć jak najwięcej załadowane ale nie przekroczona ładowność

Tomek90    2304

Obecnie są auta z wagą, albo patrzą po zegarach i mają jakiś pogląd. Ostatnie auto pszenicy 30t godzina czasu niecała żmijką z lejowego. Kubełki jakoś mam mniej wydajne. 

miwigos    3556

Możesz sobie zamontować kubełki o wydajności 120 ton/h, jak za wolno mi 40 t/h wystarcza

Edytowano przez miwigos

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj