Polecane posty

jahooo    9226

u mnie wychodzi podobnie  wyliczone, z tym że - ceny na wszystko brutto a pszenica 1300 brutto, z 1ha zostaje 1800-1900PLN przy moich plonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
3 godziny temu, lukszat napisał:

 

Bo tu nie chodzi o vat 7 % który otrzymuje rolnik ryczałtowy tylko o vat który jest przy sprzedaży detalicznej w sklepach na poszczególne towary i ten ma być zerowy. To co otrzymuje rolnik to zryczałtowany zwrot podatku czyli  dotyczący rolników ryczałtowych i w związku z tym przysługuje tym rolnikom zryczałtowany zwrot podatku, który ma im zrekompensować podatek VAT zapłacony przy nabyciu towarów i usług wykorzystywanych w związku z prowadzoną działalnością czyli to państwo dopłaca do towarów rolnika 7%   jako rekompensatę za to że on kupuje wszystkie środki produkcji z określoną stawką vat.

Kolego zapomniałeś dodać że ....to państwo dopłaca do towarów rolnika 7% jako rekompensatę za to że on kupuje wszystkie środki produkcji z stawką VAT 23%....

Ktoś z miasta przeczyta i dalej pomyśli że rolnikom za free dają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

nie, to nie państwo dopłaca, tylko państwo ODDAJE 7% z VAT, które pobrało w środkach do produkcji, w dodatku oddaje tylko 1/3 VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Jakie 23 % vat na wszystko. Bardzo dobrze napisał że określoną stawkę vat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

Umowa podpisana 18.10. Natomiast odbiór w okresie 1.12/31.12.2021. W umowie pisze ze towar ma być wolny od żywych i martwych szkodników. Było gazowane wiec nikt przy sypaniu na tira nie przypuszczał ze coś im moze wyjść. W umowie jest też ze w przypadku nie wywiązania się z umowy kupującemu przysługuje kara umowna w wysokości 20% ceny sprzedaży brutto niedostarczonej ilości. Moim zdaniem inaczej jakby w ogóle pszenicy nie nasypał na tira i nie wywiązał się totalnie z umowy a ja w dzień jak zadzwonili rano że tir jedzie nasypałem go. Równie dobrze mogli przyjac dostawę zmniejszyć ewentualnie cenę wyjściowa i sami zagazowac na aucie a nie robić problemy z 25t gdzie skup obok już to kupili o 20zl netto mnie wiedząc co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
1 godzinę temu, ws71 napisał:

 

Panowie co o tej kalkulacji sądzicie

To ja podstawiłem swoje koszty według twojego zestawienia , tylko że pod plon na 8 ton , azot 180kg N i ULTRA10 250 kg i u mnie ceny brutto są , A zestawienie wygląda tak''

1 - 770 zł

2 - 550zł

3 - 140zł

4 - 260zł 

5 - 100zł

6 - 130zł

7 - 550 zł 

Razem 2500zł brutto 

Dalsze punkty zobaczy się ile urośnie i po ile się sprzeda 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

przy takich cenach nawozu itd istnieje taka obcja że  wszystko zboże co w magazynach  wywiozą za granice , a to co ma urosnąć nie urośnie z głodu i dlatego już dzisiaj powinien być zakaz eksportu  zboża i zakaz produkcji nawozu w całej unii . tak że za dużo nie kalkulujcie zysku na uprawie pszenicy bo dane się mogą pozmieniać

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

U mnie koszty już się za wiele nie zmienią , bo wiem co za ile mam kupione , a kalkulacje zysku to tak jak napisałem że zależy ile urośnie i za ile się sprzeda . Koszty można liczyć , ale zysku dopóki nie mamy na koncie to ciągle jest nie pewny , chociaż po ilości plonu już można coś stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
22 minuty temu, shiftman napisał:

Umowa podpisana 18.10. Natomiast odbiór w okresie 1.12/31.12.2021. W umowie pisze ze towar ma być wolny od żywych i martwych szkodników. Było gazowane wiec nikt przy sypaniu na tira nie przypuszczał ze coś im moze wyjść. W umowie jest też ze w przypadku nie wywiązania się z umowy kupującemu przysługuje kara umowna w wysokości 20% ceny sprzedaży brutto niedostarczonej ilości. Moim zdaniem inaczej jakby w ogóle pszenicy nie nasypał na tira i nie wywiązał się totalnie z umowy a ja w dzień jak zadzwonili rano że tir jedzie nasypałem go. Równie dobrze mogli przyjac dostawę zmniejszyć ewentualnie cenę wyjściowa i sami zagazowac na aucie a nie robić problemy z 25t gdzie skup obok już to kupili o 20zl netto mnie wiedząc co jest

Jeżeli było gazowane, to były szkodniki, a skoro z umowy wynika, że martwych(szkodników) również ma nie być, to co Ciebie właściwie dziwi i w czym problem widzisz, poza tym, że nie wywiązałeś się z umowy? 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78
bezbarwny napisał:

22 minuty temu, shiftman napisał:

Umowa podpisana 18.10. Natomiast odbiór w okresie 1.12/31.12.2021. W umowie pisze ze towar ma być wolny od żywych i martwych szkodników. Było gazowane wiec nikt przy sypaniu na tira nie przypuszczał ze coś im moze wyjść. W umowie jest też ze w przypadku nie wywiązania się z umowy kupującemu przysługuje kara umowna w wysokości 20% ceny sprzedaży brutto niedostarczonej ilości. Moim zdaniem inaczej jakby w ogóle pszenicy nie nasypał na tira i nie wywiązał się totalnie z umowy a ja w dzień jak zadzwonili rano że tir jedzie nasypałem go. Równie dobrze mogli przyjac dostawę zmniejszyć ewentualnie cenę wyjściowa i sami zagazowac na aucie a nie robić problemy z 25t gdzie skup obok już to kupili o 20zl netto mnie wiedząc co jest

Jeżeli było gazowane, to były szkodniki, a skoro z umowy wynika, że martwych(szkodników) również ma nie być, to co Ciebie właściwie dziwi i w czym problem widzisz, poza tym, że nie wywiązałeś się z umowy? 

U mnie były gazowane magazyny przed żniwami jak chyba u większości. Moim zdaniem nie wywiązanie się z umowy to jest nie dostarczenie towaru. A pszenica dojechała do nich itp


Chyba nikt nie zakłada przed sprzedażą ze może być szkodnik w zbożu mimo robienia wszystkiego co można aby go nie było. Oni jak coś od ciebie chcą to dzwonią jak opętani ale jak w drugą stronę to echo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Miałeś badane te ziarno przy podpisaniu umowy? Powolaj się na to badanie idź do prawnika i domagają się wypłaty pieniędzy za dostarczone zboże. Możesz zrobić próby w kilku innych miejscach. 

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

marudzenie, robaka mam co dwa lata, im później w sezon tym większa szansa, ale przed ładowaniem bierzemy próbę, sprawdzamy, wyceniamy i dopiero wtedy wiadomo co dalej. a nie wysyłasz ziarno w świat bez zrobienia próby. podziwiam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

Nie jest to w świat bo niecałe 100km. Nie robiłem żadnych badań bo szlo to jako paszowka więc myślałem że maja ładne ziarno robione tak jak w innych latach co nie było problemu to będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
15 minut temu, bizon1 napisał:

Mysza103 180 kgN to jest ponad 500 kg saletry przy cenie 4650/t 

Dokładnie 183 kg N -550 litrów rsm26+s , a cenę to liczyłem swoją , po cenach jakie mam za azot , więc napomniałem że według tej tabelki którą wstawił  @ws71 moje koszty przedstawiają się właśnie tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

widzisz całe życie człowiek się uczy...


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Jak ktoś chce to robaka i tak znajdzie tam gdzie go nie ma 

osobiście od kilku lat sprzedaję zboże po ustaleniu ceny przed załadunkiem i najlepiej żeby zapłata przed odjazdem auta była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

Ale chodzi mi bardziej o to czy miał ktoś taka sytuacje że nikt z firmy się nie odzywa z tych osób które są odpowiedzialne za umowę tylko spedytor który mówi że zaraz zadzwoni i cisza potem.


bizon1 napisał:

Jak ktoś chce to robaka i tak znajdzie tam gdzie go nie ma 

osobiście od kilku lat sprzedaję zboże po ustaleniu ceny przed załadunkiem i najlepiej żeby zapłata przed odjazdem auta była 

Pewno. Tylko po co robić taki problem przy 25t kupując po 1050netto a sprzedając znowu komuś z zyskiem a nie robić mi problem bo coś im nie spasowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Żeby zarobić razy dwa. Możesz się też powołać na abuzywne zapisy umowy, skoro te ziarno w innym miejscu jest warte dwa procent mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja handluje z 2 firmami i nie mam żadnych problemów, jedynie co to można dyskutować o cenie, ale przy takiej drobnicy jaka ja mam cena to nie wszystko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78
Pitraszek napisał:

Żeby zarobić razy dwa. Możesz się też powołać na abuzywne zapisy umowy, skoro te ziarno w innym miejscu jest warte dwa procent mniej 

Tyle że z tej drugiej firmy jeszcze nie dostałem faktury ani nic. Tylko pieniądze na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

To dziwne a całaść kasy przyszła

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj