Polecane posty

seba836    20
Dnia 15.12.2021 o 13:38, BENNY82 napisał:

To u mnie w agromaszu po 10 latach ułamała się belka ale od ciężkiego siewnika. No i rok temu wymiana łożysk i uszczelniaczy i tu wyszedł zonk!!! Po zdjęciu talerza ośka zhełtana ale ulepili nowe łożyska i chodziło był mały luz to chciałem poprawić. Tak pewnie załatwili reklamacje komuś. Ogólnie nie narzekam tylko packera nie brałbym drugi raz.

to samo drugi raz packera bym nie wziął nawet gdyby był za darmo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    596
46 minut temu, ws71 napisał:

Pszenica mocno straciła na wartości w środę pod wpływem zamykania długich pozycji spekulacyjnych przez inwestorów finansowych. Główną przyczyną jest możliwa zmiana polityki pieniężnej przez amerykański FED i unijny ECB w celu przystąpienia do walki z inflacją.

Czyli wychodzi na to że sama pszenica i jej światowe zapasy mają drugorzędne znaczenie

Przecież było wiadomo, że te ceny to czysty element spekulacyjny, przecież zboża jest pod dostatkiem. Bo koszta wzrosły? A kogo to interesuje...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1118

Mogłem wczoraj zawieść pszenicę a nie was słuchać i  dzisiaj na skupie obniżka 30 zł na tonie i od wczoraj straciłem 150 zł , tak to jest jak się słucha expertów z agrofoto a nie swojej intuicji.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337
5 minut temu, Dastan napisał:

Przecież było wiadomo, że te ceny to czysty element spekulacyjny, przecież zboża jest pod dostatkiem. Bo koszta wzrosły? A kogo to interesuje...

Koszta dokładnie jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
Łukaszek napisał:

Mogłem wczoraj zawieść pszenicę a nie was słuchać i  dzisiaj na skupie obniżka 30 zł na tonie i od wczoraj straciłem 150 zł , tak to jest jak się słucha expertów z agrofoto a nie swojej intuicji.

szczerze ci współczujemy

  • Like 1
  • Haha 3

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337
5 minut temu, Dastan napisał:

Nawozy, ŚOR , paliwo

Tym powinieneś się martwić przy przyszłorocznej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

na 5 tonach to straciłeś dobra flaszkę za chwilę zyskasz 5 ;) przynajmniej tego się trzymajmy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635
docus napisał:

Tak tofiku.. W szczycie Kasprzak płacił1450.. 

I trzeba dodać ze ani grama w tej cenie nie kupił.Bo każdy czeka na wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
24 minuty temu, Łukaszek napisał:

Mogłem wczoraj zawieść pszenicę a nie was słuchać i  dzisiaj na skupie obniżka 30 zł na tonie i od wczoraj straciłem 150 zł , tak to jest jak się słucha expertów z agrofoto a nie swojej intuicji.

nie płacz co to jest te 150 zł , zawieź dziś bo jutro będziesz 200 zł do tyłu

jak swoje gospodarzenie opierasz o forum, to jednak też ci współczuję

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerna102    13
30 minut temu, hardkor113 napisał:

I trzeba dodać ze ani grama w tej cenie nie kupił.Bo każdy czeka na wiecej

A skąd masz takie poufne informacje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1118
31 minut temu, pawelek98 napisał:

nie płacz co to jest te 150 zł , zawieź dziś bo jutro będziesz 200 zł do tyłu

jak swoje gospodarzenie opierasz o forum, to jednak też ci współczuję

Jeśli bezrefleksyjnie i na poważnie bierzesz wszystko co czytasz w internecie to  Ci współczuję .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635
Farmerna102 napisał:

30 minut temu, hardkor113 napisał:

I trzeba dodać ze ani grama w tej cenie nie kupił.Bo każdy czeka na wiecej

A skąd masz takie poufne informacje ? 

Od właściciela czyli z pewnego zrodla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Tak bylo. Jak zaczęliśmy wozić pierwszy dzień po obniżce na 1400. To u Kasprzaka byl praktycznie pusty magazyn. Cena 1450 utrzymywała się tydzień  czasu. Ale niestety nie wiedzieliśmy o tym... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1696
1 godzinę temu, Łukaszek napisał:

Mogłem wczoraj zawieść pszenicę a nie was słuchać i  dzisiaj na skupie obniżka 30 zł na tonie i od wczoraj straciłem 150 zł , tak to jest jak się słucha expertów z agrofoto a nie swojej intuicji.

To na co czekałeś?

 

1 godzinę temu, Dastan napisał:

Przecież było wiadomo, że te ceny to czysty element spekulacyjny, przecież zboża jest pod dostatkiem. Bo koszta wzrosły? A kogo to interesuje...

Niestety ale masz rację

41 minut temu, hardkor113 napisał:

I trzeba dodać ze ani grama w tej cenie nie kupił.Bo każdy czeka na wiecej

Bo rolnik jak drożeje to znajdzie 100 powodów by nie sprzedać. Przerabiane to było nie raz i nie raz tak jeszcze będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    596
13 minut temu, marcinn998 napisał:

Tak bylo. Jak zaczęliśmy wozić pierwszy dzień po obniżce na 1400. To u Kasprzaka byl praktycznie pusty magazyn. Cena 1450 utrzymywała się tydzień  czasu. Ale niestety nie wiedzieliśmy o tym... 

Ja miałem tak samo, czekałem na 1400 netto i też nie wiedziałem, że mieli taką cenę u mnie przez kilka dni. Obniżyli na 1300 w tym samym dniu jak zadzwoniłem, ale ani grama nie sprzedałem. Jak leci na łeb to sie nie sprzedaje, taką mam zasadę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13
2 godziny temu, Dastan napisał:

Ja miałem tak samo, czekałem na 1400 netto i też nie wiedziałem, że mieli taką cenę u mnie przez kilka dni. Obniżyli na 1300 w tym samym dniu jak zadzwoniłem, ale ani grama nie sprzedałem. Jak leci na łeb to sie nie sprzedaje, taką mam zasadę.

50zl u nas to nie było takie na łeb. A sprzedaliśmy część bo i tak byla duża różnica między giełda a cena u nas na wschodzie. Co się rzadko zdarza żebysmy mieli drożej niż giełdy. 

Edytowano przez marcinn998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
Dnia 15.12.2021 o 14:41, brodziak81 napisał:

Ja mam  podpisaną cene na styczen do piasta 1380netto  zobaczymy co z tego będzie. Pszenżyto pojechalo  ponad tydzień temu 1220 netto ale kasy jeszcze nie widac.

Pewnie terminu płatności dolicz sobie 2 tygodnie jak się będziesz upominał o płatność a 4 bez upominania.

8 godzin temu, Taurus83 napisał:

Coś w tym stylu.dokladnie to po 650. Ale zostawiłem sobie dwa big bagi i będę uprawiać hazard...

 

Nie ważne kto wytrzyma kto nie. Ludzie są tak ogłupieni że jak wprowadzą10 nowych podatków( od krów, od psów, od auta, od węgla, od srania w lesie itd)  to i tak powiedzą że chcą być dalej w ue bo mogą jechać na wakacje beż paszportu, i drogę zrobili i nową elewacje na przedszkolu we wsi...

Nie wiem czy ktoś się jorgnął ale w programie nowej koalicji rządzącej niemcami jest punkt, że wszystkie te 3 partie stawiają sobie za cel aby przekształcić ue w federację. Coś na zasadzie, rząd w berlinie tzn w Brukseli  ;) a firmy podwykonawcze w Polsce, Czechach, Portugali itd....

To się spóźnili z tym programem kilka. Merkel już zadziła EU. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Drodzy forumowicze, 

czytam i oczom nie wierzę jedni czekają na 2000 zł inni sprzedają gdyż spada.

Racjonalnie myśląc zamykane są kontrakty krótkoterminowe i cena lekko spadła o to jest oczywiste.

Wykres znajduje się długoterminowo w trendzie wzrostowym a korekta jest typowo technicznym zakończeniem DT i krótkich terminów.

Panika to jest  element na którym zarabiaja spekulanci jak rosnie wszysycy kupują jak spada sprzedaja :) i tak doodkoła.

Analiza techniczna cen zbóż to zakres 1200 zł pszenżyto i 1350 zł pszenica korekta w dół to dobry sygnał dla dalszych wzrostów długoterminowych i bez abstrakcji 2000 zł/t.

W mojej ocenie cena styczeń- marzec 1300-1400 pszenica a wahania cen i korekty do dalszych wzrostów zawsze będa, bo kto kupuje na tym poziome przy tak duzych wolumenach?

Czeka nas hiper inflacja gospodarka światowa przygotowuje się do tego od poł roku stąd zwyżki cen surowców i kosmiczne ceny energii.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    344
Dnia 15.12.2021 o 13:38, BENNY82 napisał:

To u mnie w agromaszu po 10 latach ułamała się belka ale od ciężkiego siewnika. No i rok temu wymiana łożysk i uszczelniaczy i tu wyszedł zonk!!! Po zdjęciu talerza ośka zhełtana ale ulepili nowe łożyska i chodziło był mały luz to chciałem poprawić. Tak pewnie załatwili reklamacje komuś. Ogólnie nie narzekam tylko packera nie brałbym drugi raz.

Tez mam agromasza , tez bym packera nie bral na tluste ziemie sie nie nadaje . Poza tym bezawaryjnie a na 40 ha drapie poplony , scierniska po zniwach i po kukrydzy na ziarno przydatna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55
4 godziny temu, Łukaszek napisał:

Mogłem wczoraj zawieść pszenicę a nie was słuchać i  dzisiaj na skupie obniżka 30 zł na tonie i od wczoraj straciłem 150 zł , tak to jest jak się słucha expertów z agrofoto a nie swojej intuicji.

Wybacz kolego to pewnie prze ze mnie, bo wywiozłem dziś 95% pszenicy i zachwiałem rynkiem😉

C5A616A4-AE6B-49E2-BCFD-A6AFD8ACC6CC.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

łobuz, u nas 100 w dół


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj