Polecane posty

bezbarwny    1268
4 godziny temu, Wicherek napisał:

Jakiś czas temu, mieli dowody na posiadanie chemicznej, biologicznej i co tam jeszcze. Obalili więc światowego i narodowego tyrana, a dziś ten naród, na targ boi się iść, w obawie przed tym, czego „niezbite dowody” nie uwzględniły. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Ale euforia na cbot na koniec dnia. Może na matif się przełoży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
12 minut temu, Agrest napisał:

Ale euforia na cbot na koniec dnia. Może na matif się przełoży

Ale że pszenica euforia czy euforia z cenami? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
13 minut temu, Agrest napisał:

Ale euforia na cbot na koniec dnia. Może na matif się przełoży

No ładnie poszło,  tylko wytłumacz mi w jakich to jednostkach i za ile, bo matif za tonę A na cbot to za jaką ilość?


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

US cents/ buszel

MATIF dał lekki wzrost, CBOT w górę

a Australia ma mieć podobno o 3% lepsze zbiory pszenicy

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

A opec podjął decyzję o zwiększeniu wydobycia.

Rzepak też ładnie w górę, ale ciekawe co będzie jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1177

oferta na pszenicę jakościową 1400 netto na gospodarstwie,

opadanie 300 i 400, białko 14,5 -16, gęstość 750-780

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1177
3 minuty temu, tommy66692 napisał:

To kiepska cena jak za takie parametry 

może i tak na razie rynek sondujemy, wysyłamy próby do odbiorców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

jahooo : Gdzieś czytałem że niby w Australii w wielu regionach nie mogą zebrać pszenicy bo padają deszcze i to nie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

tak, na wschodzie Australii, ale generalnie w całym kraju jest PROGNOZA ekstra zbiorów. Jak to będzie, wiadomo będzie po zbiorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

PZZ Kraków dziś dzwoniłem cena od 1250- 1350 w zależności od parametrów , spadło z 1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
25 minut temu, 19seba napisał:

PZZ Kraków dziś dzwoniłem cena od 1250- 1350 w zależności od parametrów , spadło z 1300

To jak spadło jak piszesz że było 1300 , a jest 1250- 1350? Dzisiaj zawoziłem im właśnie próbki i taką cenę właśnie podali jak piszesz na szybko . Jutro mam zadzwonić jak wyszły badania , ale od razu zastrzegłem że po 1350 to mam na miejscu , gdzie gościu podstawi mi samochód choćby na cały dzień i to bez żadnych badań , więc na cenę poniżej 1400zł netto raczej targu nie dobijemy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77
janek884 napisał:

Wie ktoś po ile ma cedrob kluczbork? 

1330zl pszenica netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12
30 minut temu, mysza103 napisał:

To jak spadło jak piszesz że było 1300 , a jest 1250- 1350? Dzisiaj zawoziłem im właśnie próbki i taką cenę właśnie podali jak piszesz na szybko . Jutro mam zadzwonić jak wyszły badania , ale od razu zastrzegłem że po 1350 to mam na miejscu , gdzie gościu podstawi mi samochód choćby na cały dzień i to bez żadnych badań , więc na cenę poniżej 1400zł netto raczej targu nie dobijemy .

Ja nie robiłem jeszcze prób to nawet nie wiem co mam , zadzwoniłem z ciekawości dowiedzieć się ile płacą , też zależy jaką masz ilość. Ja zazwyczaj sprzedawałem na skupy ale jak próba dobrze wyjdzie to sprzedam na młyn . Kto ci tyle daje z domu i jaką masz ilość ? Zadzwoniłem i powiedzieli mi że w zależności od jakości jest taka cena , ale wcześniej dolna granica to była 1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
Dnia 1.12.2021 o 20:36, yaroslaw napisał:

I  tak  to  właśnie  działa  ,  1200 za tonę  dwa  miesiące   po  żniwach   było    mało   i  wszyscy  czekali  na  więcej  , trzy  miesiące  po żniwach 1300 za tonę  wszyscy  czekają na  więcej  , zaczęły  się  pojawiać   oferty  dochodzące  do 1500 brutto  za konsumpcję  i wszyscy  mówią   - kurde  ładnie  idzie  w górę na  tej  giełdzie   , czekamy  dalej    .  -  I  tak  szczerze  mówiąc  ten  wzrost  cen  raczej  nie  przekładał  się  na  wzrost  obrotem  zbożami  ,  ale   jak  pierdykło   o  sto  złotych  w  dół   to  zaraz  zobaczymy  kolejki pod  skupami . Mieszalnie pasz   i młyny   nie  zrobiły  zapasów  na  okres  świąteczny  zachęcając  podwyżkami  to  zrobią  strasząc  przecenami ,   ale  spokojnie  bo  do  żniw daleko  a  ja  zeszłoroczną  pszenicę   sprzedałem po  tysiąc złotych  jak  ludzie  zaczynali  kosić  jęczmiona  ozime  , fakt  że  kontrakt zrobiony  był  dwa tygodnie  wcześniej

Jest  tak  jak napisałem  że  niektórzy  po  tąpnięciu  na  matifie  dostali  sraczki ,  a dzisiaj  pszenica i rzepak  odzyskały  połowę  tego  co   straciły   i myślę  że  do  świąt  jeszcze  ustanowią  nowe rekordy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj