Polecane posty

jahooo    9199
18 minut temu, Navara1988 napisał:

1330 netto za paszowke polskie młyny . Mam załadowane dwie przyczepy po 16 ton . Co robić ? Sprzedac  czy czekać 

w perspektywie 2-3 tygodni może nie być drożej, kwestia, czy tak bardzo potrzebujesz kasy, cena w sumie dość dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
20 minut temu, Navara1988 napisał:

1330 netto za paszowke polskie młyny . Mam załadowane dwie przyczepy po 16 ton . Co robić ? Sprzedac  czy czekać 

Takie pytanie to raczej do wróżki. Jak potrzebna kasa i musisz sprzedać w najbliższej przyszłości to lepiej teraz niż za tydzień czy dwa bo w najbliższej przyszłości drożej  nie będzie, raczej będzie taniej. A po nowym roku to jest jak wróżenie z fusów, niby powinno drożeć, ale gwarancji nikt Ci nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295
11 minut temu, zbitom793 napisał:

Czesto czytam tu o tym Cedrobie. Wozicie im na miejsce czy przysyłają też swoje auta przy większych ilościach? 

1360zł przy ich transporcie, natomiast przy moim +20zł/t Mam do nich około 30km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95

Panowie sprzedawać zboże czy czekać na jeszcze lepsze czasy cenowe ? Myślicie że będzie drożej ? Kasa mi na razie nie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14
zbitom793 napisał:

58 minut temu, dawidor111 napisał:

Zakontraktowane dziś pszenżyto cedrob 1250 netto. Od jutro ponoć 1200.

Czesto czytam tu o tym Cedrobie. Wozicie im na miejsce czy przysyłają też swoje auta przy większych ilościach? 

Ja mam 9 km to swoim przysyłają też ciężarówki jak potrzeba cena do uzgodnienia. Pszenica pasza dziś była po 1380 żyto 900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48
9 godzin temu, yacenty napisał:

matif to samo, mi się to powoli układa w pewien algorytm. Ciekawe czy się sprawdzi

Pisz co masz na myśli. Zobacz na świecę miesięczną na CBOT. Wygląda to nie za ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Te spadki, to chyba przez tego omicrona, bo wszystkie surowce poleciały w dół, łącznie z ropą i gazem. Czyżby to oznaczało także spadek ceny saletry?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Nie, nawozów to nie dotyczy. Minister mówi żeby teraz brać bo później nie będzie wcale. Kwestia tylko kto mu wierzy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wii99    2

Cenami w kraju jak i za granicą rządzi giełda i tak naprawdę tylko ona. Wahania na lokalnym rynku mogą być jedynie kilkudziesięcio złotowe tak aby zachęcić rolnika do sprzedaży np. pszenicy do młyna a nie do portu. Piszecie ze pszenica nie stanieje bo nikt nie sprzedaje, paszarnie są puste itd... ale jak giełda leci, tanieje pszenica w porcie to i lokalne skupy, prędzej czy później, obniżą ceny bo niby czemu mają płacić więcej ? Skoro nawet tak gigantyczne ( patrząc na lata wcześniejsze) podwyżki nie spowodowały, abyśmy zaczęli sprzedawać towar. Impulsem do sprzedaży są najczęściej obniżki albo potrzeba pieniędzy. 

Tak więc niestety jesteśmy zależni w głównej mierze od giełdy a ta rządzi się swoimi prawami, ma tyle czynników i zmiennych ze nie wierze w żadne schematy. Potrzeba naprawdę doświadczonego analityka żeby mógł coś wywnioskować z natłoku globalnych informacji a i tak pewnie nie udzielinam jednoznacznej odp czy sprzedawać czy czekać ...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Nie do końca się zgodzę. Giełda to trochę towaru i trochę spekulacji. 

My mamy towar i jeżeli będzie go brakować na rynku to paszarnie/młyny będą go kupować niezależnie od cen na giełdzie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
Navara1988 napisał:

1330 netto za paszowke polskie młyny . Mam załadowane dwie przyczepy po 16 ton . Co robić ? Sprzedac  czy czekać 

też mam ten dylemat większość się nastawia że odbije luty/marzec ale nikt tego nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Dziś tej ceny raczej nie dostanie. Osobiście sprzedałbym obie

Panowie i Panie, jest promyk nadziei.

Kontrakt grudniowy zamknięty a marcowy na CBOT plus 10 dolców. Spadł wczoraj ponad 30, ale odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I będzie dobijał do tego co było przed spadkami raz góra raz dół a robaczki beda sie mnożyć a tak można było sprzedać bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Jednak sprzedałem obie przyczepy 32 tony po 1330 netto i ładuje następne dwie . Na ten rok zakończę sprzedawanie reszta w 2022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i o to chodziło, ten przyczepkę ten dwie i do nowego roku wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Ja już podjąłem decyzję i czekam. Obecnie musiałbym około 200zł stracić na tonie.

Trzymam @Wicherek za słowo że będzie 2500 w czerwcu. Tyle nie potrzebuję i sprzedam po 1600 w marcu🤭

Słyszeli że w grudniu jest opcja -30⁰C?

Chyba jęczmień ozimy trzeba do września trzymać na siewy 😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
16 minut temu, Zapracowany napisał:

No i o to chodziło, ten przyczepkę ten dwie i do nowego roku wystarczy

Prawda, skąd potem przed samymi świętami wzięli by zboże? a też przed świętami większe zapotrzebowanie bo każdy bierze trochę więcej paszy na święta. a tez więcej wolnego to trzeba więcej teraz zrobić.

Edytowano przez olkosio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
20 minut temu, marcinn998 napisał:

Okolice Lublina. 

Paszówka. 

Bylo 1450 brutto. 

Dzisiaj 1400. 

Chyba pójdzie z 70ton.

Kto okolice Lublina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj