Polecane posty

miwigos    3523
7 godzin temu, Bugii napisał:

1500 to juz od zniw wiadomo ze bedzie.

A to ze pszenica atakuje rekordy na gieldzie a u nas juz dawno pobila zasluga slabej zlotowki. A wedlug specow ma spasc nawet do 5zl za euro. 

Tylko nie trzeba wspominac ze przy tym wzrosna nam wszystkie koszty.

W żniwa w taką cene nilt nie wierzył , ja obstawiam 1400  netto max ,chyba że EURO podrożeje, jak jesteś taki spec to powiedz do ile podrożeje rzepak, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

myśle ze 1500 złapie . tylko co  z tego. w porownaniu do wzrostow cen   reszty towarow  to i tak wychodzi  jakby realnie kosztowała 700zł

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
1 godzinę temu, miwigos napisał:

W żniwa w taką cene nilt nie wierzył , ja obstawiam 1400  netto max ,chyba że EURO podrożeje, jak jesteś taki spec to powiedz do ile podrożeje rzepak, 

Kolega śrutę rzepakową kupował po 2300, teraz zapłacił 1700. O co kaman?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może wyprzedaże przed black Friday?


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Pszenica 1350 netto gęstość 76 taką ofertę dostałem wszystko idzie na Niemcy . Czekam na 1500 to połowę sprzedam Opolskie 

Edytowano przez Navara1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
6 godzin temu, gustaww napisał:

Pszenica paszowa  w okolicznym skupie 1200 brutto jak wyjdzie jakiś parametr to dopłata.

który skup? moze być na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
35 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

może wyprzedaże przed black Friday?

A jak tam u Ciebie Damianie teraz ceny żyta i pszenżyta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Ale się matif zarumienił i to w krótkim czasie.

Angola podniosła prognozy zapasów czy inna przyczyna?😜

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    13
Navara1988 napisał:

Pszenica 1350 netto gęstość 76 taką ofertę dostałem wszystko idzie na Niemcy . Czekam na 1500 to połowę sprzedam Opolskie 

Można wiedzieć kto oferuje taką cene, bo w dolnośląskim płacą obecnie 1250 netto za konsumpcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
24 minuty temu, Agrest napisał:

Angola podniosła prognozy zapasów czy inna przyczyna?

W San Escobar wyjątkowo udane zbiory

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje na magazynie, muszę wycenić transport osobno. Można napisać, Pszenzyto od 1000 netto w górę 

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Ciekawe, czy jest możliwe, że pszenica po 1500 pojedzie np do niemiec a za 4 miesiące wróci do nas po np 2000 zł, bo naszego towaru już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
1 godzinę temu, margoo78 napisał:

Ciekawe, czy jest możliwe, że pszenica po 1500 pojedzie np do niemiec a za 4 miesiące wróci do nas po np 2000 zł, bo naszego towaru już nie będzie.

Już tak  bywało  tylko  na innym  poziomie cenowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45

W zeszłym roku tak było z rzepakiem. W żniwa 1600 netto do Niemca pojechało, po czym wróciło po 2500.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Pszenicy w Polsce nie zabraknie ,chyba że wywiozą kika milionów ton, dzis sprzedany transport po 1350 netto, gestość 75, 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

ziemie kupujesz?

a nie już wiem ... przewidziałeś korektę na giełdzie 😜

Edytowano przez KarolaKarotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
32 minuty temu, miwigos napisał:

Pszenicy w Polsce nie zabraknie ,chyba że wywiozą kika milionów ton, dzis sprzedany transport po 1350 netto, gestość 75, 

Jaka lokalizacja? Sam woziles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
30 minut temu, miwigos napisał:

Pszenicy w Polsce nie zabraknie ,chyba że wywiozą kika milionów ton, dzis sprzedany transport po 1350 netto, gestość 75, 

Hehe z tym rzucaniem słów na wiatr bym się tak nie rozpędzał :P my produkujemy ok 11-12 mln ton pszenicy to jak wyjedzie nam kilka np. 9 to będziemy płakać ;) średnio eksportujemy 3 do 4 mln ton. 

1 godzinę temu, Sylwesteer22 napisał:

ZZZ  w Skierbieszowie 1350 netto konsumpcja ,  Agri Plus Zamość na bramie 1180 netto pasza , na umowę plus kilka złotych.

A w Zamościu jaka cena?.to samo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, yaroslaw napisał:

Już tak  bywało  tylko  na innym  poziomie cenowym

Tu na Pomorzu w przypadku zbóż paszowych import z Niemiec zbijał cenę tak było w 2018 r i 2019 taki paradox

 

7 minut temu, melon10641 napisał:

Hehe z tym rzucaniem słów na wiatr bym się tak nie rozpędzał :P my produkujemy ok 11-12 mln ton pszenicy to jak wyjedzie nam kilka np. 9 to będziemy płakać ;) średnio eksportujemy 3 do 4 mln ton. 

A w Zamościu jaka cena?.to samo? 

W poprzednim sezonie wyjechało ok 7mln ton wszystkich rodzajów zbóż i czy było jakieś szaleństwo cenowe w maju,czerwcu,lipcu[ jak to większość na tym forum zapowiadała ze 1200 to minimum będzie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Trzeba pamiętać że było więcej rzepaku zasiane i kukurydzy także pszenicy i innych zbóż będzie mniej , u mnie osobiście były ok 15 % niższe plony w porównaniu z ub rokiem a opadów w lubelskim nie brakowało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj