Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PAN88    1761
5 godzin temu, pawlus224 napisał:

Ja spanikowałem i przed świętami wywoziłem po 900-920zl brutto a ostatnie 5-6 t zostało bo to żadna przyjemność jechać z przyczepą przez miasteczko gdy za mną sznur sflustrowanych lublinian, i tak czeka skoro giełdy na zielono...

 

Jakby była giełda na czerwono to byś nie zwracał uwagi na sfrustrowany sznur lublinian 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973

Sporo ludzi sprzedało, to ruch w tym temacie mniejszy. Poza tym nie wiem czym tu się tak podniecać, przeliczając na złotówki pszenica po niecałe 990 zł i w perspektywie zamknięcie kontraktu majowego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

nikt tu się nie podnieca !!

skoro potaniało i było szczekanie że tylko w dół , a jak drożeje  jest cisza to domyślam się że sporo tu wszelakiej maści dobrodziei 😃

jedni chcieli taniej kupić , a drudzy się chcieli się pocieszyć że sprzedali taniej , bo miało być jeszcze taniej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Na Pomorzu to ceny na konsumpcje spadły do 840-[890młyny] netto , część firm w ogóle nie kupuje paszówki, jak kupuje to po 820 - 840 netto, czyżby koledzy zza Odry zaczeli czyścić magazyny [ 198 €/t]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973
8 godzin temu, ws71 napisał:

Na Pomorzu to ceny na konsumpcje spadły do 840-[890młyny] netto , część firm w ogóle nie kupuje paszówki, jak kupuje to po 820 - 840 netto, czyżby koledzy zza Odry zaczeli czyścić magazyny [ 198 €/t]]

Wydaje mi się, że głównym problemem są handlarze, którzy liczyli na rekordowe ceny w portach, tymczasem część z nich została z ziarnem i szukają zbytu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Trochę pytałem to Cedrob Raciąż skup wstrzymany do żniw. Kuropasz, Xdrob wstrzymany czasowo. U innych 840-850 netto zł/t. Trzoda jeszcze trzyma cenę pszenżyta, żyta. Z cenami górka pewnie już była. Może być tak że cena będzie ale nie będzie gdzie sprzedać lub daleko trzeba będzie dowieźć.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Też tak mówię że cena ta co była to nie wróci choć zostało mi kilka kilkadziesiąt ton pszenicy nic się nie poradzi i nie ma co liczyć na wrosty Matif dziś od rana ostro w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

Tak też słyszałem o tych zapasach że nikt nie chce zboża teraz bo wszędzie zapasy narobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973

Zostaw krowy @Zdzinio, bo jak z Wicherkiem będziesz sprzedawał pszenicę, to jeszcze ze 2 lata zejdzie...

@Taurus83, taką cenę to za rzepak z zaolejeniem 40% powinni zaoferować. Kontrakt sierpniowy dziś  8,75E w górę, ~2220 zł. Wygląda na to, że rzepak w żniwa będzie miał rekordową cenę...

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Propozycja na żniwa 770, rzepak 2060 42% dolnośląskie

Agro Dudek 2115 netto odbiór sierpień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
3 godziny temu, Zdzinio napisał:

Wicherek gdzie jesteś? napisz coś optymistycznego!!!

Sam szukam pocieszenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Zostaw krowy @Zdzinio, bo jak z Wicherkiem będziesz sprzedawał pszenicę, to jeszcze ze 2 lata zejdzie...

@Taurus83, taką cenę to za rzepak z zaolejeniem 40% powinni zaoferować. Kontrakt sierpniowy dziś  8,75E w górę, ~2220 zł. Wygląda na to, że rzepak w żniwa będzie miał rekordową cenę...

sierpniowy jak sierpniowy , ale terażniejszy żeby w 1 dzień skoczył o 21,5 E , to tego dotychczas jeszcze nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Sharma1910 napisał:

970 brutto sprzedawać?

sprzedawać!!! kto i gdzie tyle płaci? Lubelszczyzna 900 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj