Polecane posty

ws71    1826

Okolice Człuchowa granica pomorskiego,kujawsko-pomorskie, duży koncern[znajdujący się po sąsiedzku] mający swoje gospodarstwa na Ukrainie i Rosji  wycenił na dziś paszówkę na 800 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Minęło zaledwie 90 lat od kiedy w Polsce ostatecznie zniesiono… pańszczyznę .

No i co w związku z tym ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

No nic tylko mogą wykopać cię w d*pę bo uprawiasz na nie swojej ziemi jak i wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

No to każdy może sobie wyceniać na ile chce i na 800 czy 700 netto 

U mnie w okolicy jak była cena po ok 950 to jeden sobie wycenił 840 i tak wisiało na tablicy taka cena jak kto chce to sobie ceni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

ws71 poldanor a raczej goodvaley leci sobie w kulki z cenami. Widać zmiany w zarządzie. Młodzi dunczycy chcą się wykazać krojąc chłopa. Na szczęście w promieniu 30 kilometrów mam 5 skupów także jest do kogo wozić. Zapotrzebowanie na zboże w okolicy jest między innymi u trzodziarzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzodziarze ratują temat cen? ostatnio dzwonił jeden do mnie, że kupiłby po 200t pszenżyta i pszenicy :D pszenżyto po 600, a pszenica po 700 brutto,

to zapytałem grzecznie skąd on te ceny wziął, to podobno mu sąsiady tak wozą na miejsce 🤣

  • Haha 3

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Wicherek napisał:

Kupić by do tego czasu Zetora 🙂

8 godzin temu, Agrest napisał:

To lepiej sprzedaj teraz i kup złoto lub zetora. Przynajmniej nie stracisz, a na przełomie lipca i sierpnia nowe omłócisz.

A i bańkę ropy do kombajnu, bo w żniwa może plonu braknąć na tankowanie😁

Dobrze radzisz , z tym zetorem🤭 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Akurat w mojej okolicy jest sporo gospodarstw z trzoda chlewną. Nie rozumiem tych głupich żarcików. Zboża u rolników w magazynach w mojej okolicy nie ma. U nas nie padło cały czerwiec i plony były kiepskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1970
2 godziny temu, pawel885 napisał:

To staszek może był , nie chciał 2 tony na próbę? 

Chyba 2 dt, ile ten biedny zdezelowany Passat może uciągnąć...

2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

trzodziarze ratują temat cen? ostatnio dzwonił jeden do mnie, że kupiłby po 200t pszenżyta i pszenicy :D pszenżyto po 600, a pszenica po 700 brutto,

to zapytałem grzecznie skąd on te ceny wziął, to podobno mu sąsiady tak wozą na miejsce 🤣

Potwierdzam, z niektórymi trzodziarzami kiepsko robi się interesy, przynajmniej w mojej okolicy. Swoje pole najchętniej obsialiby w całości pszenicą, rzepakiem, kukurydzą i burakami, a później chcą za pół darmo kupować od mniejszych rolników jęczmień, pszenżyto i żyto.  

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
3 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

trzodziarze ratują temat cen? ostatnio dzwonił jeden do mnie, że kupiłby po 200t pszenżyta i pszenicy :D pszenżyto po 600, a pszenica po 700 brutto,

to zapytałem grzecznie skąd on te ceny wziął, to podobno mu sąsiady tak wozą na miejsce 🤣

Widzę że ceny najmocniej spadły na Pomorzu, znaczy że porty stoją, tylko tak dalej całą naszą oprzyjmy na eksporcie a będzie dobrze😀😀,to nawet Rosjanie są mądrzejsi i stwierdzili że nie tędy droga

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Żeby tylko kolejny rok był taki jak ten. Dalo się kupić nawozy w dobrej cenie. Wydajność zboża bardzo dobra i z cena jak ktoś trafił to dało się zarobić

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Tylko że saletra już 1400 zł i nie zanosi się że będzie taniej bo gaz podrożał energia , płaca i typ może być ale drożej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

Prędzej uwierzę że pszenic będzie w żniwa po 650niż saletra stanieje poniżej 1000. I będzie dwa do jednej tony saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Wczoraj cbot ponad 1% w górę pszenica ciekawe jak dziś Europa się zachowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysw5    8

Czy ktoś kontraktował może pszenice?

Mam okazję podpisać umowę po 780 netto, lecz boje się o potrącenia, gdyż tabela parametrów jest spora.

Nie mam doświadczenia w tym temacie. Jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Na żniwa po 800 netto do wzięcia było za konsumpcję jakiś czas temu z przejściem na paszowke po 700 w razie gdyby parametrów nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porty stoją? kwiecień - maj zaraz mają być załadunku statków to zobaczymy jaka będzie cena

większość kontraktów w szczytowych cenach jest na kwiecień-maj właśnie w tych dostawach

 

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
27 minut temu, Krzysw5 napisał:

Czy ktoś kontraktował może pszenice?

Mam okazję podpisać umowę po 780 netto, lecz boje się o potrącenia, gdyż tabela parametrów jest spora.

Nie mam doświadczenia w tym temacie. Jak to wygląda w praktyce?

Brutto to ponad 830 gdzie po tyle kontraktują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj