Polecane posty

BENNY82    242
2 godziny temu, warchest napisał:

a z kukurydza sucha tez spadki są czy nie 

Kuku i motylkowe lekko w górę albo bez zmian. Zniżką odreagował a pszenica na rekordowe ceny teraz trzeba będzie z miesiąc poczekać albo trafić bezpośrednio do paszarnii albo młyna pośrednicy będą kiwać ceny w dół jak zwykle . Wypchałem pszenicę zostało kilka ton . Trochę sprzedałem w górce trochę na spadku generalnie pamiętny rok co do ceny zbóż. Nie chce ktoś grochu kupić na pasze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
4 godziny temu, jahooo napisał:

bo nie ma technicznych podstaw na wzrosty, teraz będzie bujanie się parę euro góra/dół do nowych raportów USDA albo prognoz z UE na temat przezimowań. Raczej nie przewiduję wiecej jak 220E , tzn takie jest moje osobiste zdanie, a co będzie, zobaczymy

czy ja wiem , czy to jest takie bujanie parę euro góra/dół , z 250 e zrobiło się 220 i raczej co najmniej od tygodnia nie było do góry . Dobrze że ostatnim rzutem na taśme sprzedałem , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

technicznie cena była około 220 euro w warunkach stabilizacji, 250 to był wyskok, który raczej prędko się nie powtórzy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Euro wówczas chyba 4,48, dziś 4,62. 

To trochę niweluje spadki

To tak jakby do dzisiejszej ceny dodać 6,5 euro

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Nawiasem mówiąc kurs euro 4,62 wybitnie świadczy o "doskonałym" stanie polskiej gospodarki...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Obecnie cena pszenicy w najbliższych 3 mies zależy od Rosji , jeśli szybciej zniosą obecne cła to cena może spaść  do 200 €  port, w ostatnim tygodniu znowu przegrali przetarg na pszenice, Rumunia przebiła ich niższą ceną, może okazać sie prawdą że w ich  magazynach leżakuje 5-10 mln pszenicy[ przynajmniej tak twierdza rosyjskie firmy handlujące pszenicą]. Rosyjska pszenica z dostawą na przełomie roku kosztowała ok 300$/t, obecnie 254-276$ w zależności od portu, w okolicy cena spadła z 950 netto na 900 zł

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Rosyjskie firmy handlujące pszenicą mogą twierdzić jedno, a realia rynkowe co innego. To, że oni w magazynach mają zboże, nie oznacza, że tego zboża nie zabraknie na rynku, jak go wyeksportują. Już przed wprowadzeniem cła śpiewali, że mają nadmiar do wyeksportowania, a sprzedaż po cenach wewnątrzrynkowych im się nie uśmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio napisał:

Znawcy WSZYSTKIEGO Kiedy ceny W górę ? Bo na giełdzie dwa tygodnie czerwono!!! Już 219 eu.

będzie stabilnie do żniw. pozdrawiam wszystkich znawców

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

Stabilnie , ale na jakim poziomie ? 220 , 230 , 210  czy może 200 euro za tonę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ciekawe czy te obniżki na pszenicy nie pociągną za sobą obniżek cen kukurydzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
10 godzin temu, znawcawszystkiego napisał:

będzie stabilnie do żniw. pozdrawiam wszystkich znawców

A co w żniwa z cenami?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Ja obstawiam w swoim regionie że poniżej 700 zł nie powinna spaść. A jak kontrakty na żniwa z ceną?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510

Pszenica 780 konsumpcja ,więc 700 powinno być ,ale obecnie jest 970

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
20 minut temu, Andpol napisał:

Ja obstawiam w swoim regionie że poniżej 700 zł nie powinna spaść. A jak kontrakty na żniwa z ceną?

Jak podpisywałem tydzień temu to było od 730netto za paszową do 760 netto za konsumpcje . ale jak tak straszycie tym agrolokiem że wali w ci.la jak może , to nie wiem . Ale przy pszenicy paszowej na czym mogą cenę zbić , ? bo przy konsumpcji to wiadomo , białko , gęstość , zanieczyszczenia  , itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie było problemu z białkiem, sprawdź na umówię czy nie wpiszą Ci na przyszły sezon białka min 11,5 na paszowke, a gęstość żeby była jak w psZsnzycie 68, bo potrafią wstawić min 70-72


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

Tak jest jak piszesz , ale białko 11,5 czy gęstość 70 , zanieczyszczenia 6% , to raczej nie problem osiągnąć , zważywszy że przez ostatnie 5 lat białka niższego niż 12.8  i gęstości poniżej 74 nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
3 godziny temu, miwigos napisał:

Pszenica 780 konsumpcja ,więc 700 powinno być ,ale obecnie jest 970

Raczej było, chyba że wcześniej podpisana umowa[ mam na myśli netto]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569
4 godziny temu, mysza103 napisał:

W moim regionie pewnie jak zwykle  600- 650 zł brutto

Jak Chin powie nie chce pszenicy to się zobaczy do jakiego poziomu może spaść .

Tak jak było w 2017 roku marnie się cena podnosiła względem jesień wiosna .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510
2 godziny temu, ws71 napisał:

Raczej było, chyba że wcześniej podpisana umowa[ mam na myśli netto]

Nadal jest ,znaczy wczoraj tak było,ja mam umówione 980

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego zboża przerzucam to widzę jaka jest sytuacja, w ubiegłym roku paszowka zdarzała się nawet z białkiem 9%

ale tez i białko powyżej 15 można było znaleźć 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj