Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3867

taaa, a z czego jest?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
7 minut temu, yacenty napisał:

taaa, a z czego jest?

Nie rozumiem mąka żytnia jest po 1za kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Gdzie, ja żytnią 100% kupowałem w młynie po 2.20

I to jak żyto było po niecałe 500

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

poprostu chcą żeby konsekwencje wzrostu cen spadły na rolników bo najłatwiej, niech się ludzie kluca a oni czyli politycy rządzimy dalej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Gdzie, ja żytnią 100% kupowałem w młynie po 2.20

I to jak żyto było po niecałe 500

I pewnie całe kilo kupiłeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Już kiedyś to pisałem że rolnik ma produkować i nie ma nic do gadania co do cen za swój towar, jedynie może sobie pomarzyć i pomarudzić. Każdy po kolei może podnieść cene od części po paliwa, nawozy i chemie, a rolnik nie ma nic do powiedzenia. Głowy też za wysoko nie może podnosić...

Edytowano przez koniu
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

ku..a coś mi słownik przekreca słowa to juz drugi raz ostatnio, wychodzę na analfabetę ze słownikiem w telefonie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Gdzie, ja żytnią 100% kupowałem w młynie po 2.20

I to jak żyto było po niecałe 500

Z miesiąc temu w stoczku łukowskim pszenna typ 500 po 1.90 kupowałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek12345    21
2 godziny temu, lassie napisał:

jaki jest udział ceny pszenicy w cenie pieczywa ? ma ktoś jakieś zestawienie bo wydaje mi się że bardzo mały ,szkoda że nie można komentarza napisać pod artykułem ,s.k.ó.r.c.z.y.s.y.n.y dziennikarze przesiąknięte mózgi mają od studiów począwszy czerwoną ideologią marksitowsko-leninowską cena pszenicy i mąki stoi od kilkunastu lat na stałym poziomie a cena pieczywa poszła 100 proc przez ostatnie 2dekady

Cena 1 kg mąki pszennej chlebowej to jest około 2 zł/kg: https://allegro.pl/oferta/maka-pszenna-typ-750-chlebowa-25kg-z-mlyna-9104539198

W chlebie jest ok. 70% mąki, więc w chlebie o masie 0,5 kg jest 0,35 kg mąki, tak więc koszt mąki w chlebie 0,5 kg to jest ok. 70 groszy. Najtańszy chleb 0,5 kg to jest ok. 2 zł, więc koszt mąki stanowi ok. 1/3 ceny taniego chleba a w przypadku chlebów droższych znacznie mniej. Gdyby cena pszenicy wzrosła o 100% (do 2000 zł/t) to cena bochenka chleba 0,5 kg powinna wzrosnąć o 70 gr. Zakładając, że jedna osoba zjada 0,5 kg chleba dziennie, to nawet przy cenie pszenicy dwa razy wyższej niż obecnie (2000 zł/t) daje to wzrost miesięcznych wydatków na osobę o ok. 20 zł, czyli nawet dla emeryta to jest prawie nic, bo miesięczna opłata za śmieci jest zwykle dużo większa.

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3376

Dokładnie tak jest i jak zboże było po 400-500 zł to pani Jadwiga Rothkaehl od młynarzy twierdziła że w pieczywie koszt mąki to 8 % i ceny chleba nie są zależne od ceny zbóż -teraz odwracają że to wina drogich zbóż które podrożały o 30 % więc chcą pieczywo podnieść o 30 % .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

I dokładnie tak będzie jak pszenica zjedzie w dół , będzie gadka że chleb nie może stanieć bo cena zbóż to ułamek kosztów w produkcji pieczywa .

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Tak tak. Nasza Konsumpcja pójdzie na chiny czy na egipt a my Polacy bedziemy jeść chleb ze zdrowej ukraińskiej pszenicy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
4 godziny temu, lassie napisał:

Miastowy lud proletariacki w chlebie i bułkach wcina najwięcej ale podatków pośrednich i bezpośrednich ,dlaczego chcą podnosić płace minimalne a rolnikowi obniżać dochody ,ile hektarów produkcji roślinnej trzeba mieć aby utrzymać rodzinę 2+2 ? jak dochód z jednego ha zbóż jest niższy niż dochód zwykłego obiboka na etacie za 1 miesiąc

To z jednego hektara byś chciał mieć dochód miesięczny najtańszego pracownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

12 ha i można zapomnieć o etacie 😀


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia 29.01.2021 o 19:31, Tomek90 napisał:

Dla kierowcy płace jak mi bagsy nastawia na paleciaka to tak sam z siebie daje na flaszkę. 

Pszenica zjazd 50zl

A gdzie wozisz i jaka cena?

Dnia 30.01.2021 o 08:16, Tomek90 napisał:

590

to paszowe?

U mnie BBI 10 pln w góre pszeniczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
2 godziny temu, BENNY82 napisał:

U mnie BBI 10 pln w góre pszeniczka.

A konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
5 godzin temu, miwigos napisał:

To z jednego hektara byś chciał mieć dochód miesięczny najtańszego pracownika

No a co w tym dziwnego . Na przykład przy dzisiejszych cenach pszenicy 8 ton x 900 zł = 7200 zł /ha - 2500 z kosztów = 4700 zł . To masz dochód z 1 ha na który musi robić 2 pracowników przez miesiąc . Do tego  jak by doliczyć jeszcze dopłatę do ha ok.900zł to już w ogóle  . 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
4 godziny temu, robercikj100 napisał:

12 ha i można zapomnieć o etacie 😀

zobaczymy w przyszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj