Polecane posty

yacenty    3883
mysza103 napisał:

Oby tylko nie było powtórki z tamtego tygodnia .

235 to źle?

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
3 godziny temu, Agrest napisał:

Do mnie z firmy Jarecki co 2 dni dzwoni i dopytuje czy wszystko sprzedane/odebrane.

Pszenica i pszenżyto sprzedane. Został jęczmień.  Mówi że bierze całość i żeby dać znać kiedy, dzwonić i pytać o ceny😁

O konkretną ofertę nie pytałem bo raczej do marca przytrzymam.

Chciałbym choć 800 netto doczekać.

Albo przegram i za 600 sprzedam. 

Do mnie też dzwoni jakpol. Powiedziałem że jedyna opcja to przedpłata albo gotówka bo są nie wiarygodni. Mnial spytać szefa i zadzwonić. Cisza cały dzień. Na przenzyto dają 50 więcej niż skup 100 metrów dalej. Zawsze ceny mnieli podobne. Coś tu śmierdzi

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Krupiec Elewarr Ceny brutto (7% vat) z kartek
Pszenica konsumpcja 930 zł
Pszenica zwyczajna 898 zł
Pszenica 870 zł
Jęczmień paszowy 520 zł
Jęczmień konsumpcyjny 580 zł

Skup w Borku koło Krasnegostawu (ceny z tablicy)
Pszenica konsumpcja 900 zł
Pszenica paszowa 880 zł
Pszenżyto 660 zł
Jęczmień 680 zł


Ale z boku elewarru coś ma się budować, wisi baner (Riela 75000 ton) Słyszał ktoś kto to buduje? Może jak wybudują to będą lepsze ceny jak w tym Państwowym elewarze.

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

To nie będzie elewaru jakaś firma buduje prawdopodobnie fabrykę makaronu takie chodzą pogloski

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
8 godzin temu, Pitraszek napisał:

Mi chodziło o Ambroziaka. Dymczyk wypłacalny bez problemu. 

Ambroziak U mnie jest już spalony.

A Dymczak jest ok. W tym roku oferował mi płatność na wadze szybkim przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goralik    6
18 godzin temu, pawlus224 napisał:

U nas podwyżka względem zeszłego tygodnia z 850 na 900zł brutto paszówka Lubelskie.

Gdzie w lubelskim taka cena za paszówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
2 godziny temu, Marcin34 napisał:

To nie będzie elewaru jakaś firma buduje prawdopodobnie fabrykę makaronu takie chodzą pogloski

Oby więcej takich informacji ! i kluski do Arabów

I już dzisiaj trzeba myśleć jak wyprodukować dobry towar , przetrzymać do minimum Stycznia i im sprzedać , myślcie jak na tym zarobić  ? bo jak nie przetrzymacie towaru to skupy podpiszą z nimi kontrakty a Wy będziecie tylko ROBOLAMI !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Ambroziak U mnie jest już spalony.

A Dymczak jest ok. W tym roku oferował mi płatność na wadze szybkim przelewem.

U ambroziaka płatność to minimum 3 miesiące, o ile po drodze jakiejś tam upadłości nie ogłosi...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
1 godzinę temu, goralik napisał:

Gdzie w lubelskim taka cena za paszówkę?

Ludwin /k Łęcznej , Walenciuk. Płatność w ciągu 3 dni (do tej pory).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
11 godzin temu, yacenty napisał:

235 to źle?

w czwartek było minus 3 euro ,a w piątek minus 8 euro . O to mi bardziej chodziło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Ceny są rewelacyjne nie chciejcie więcej ,bo to się odbije nam czkawką, nic dobrego na przyszłość nie wróży

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

miwigos Takie gadanie jak twoje to normalnie flaki się wywracaja, pszenica moralnie powinna kosztować 900-1000 zł w porównaniu do tego jak szybko drożej sprzęt rolniczy i śor  i wogóle życie jest co raz to droższe, a plony wale nie są większe jak 10 lat temu i dopłaty też nie są większe,  minimalne wynagrodzenie w 2010 roku było w granicach 1200 zł brutto dziś to jest 2800 to jest o ponad  100% więcej niż dzisiaj a pszenica ile poszła do góry 200 zł? To ile to procent? 30% i to i tak spadnie także opłacalnosc staje się co raz to mniejsza i rosnąca inflacja a ludzie się zabijają za ziemią i z roku na rok zaczynają mniej zarabiać ale robota głupiego lubi

  • Like 3
  • Thanks 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Matey napisał:

sprzedajesz całe auto czy mniejszą ilość? Bo dzisiaj do mnie dzwonili czy nie mam żyta na doładunek i tak myślę czy od Ciebie nie chcą zabierać?

ja 4 auta sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas91    0

Witam orientuje się ktoś jak ceny pszenicy w Wielkopolsce ostatnio oferowano mi 850 za konsumpcje nie jest to jakaś rewelacyjna cena? 

Edytowano przez Wojtas91
Chodziło o pszenicę konsumpcyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
1 godzinę temu, PiotrUrbaniak napisał:

ja 4 auta sprzedaje

przy całym aucie mogłeś troche lepsza cene dostać


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Z tymi cenami to faktycznie jak pszenica przekroczyła 950 do 1000 to cena nawozow 1200 saletra polidap dobija juz do 2000 i podobno są braki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
3 godziny temu, miwigos napisał:

Ceny są rewelacyjne nie chciejcie więcej ,bo to się odbije nam czkawką, nic dobrego na przyszłość nie wróży

Ja trzymam i chcę 2000 / t      a Ty jak sprzedałeś to idź     po dopłatę  do  tego co to kupił po 60 brutto  !

Edytowano przez Wicherek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

ja też myślę że ta cena za zboże co teraz jest to taka powinna być cały czas , bo 500 czy 600 zł za tone pszenicy to kpina przy tych kosztach produkcji.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
1 godzinę temu, PiotrUrbaniak napisał:

to ile myślisz że mogłem dostać

przy tej ilości myślę 10-20zł więcej 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Chodzi o to żeby cena była gwarantowana i nie może spać niżej niż ustalona cena. Jak by było te 750 gwarantowane zawsze to byś wiedział jak inwestować i wogole. A nie cena raz na 10 lat zakręci się w okolicy 1000 i już wielka Euforia inwestycje i wogole a w następnym roku po 600. Liczy się wynik finansowy a nie tony z hetara. Jakbysmy miele cenę gwarantowana to by to nie wyglądało jak jedna wielka loteria. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj