Polecane posty

kuba24051    470
nunu85 napisał:

podpisałem dziś kontrakt w szczepankach za 950. więcej nie ma co czekać i ryzykować. i tak jest bardzo dobrze.

Na kiedy podpisałes? jeszcze na początku tygodnia po 1000 można było podpisać na marzec

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

@Agrest nie, z 2 tyg temu.

Dziś jechałem o 6 było czarno. Wracałem po 12 już biało, przed domem zacząłem redukować a przyczepa PUSTA pcha ciągnik zaczęło bokiem już wywijać. 

 

IMG_20210125_120826.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

hektar wiedzy w którym odcinku z listopada albo grudnia mowil o cenie ok 1000zl po nowym roku a w marcu przewiduje 1100 ciekawe czy mu się sprawdzi chyba ze znowu kilku mądrzejszych z forum go skrytykują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
7 minut temu, XTRO napisał:

gdzie Ty teraz z przyczepami jeździsz ? :D

A taki mały handelek 😁

5 minut temu, olkosio napisał:

nie odbierają u was samochodami? 

U mnie odbierają, ale czasami się opłaca samemu 😈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
21 minut temu, dzikiWschód napisał:

hektar wiedzy w którym odcinku z listopada albo grudnia mowil o cenie ok 1000zl po nowym roku a w marcu przewiduje 1100 ciekawe czy mu się sprawdzi chyba ze znowu kilku mądrzejszych z forum go skrytykują

W tej materii malo kto wie co bedzie za 2 3 miesiace. Jedynie mozna sobie pogdybac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11

Hahahah Skup Bugaj, Zągoty k. Płocka dwie obniżki jednego dnia :) Dwa razy cennik dzis zmieniony :) Rano pszenica 900 i 860, na południe 890 i 840, a do piątku było 920 i 860.

Brakuje określenia na takie zagrywki :) Jak to kilka przyczep może zamieszanie w skupie zrobić :D 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
6 minut temu, packo napisał:

Hahahah Skup Bugaj, Zągoty k. Płocka dwie obniżki jednego dnia :) Dwa razy cennik dzis zmieniony :) Rano pszenica 900 i 860, na południe 890 i 840, a do piątku było 920 i 860.

Brakuje określenia na takie zagrywki :) Jak to kilka przyczep może zamieszanie w skupie zrobić :D

w Paryżu w piątek pszenica potaniała 8E, dziś kolejne 2.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11
1 minutę temu, yacenty napisał:

w Paryżu w piątek pszenica potaniała 8E, dziś kolejne 2.

Ok, zgadza się, bawi mnie tylko szybkość reakcji takiego skupu w PL na obniżki na giełdzie, jakoś już w drugą stronę, to idzie jak ciągnik z pszenicą pod górę po oblodzonej drodze :)

Ciekawe ilu się zdziwiło po dojechaniu na skup, że to co rano widzieli na stronie jako cennik od dziś, to już nieaktulane :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kujawsko-pomorskie, zjazd średnio o 50 złotych w stosunku do ubiegłego tygodnia. 860-890 plus vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

3 osie hamujące w przyczepie 2 w ciągniku i traktor zatrzymał się dopiero jak oparł się na dyszlu, lekki zgorek. Z tobą to tak jak z kierowcą tira co jeździ tylko po asfalcie, przyjedzie odbierać zboże to Kisiel w majtkach 😆

IMG_20201215_083904.jpg

20t wrzucisz na tą przyczepkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Ktoś , kto nigdy nie widział górki 1km długości 25% nachylenia, z zakrętami po 60 stopni, to pisze takie pierdoły

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
13 minut temu, Agrest napisał:

20t wrzucisz na tą przyczepkę?

Pszenicy 25t niecałe miałem najwięcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

To i do portu możesz jechać. Tylko zmień ciągnik nas jcb 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
5 godzin temu, Tomek90 napisał:

3 osie hamujące w przyczepie 2 w ciągniku i traktor zatrzymał się dopiero jak oparł się na dyszlu, lekki zgorek. Z tobą to tak jak z kierowcą tira co jeździ tylko po asfalcie, przyjedzie odbierać zboże to Kisiel w majtkach 😆

IMG_20201215_083904.jpg

 

tak samo zawinąłem dyszel w HLce. Na suchym tylko ze jakiś frajer przede mną zaczał hamować i skręcać w lewo bez kierunkowskazu. Przez chwile miałem wrażenie ze jade na jednym kole :P Dyszel nie dość, że się wygiął to jeszcze pękł. Lekko z górki miałem i leciałem ostrożnie - 35km/h. Mój pierwszy wyjazd mała Kubotą po nawóz.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Powiedz że ostrożnie tym co max 27 ciągnikiem wyciągają🤭

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków... I cyk taryfikator😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Powiedz to kolegom co jadą w dwoma pełnymi przyczepami przez wioskę - 40km/h. Maja na sobie tak na oko po 30ton kuku, a cała wioska jest z górki. Tak się spieszą na bazę? Ceny rosną czy co?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11
11 minut temu, yacenty napisał:

Powiedz to kolegom co jadą w dwoma pełnymi przyczepami przez wioskę - 40km/h. Maja na sobie tak na oko po 30ton kuku, a cała wioska jest z górki. Tak się spieszą na bazę? Ceny rosną czy co?

Święta racja, jesienią kawałek drogi od mnie, taki rozpędzony kolos zepchnął na skrzyżowaniu osobówkę do rowu wjeżdżając jednocześnie na nią i zrobił z niej naleśnik. Kierująca osobówką miała zerowe szanse :( Plotka głosi, że był na podporządkowanej :( tylko weź go zatrzymaj rozpędzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

doj**ać takiemu geniuszowi 1 milion odszkodowania dla rodziny za bezmyślność na drodze i zakaz prowadzenia dożywotnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
5 minut temu, packo napisał:

Święta racja, jesienią kawałek drogi od mnie, taki rozpędzony kolos zepchnął na skrzyżowaniu osobówkę do rowu wjeżdżając jednocześnie na nią i zrobił z niej naleśnik. Kierująca osobówką miała zerowe szanse :( Plotka głosi, że był na podporządkowanej :( tylko weź go zatrzymaj rozpędzonego.

Chodzi o fenda od qq pod sierpcem?

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11
6 minut temu, Bugii napisał:

Chodzi o fenda od qq pod sierpcem?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
55 minut temu, yacenty napisał:

Powiedz to kolegom co jadą w dwoma pełnymi przyczepami przez wioskę - 40km/h. Maja na sobie tak na oko po 30ton kuku, a cała wioska jest z górki. Tak się spieszą na bazę? Ceny rosną czy co?

Przecież to normalna jazda chyba że górka bardzo stroma 42 ciągnik jedzie z górki do 47,ciągnik waży 9 ton,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj