Polecane posty

Gość   
Gość
6 minut temu, ptaszyna napisał:

Gdzie woziłeś?

Dziś Łubianka koło Torunia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
5 godzin temu, kamil2509 napisał:

To chyba o tym samym skupię piszemy . Pan na J?

Ten co rąbie na wadze to na "R" a tam gdzie 850zl to Walęciuk z Ludwina - tam najczęściej wożę.

10 minut temu, izydor6280 napisał:

dziś sprzedana po 850 plus vat, z tego co mówił kupujący to i po 900 już było

W okolicach Zamościa dziś 880 a jutro 840zl .

 

Podejrzewam że to regulacja podaży ceną ,nie tyle globalne spadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
5 minut temu, WiesławZetor napisał:

Dziś Łubianka koło Torunia 

Młyn, czy Agromix i po ile poszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, popo73 napisał:

Cena spada to zaczęli wozić,dziś w wipaszu w Małachowie Kępym było pełno traktorów z pszenicą,ciekawe czy po niedzieli cena się zaczyma czy będą dalsze spadki?

Oby jak najwięcej tych traktorów z pszenicą, im więcej teraz rolnicy sprzedadzą tym lepiej bo statki trzeba czym załadować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 godziny temu, karola134 napisał:

TOP Strojny jeczmien pszenzyto 650 pszenica 800 ceny netto jakoś słabo u nas to wygląda orientuje się ktoś jak Malinowska płaci za pszenzyto i pszenice?

U Malinowskiej pszenica paszowa 850 brutto, jęczmień 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
1 godzinę temu, august2020 napisał:

Kolego mógł byś powiedzieć ile transport kosztował ja mam do Siedlec około 50 km

 

25zł/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
20 minut temu, MarcinSkZb napisał:

no i mamy zjazd delikatny od dziś i jak w pon nic sie nie zmieni to od nowego tygodnia wszyscy w dół z ceną 

To jest denerwujące. Jak pszenica na MATIF-ie drożeje o 30 euro to u nas po 2 tygodniach podniosą o 50zł. Jak pszenica na MATIF-ie spadnie o 5 euro to u nas od razu tną 20-30zł.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ciekawe co daleh bedzie czy sie podniesie do gory czy bedzie spadać. ja narazie nie sprzedałem. ale czy dobrze robie nie wiem , czas pokaże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
2 minuty temu, oregano napisał:

To jest denerwujące. Jak pszenica na MATIF-ie drożeje o 30 euro to u nas po 2 tygodniach podniosą o 50zł. Jak pszenica na MATIF-ie spadnie o 5 euro to u nas od razu tną 20-30zł.

no bo wiadomo ze jak rolnik zobaczy matif dwa dni na czerwonym to wywozi bo boi sie ze juz drozej nie bedzie, a skupy zacierają rączki i na to czekaja, stad nagłe obcinki o 40 zł/t. W listopadzie to samo było, kilka dni spadki i wszyscy handlowcy zgodnie twierdzili ze już drożej nie bedzie

  • Like 3

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSkZb    5

dokładnie tak ,poszła kilka euro do góry dzwonię z myślą że cena poszła w górę a tu stoi w miejscu nie podniesli nic , w sr poszła 3euro do dołu dzwonię a oni już obniżyli i tłumaczy że dalej będą obniżać ,ale co nam pozostaje możemy tylko pogadać o tym 😃

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

cena na dziś 980zł z vat konsumpcyjna a w tygodniu była po 1000zł z vat kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755
1 godzinę temu, WiesławZetor napisał:

Dziś pogoda bajeczna to pokazały się ciągniki z pełnymi przyczepami. A podobno pszenicy nie ma 😁 Stałem około godziny w kolejce. 

Staniało  trochę to zaczynają wieść  żeby dalej nie taniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265

Teraz będzie taniało, bo zaczęli wieźć, to, panie, skupy zasypane, a i my od przyszłego tygodnia chyba przyjmować nie będziem, bo sypać ni ma gdzie. Tym samym, rozdział pod tytułem „sraczka” za rozpoczęty uznać można. 

  • Like 1
  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31
5 minut temu, bezbarwny napisał:

Teraz będzie taniało, bo zaczęli wieźć, to, panie, skupy zasypane, a i my od przyszłego tygodnia chyba przyjmować nie będziem, bo sypać ni ma gdzie. Tym samym, rozdział pod tytułem „sraczka” za rozpoczęty uznać można. 

To prawda a do tego matif 224 E i jeszcze jak poniedziałek nie odbije to się zacznie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Pewnie kula, jockerfarm, słomek, bardowski, perqins i reszta bandy pojechali do Paryża, powiedzieli ile nakosili i od razu 8 euro w dół.

@Vitasem Ekspercie Ty nasz czy teraz pszenica spadnie na pińcet zł brutto i spełni się marzenie heniostaszka czy się odbije?

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265

Staszek kupował pszenżyto po 580 to lepij niech pszenica na pińcet nie leci, bo Hyńka szlag trafi

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305
56 minut temu, gucik131 napisał:

ciekawe co daleh bedzie czy sie podniesie do gory czy bedzie spadać. ja narazie nie sprzedałem. ale czy dobrze robie nie wiem , czas pokaże. 

Dobrze robisz ,ja też trzymam i czekam.Dzisiaj rozmawiałem z gościem co zna temat pszenicy i powiedział jasno, że towar ucieka z kraju na skalę jakiego jeszcze nie było, głównie mowa o pszenicy.Generalnie Polska miała dobre plony ,ale reszta Europy już nie i tego zboża będzie potrzeba.Żeby była jasność  że nie oczekuję ceny 1200 , choć diabli wie jak to będzie .Rynek może spłatać figla i choćby przykład cen złomu , latem był 0,40zł/kg ,a teraz już 1zł pokazuje że skok jest gigantyczny. U mnie pszenica średnio 930-950zł/netto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Ale dziś zjazd na Matifie.W poniedziałek na portach pewna obniżka o 50 PLN na tonie i tym samym na skupach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Pewnie kula, jockerfarm, słomek, bardowski, perqins i reszta bandy pojechali do Paryża, powiedzieli ile nakosili i od razu 8 euro w dół.

@Vitasem Ekspercie Ty nasz czy teraz pszenica spadnie na pińcet zł brutto i spełni się marzenie heniostaszka czy się odbije?

Ale bzdury piszesz panie Robercikj100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
1 godzinę temu, pawlus224 napisał:

Podejrzewam że to regulacja podaży ceną ,nie tyle globalne spadki.

też mi się to tak widzi, hala co prawda nie duża a cała zawalona, zapewne podobnie jest w większości skupów

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj