Polecane posty

Niby pszenica drożeje ale i tak /inflacja/wzrost kosztów ten wzrost zniweluje a cena dopiero w żniwa 2021 pokaze kto stracił/zawsze do tej pory tracił rolnik/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Oby tylko na tym się skończyło. Ale podejrzewam, że dopiero się zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Spoko macie ceny, u mnie nadal 810-820 zł brutto to max cena. Swiętokrzyskie, TPI . I to jeszcze by chcieli, zeby miała 12,5 :) Ciekawa spraw będzie po 15 lutym jak ruski wprowadzi dodatkowe cło na wywóz pszenicy... 25 euro to sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Co by się nie działo to jeść trzeba :D To że restauracje , hotele i itp zostały zamknięte to nie oznacza że razem z nimi zostały zamknięte żołądki ich klientów .  Im więcej siedzimy w domu tym więcej jemy .  Osobiście myślę że ceny utrzymają się do kwietnia .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
11 godzin temu, Marl napisał:

Spoko macie ceny, u mnie nadal 810-820 zł brutto to max cena. Swiętokrzyskie, TPI . I to jeszcze by chcieli, zeby miała 12,5 :) Ciekawa spraw będzie po 15 lutym jak ruski wprowadzi dodatkowe cło na wywóz pszenicy... 25 euro to sporo :)

 

A jednak cła eksportowe na rosyjską pszenicę w wysokości 50 €/tonę od 1 marca!!!

na kukurydze 25 €/tonę od 15 marca

Jęczmień 10 €/tonę  od 15 marca

cła mogą również obowiązywać w żniwa 2021

rolnicy zimują w skupach spokój, 


 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

 Pisze tylko to co na skupie mówił gość, że puści mróz i ceny w dół ale co to ma do ceny to nie wiem :)  U nas zawsze najtaniej , patrzac na ceny w innych rejonach to słabo to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati86    45
1 godzinę temu, 19seba napisał:

Małopolska 800 brutto za paszówke i podobno  więcej nie bedzie ;)

U mnie 820 pszenica i będzie szła do góry. Powiat Olkuski.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Wczoraj kolejna podwyżka w lubelskim o 10 zł. 830 netto ale mówił że jak kasa nie potrzebna to można się wstrzymać bo pójdzie jeszcze w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

To trzeba wywozić,bo po środzie będą kolejki z tego co słyszałem,i cena systematycznie w dół !!!

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

teraz  porty dyktują ceny i skupy mogą sobie skoczyć  ! ale  sztuczną panikę mogą chcieć wywołać , patrzmy tylko na giełdę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawarte kontrakty na exsport trzeba jednak zrealizować a pszenicy w kraju nieograniczonej ilości nie ma tak wiec o cene do żniw nie ma sie o co martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
46 minut temu, poderwa napisał:

To trzeba wywozić,bo po środzie będą kolejki z tego co słyszałem,i cena systematycznie w dół !!!

A w następną środę ma być 6stopni na plusie to cena pewnie spadnie na 700brutto xD ssanie na pszenicę jest jak nigdy, lokalne skupy ogłaszają się po całej Polsce i jeżdżą za towarem 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
1 godzinę temu, slawek2209 napisał:

Ruch w skupie obecnie jest żaden nawet przy sobocie

Tak powinno być w żniwa , to była by cena !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
1 godzinę temu, slawek2209 napisał:

Ruch w skupie obecnie jest żaden nawet przy sobocie

Przy sobocie to niema żadnego ruchu bo pozamykane ,chyba że u was na południu- tam wszystko inaczej niż u nas na zachodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

W soboty zazwyczaj wożą Ci co pracują w mieście i obrabiają hektary.W sobotę u nas zazwyczaj jest największy ruch

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj