Polecane posty

Gość   
Gość

w porcie coś ładują na statek czy narazie wszystko czeka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
2 minuty temu, Riczson napisał:

w porcie coś ładują na statek czy narazie wszystko czeka ?

Statki w kolejce czekają aż pod Hamburg:)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimcio    4

Lokalny skup z Grójca niedaleko Przasnysza  

56 minut temu, olkosio napisał:

kto tyle płaci?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja dziś się zorientowałem i w moich okolicach (zachodnia lubelszczyzna) Dwa pobliskie skupy oferują już za paszówkę 860 brutto Bełżyce i 856 brutto Furtpol.

Rzepak i tu i tu 1880 netto. Chyba rzepak podpiszę mimo że kasa na razie nie potrzebna,


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

O widzisz, miałem do furtaków jutro dzwonić. Liczyłem że lepiej płacą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Kapka - młyn Jarosław  , pszenica 900 netto ( podkarpackie )

musi być naprawdę kiepsko z pszeniczką a zwłaszcza jak obserwuje temat to Południowo Wschodnia Polska  były bardzo słabe plony i słabe parametry, centralna i północna  Polska pewnie do portu większość wysłała a zachodnia na Niemcy. Do tego przyszła zima i nie mam szans dojechać z przyczepą do skupu mam kilka górek po drodze. Jakie tam są parametry na tą cenę (pewnie konsumpcja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    123

zgodne z normą PN opadanie 220 gluten 26 białko 12,5 wyrównanie 75 gęstość 76 - z niższą gęstością i wyrównaniem też przejdzie tylko obniży cenę i DON nie może być większy jak 800 ale nie wiem czy dalej teraz na to patrzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    12
Wicherek napisał:

Kapka - młyn Jarosław  , pszenica 900 netto ( podkarpackie )

W dolnośląskim MŁYNPOL Krzyżowa ,również płaci w tej chwili 900netto za konsumpcje. informacja z wczoraj dzwonili do nas. nie wiadomo co robić czy dalej czekać...🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

@michal98  A znasz ceny z dolnego Śląska u innych firm np: Agro-as, Osadkowski, Flora itd. ?

Edytowano przez piotr89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Najlepsza metoda to podzielić partie pszenicy na dwie części jedną sprzedać teraz a z drugą czekać średnio wyjdzie dobrze co by nie było. Bo ciężko całość sprzedać dobrze trzeba mieć dużo szczęścia i nikt tu obecny nie wie w którą stronę będzie dalej szło. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    12
piotr89 napisał:

@michal98  A znasz ceny z dolnego Śląska u innych firm np: Agro-as, Osadkowski, Flora itd. ?

Nie znam nie dzwoniłem nigdzie od Świąt i osad-ceb wtedy oferował 820 netto. Na dzień dzisiejszy nwm dlaczego taka cena akurat w tym skupie, czyżby brakował do młynarstwa dobrej pszenicy jakościowej i dlatego taka cena zaporowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, Michał98 napisał:

W dolnośląskim MŁYNPOL Krzyżowa ,również płaci w tej chwili 900netto za konsumpcje. informacja z wczoraj dzwonili do nas. nie wiadomo co robić czy dalej czekać...🤔

To coś się dzieję,  kiedyś tam sprzedawałem ale ostatnie lata zniechęcali ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, piotr89 napisał:

@michal98  A znasz ceny z dolnego Śląska u innych firm np: Agro-as, Osadkowski, Flora itd. ?

Osadkowski 900 netto odbiór na luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3936
3 godziny temu, lassie napisał:

zgodne z normą PN opadanie 220 gluten 26 białko 12,5 wyrównanie 75 gęstość 76 - z niższą gęstością i wyrównaniem też przejdzie tylko obniży cenę i DON nie może być większy jak 800 ale nie wiem czy dalej teraz na to patrzą 

Na Dony już nie patrzą , brak towaru !

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    290
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Ja sprzedaje wszystko juz. 940 Brutto to spoko cena

Mówisz tak samo jak mój sąsiad w żniwa, też twierdził, że 695 br to dobra cena i sprzedał. Teraz chce kupować silosy.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No i każdy namagazynuje i w żniwa nie będzie ceny bo żniwa

I potem nie będxie ceny bo wszystek towar na raz.

Lepi żeby było jak jest, część w żniwa, część zimą.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Aha, czyli jak nie będzie towaru, bo nikt nie sprzeda, to cena będzie niska? Dostrzegasz czasem swój brak logiki?

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj