Polecane posty

Agrest    25580
4 minuty temu, galan99 napisał:

 

@Agrest Czemu tak powiadasz że na dołku cenowym .

Bo już ze 40zł straciłeś😉

Oczywiście żartuję. Nawet @Tomek90 chyba ma teraz nie tęgą minę. Tylko kto przewidziałby taki scenariusz?  Niewielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

To raczej dobrze bo Państwo biedne kasy potrzebuje a Rolnik ma kasy do groma tyle dotacji dostaje .

Nic nie straciłem bo kupiłem 3 ha .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580
2 minuty temu, hardkor113 napisał:

Dla mnie cena 750 byla by ok. Takie wystrzaly w gore nie sa wskazane. U mnie w okolicy po roku 2012 ceny ziemi poszly drastycznie w gore i tak samo czynsze dzierzawene. O 100% podwyzki.

Tak, ochrona w górę, koszty dzierżawy i zakupu ziemi ciągle w górę, podatek rolny co roku w górę, koszty maszyn i usług w górę, koszty życia minimum 20% w górę a cena płodów niech stoi w miejscu od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
6 minut temu, Agrest napisał:

Bo już ze 40zł straciłeś😉

Oczywiście żartuję. Nawet @Tomek90 chyba ma teraz nie tęgą minę. Tylko kto przewidziałby taki scenariusz?  Niewielu.

Ja sprzedałem 850 i niewiem czy ktoś z moich okolic na ten moment tyle dostanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1969
10 minut temu, hardkor113 napisał:

Dla mnie cena 750 byla by ok. Takie wystrzaly w gore nie sa wskazane. U mnie w okolicy po roku 2012 ceny ziemi poszly drastycznie w gore i tak samo czynsze dzierzawene. O 100% podwyzki.

Ty nie inwestujesz w gospodarstwo, że zadowalałoby Cię 750 złotych? Bądź poważny i rozejrzyj się jak wszystko drożeje.

  

1 minutę temu, Tomek90 napisał:

Ja sprzedałem 850 i niewiem czy ktoś z moich okolic na ten moment tyle dostanie. 

Oszukujesz się, o ile cena na giełdzie się utrzyma. U mnie w grudniu przed obniżkami była po 850, a 7 stycznia 2021 po 880. ;) O ile dziś nie był to jednorazowy wystrzał to dobije do 900.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Przeciez 750 to nie jest zla cena. Ostatnie 5 lat byla cena przed 700 brutto i nie narzekam inwestowalo sie caly czas. Ludzie ktorzy nie znaja realiow to niestety ale na zwyzke ceny reaguja odrazu a na spadki juz nie. W tamtym roku dzierzawca podniosl mi czynsz bo powiedzial ze zboze podrozalo(nie mam umowy i szkoda mi bylo dorobionego pola oddac).


JanKrzysztof napisał:

8 minut temu, hardkor113 napisał:

Dla mnie cena 750 byla by ok. Takie wystrzaly w gore nie sa wskazane. U mnie w okolicy po roku 2012 ceny ziemi poszly drastycznie w gore i tak samo czynsze dzierzawene. O 100% podwyzki.

Ty nie inwestujesz w gospodarstwo, że zadowalałoby Cię 750 złotych? Bądź poważny i rozejrzyj się jak wszystko drożeje.

Inwestuje.Potrafie to zrobic przy tej cenie. Oczywiscie nie jezdzie nowymi fendtami ale mam nadzieje ze kiedys do tego dojde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1969

Jak będziesz stawiał silosy bądź budował halę na płody rolne to włosy Ci dęba mogą stanąć. Ceny materiałów rosną, koszty robocizny rosną więc dobrze byłoby zarobić... Skala inflacji przeraża...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580
6 minut temu, Tomek90 napisał:

Ja sprzedałem 850 i niewiem czy ktoś z moich okolic na ten moment tyle dostanie. 

No tak, ale jakoś wówczas utkwił mi w głowie jakoś ton twojej wypowiedzi😉 

A tu okazuje się że są szanse na wyższą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

W tym roku skonczylem budowe domu i wiem jakie sa koszta materialow budowlanych.Wiem ze kazdy by chcial jak najwiecej zarobic ale nie zawsze jest to dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

przy tych kosztach  co teraz są to pszenica powinna być w takiej cenie jak jest.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
3 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Ty nie inwestujesz w gospodarstwo, że zadowalałoby Cię 750 złotych? Bądź poważny i rozejrzyj się jak wszystko drożeje.

  

Oszukujesz się, o ile cena na giełdzie się utrzyma. U mnie w grudniu przed obniżkami była po 850, a 7 stycznia 2021 po 880. ;) O ile dziś nie był to jednorazowy wystrzał to dobije do 900.

Odsetki na kredytach też nie stoją. Jak skoczy jeszcze trochę to może na zero będzie dopiero 🤷‍♂️ 

Niech skacze będę pisał kontrakt na żniwa chociaż. 

9 minut temu, Agrest napisał:

No tak, ale jakoś wówczas utkwił mi w głowie jakoś ton twojej wypowiedzi😉 

A tu okazuje się że są szanse na wyższą cenę.

Niech rośnie przecież wszyscy ten wózek ciągniemy tak samo. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Uziu92 napisał:

przy tych kosztach  co teraz są to pszenica powinna być w takiej cenie jak jest.

O ile zmienily sie koszta w uprawie pszenicy w przeciagu powiedzmy 7 lat? Pytam z ciekawosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Nie licząc swojej pracy i amortyzacji to pewnie jakieś 200-300 zł/ha. Ale licząc swoją "godzinówkę" która poszła dużo w górę oraz amortyzację sprzętu który podrożał o około 30% to już robi się sporawo

Edytowano przez pieter1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Witam

kogo pewnego polecacie kto odbierze ilość całosamochodową okolice lublina w dobrej cenie , parametry konsumpcji do tej poty woziłem na lubelle ale 770 - coś z nimi nie tak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
4 minuty temu, hardkor113 napisał:

O ile zmienily sie koszta w uprawie pszenicy w przeciagu powiedzmy 7 lat? Pytam z ciekawosci.

oj wg mnie sporo, sama cena maszyn jak poszła w górę i chcąc coś kupić albo wymienić niestety jest droższe jak np 7 lat temu. Do tego wzrosły stawki godzinowe i ceny usług, ceny sor też wzrosły, dużo grzybówkek wyleci, to co zostanie będzie bardzo drogie. Ceny części i materiałów eksploatacyjnych też wzrosły.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

ewentualnie kasprzak majdan kaweczynski ale do niego trzeba dowiezc samemu. Aktualnie 820 netto paszowa u niego


Uziu92 napisał:

4 minuty temu, hardkor113 napisał:

O ile zmienily sie koszta w uprawie pszenicy w przeciagu powiedzmy 7 lat? Pytam z ciekawosci.

oj wg mnie sporo, sama cena maszyn jak poszła w górę i chcąc coś kupić albo wymienić niestety jest droższe jak np 7 lat temu. Do tego wzrosły stawki godzinowe i ceny usług, ceny sor też wzrosły, dużo grzybówkek wyleci, to co zostanie będzie bardzo drogie. Ceny części i materiałów eksploatacyjnych też wzrosły.

Mam troche inne zdanie ale nie bede sie rozwodzil nad tym tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
27 minut temu, Cezar81 napisał:

Witam

kogo pewnego polecacie kto odbierze ilość całosamochodową okolice lublina w dobrej cenie , parametry konsumpcji do tej poty woziłem na lubelle ale 770 - coś z nimi nie tak

Mają zapasy ukraińskiej pszenicy , makaron będzie w nocy świecił  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Ja tam od zniw powtarzam ze bedzie drogo. Jak probe robilem to 670 netto dawali. 

Prawie 300t pszenicy lezy i czeka na tego tysiaka....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
2 godziny temu, rumcio40 napisał:

Po ile się sprzeda, to jeszcze nie wiadomo, bo apetyt na cenę rośnie i człowiek chce trochę przetrzymać, aby dostać więcej. Giełdy jak to giełdy, raz zielono raz czerwono, oby nie było czarno. Sam nie sprzedałem nic i korci mnie przetrzymać do wiosny z drugiej strony styczeń zawsze był dobrym miesiącem na sprzedaż.  Pewne jest jedno, że w tym roku wrośnie liczba zamówień firmom budującym silosy zbożowe.

Gdzie są ci co pisali że nie opłaca się przechowywać !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Jeden tu na forum na początku grudnia sprzedał przenice i twierdził że kto czeka do wiosny na lepszą cene to idiota. Ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
Przed chwilą, Wicherek napisał:

Gdzie są ci co pisali że nie opłaca się przechowywać !

Tam gdzie byli tylko  trzeba mieć  odwagę powiedzieć pomyliłem się. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj