Polecane posty

Jurek87    345
16 godzin temu, patron26 napisał:

Na Podkarpaciu mamy najtańsza pszenice i najdroższe nawozy i paliwo

Ale moze ziemie macie tanią?

16 godzin temu, patron26 napisał:

Na Podkarpaciu mamy najtańsza pszenice i najdroższe nawozy i paliwo

Ale moze ziemie macie tanią?

8 minut temu, znawcawszystkiego napisał:

lubelskie Parczew pszenica 780, kukurydza 750, ceny netto loco gospodarstwo min 24 t

Za qq ładnie na koniec listopada sprzedałem po 740netto z gosp powiat WSK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442
17 godzin temu, gucik131 napisał:

kto tyle placi

Firma Samek, w Niegosławicach koło Złotej. Warunki są dwa: transport sprzedajacego, minimum 24 t i pasowało by aby przeszła z parametrami "na młynie". Wtedy 770zł netto/t czyli prawie 810 brutto ( vat 5% ) . Ja jeszcze poczekam trochę, może coś skoczy. Ci co sprzedali w grudniowej panice drugi raz nie zawiozą :) Ale sporo znajomych jeszcze trzyma. Handel dopiero po niedzieli ruszy na dobre, bedzie ciekawie. Widzę, ze oferty w innym miejscach kraju są sporo korzystniejsze. Wiadomo, od nas trzeba przewieść tirem a to kosztuje...

17 godzin temu, Dariowola napisał:

Jak najwięcej braku czasu. 

Sortuje tytoń. To bardzo czasochłonna praca...

Edytowano przez Marl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

Aktualnie na Matifie 216.75 euro oby tak dalej

Edytowano przez Lewy410
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jest tu ktos z skl bądź ościenne? potrzebuje namiary na jakiś pewny skup 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
2 godziny temu, Marl napisał:

Firma Samek, w Niegosławicach koło Złotej. Warunki są dwa: transport sprzedajacego, minimum 24 t i pasowało by aby przeszła z parametrami "na młynie". Wtedy 770zł netto/t czyli prawie 810 brutto ( vat 5% ) . Ja jeszcze poczekam trochę, może coś skoczy. Ci co sprzedali w grudniowej panice drugi raz nie zawiozą :) Ale sporo znajomych jeszcze trzyma. Handel dopiero po niedzieli ruszy na dobre, bedzie ciekawie. Widzę, ze oferty w innym miejscach kraju są sporo korzystniejsze. Wiadomo, od nas trzeba przewieść tirem a to kosztuje...

Sortuje tytoń. To bardzo czasochłonna praca...

to Ci powiem wole sprzedac po 800 brutto transpor skupu. no ja akurat na ryczalcie. szalu nie ma ze 40 ton bedzie to sprzedania. jeszcze kilka dni poczekam na te mrozy, bo niestety u mnie blotko teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Ja mam wrażenie ze jak na zachodzie Wozniak nie ruszy to cala zgraja spi. W poniedziałek wszyscy wróca do gry obecnie jest rozruch ale giełda idzie swoja scieżka... 217euro  WLK/DOL 780 zl pasza. Maj 2020 giełda 200 euro sprzedaż na 840 zl pasza. Gdzie jest 17 euro A nawet wiecej ...??? KURS EURO IDENTYCZNY JAK W MAJU🤨

Edytowano przez mtz55
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
9 godzin temu, karino25 napisał:

Rok temu sprzedawałem pszenice po 800brutto a na matifie była 196euro

Teraz matif ok 215 euro a mi proponują 750 brutto 

Chyba ich poje.....

Zwoleń, mazowieckie

Moge od Pana odebrac ze zwolenia jak ilosci calosamochodowe po 790 netto paszowa ;)

Dnia 3.01.2021 o 19:39, Konrad2510 napisał:

 

 

Nie to nie o niego mi chodziło tylko o gościa co kupuje że dwa lata Pan Marek bardzo porządny gość

 

To co to za inny Kowalczyk z Klin ??? Ja zadnego innego Nie znam z tych okolic co skup prowadzi ???

3 godziny temu, luki2016 napisał:

Kto w centrum płaci 850 netto? 

Ja moge kupic pszenice na dostawy calosamochodowe bezposrednio do wytworni z GMP + pszwnice po 850 netto 

Edytowano przez AniaYogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

Już dzwonia i szukają pszenicę LHR po 800netto z domu aby żywego robaka nie bylo


Już dzwonia za pszenica LHR po 800netto z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21
6 godzin temu, Marl napisał:

Firma Samek, w Niegosławicach koło Złotej. Warunki są dwa: transport sprzedajacego, minimum 24 t i pasowało by aby przeszła z parametrami "na młynie". Wtedy 770zł netto/t czyli prawie 810 brutto ( vat 5% ) . Ja jeszcze poczekam trochę, może coś skoczy. Ci co sprzedali w grudniowej panice drugi raz nie zawiozą :) Ale sporo znajomych jeszcze trzyma. Handel dopiero po niedzieli ruszy na dobre, bedzie ciekawie. Widzę, ze oferty w innym miejscach kraju są sporo korzystniejsze. Wiadomo, od nas trzeba przewieść tirem a to kosztuje...

Sortuje tytoń. To bardzo czasochłonna praca...

Ciężkie życie w tym świętokrzyskim... W TJE max 800 brutto można dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442
4 godziny temu, gucik131 napisał:

to Ci powiem wole sprzedac po 800 brutto transpor skupu. no ja akurat na ryczalcie. szalu nie ma ze 40 ton bedzie to sprzedania. jeszcze kilka dni poczekam na te mrozy, bo niestety u mnie blotko teraz

Poczekaj z tydzień. Powinno jeszcze z 20 zł w góre iść. Swierkowski w Jędrzejowie prowadzi jeszcze skup zbóż? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calverdu    1

W świętokrzyskim się skupów narobiło, a szczególnie u mnie w TJE. Cóż z tego, że jest konkurencja i dużo skupów jak żaden rozsądnie nie płaci, każdy tylko patrzy zarobić na rolniku. Od paru lat wole handlować z ludźmi z łódzkiego bądź śląskiego - tu zawsze jest różnica na korzyść ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442
12 godzin temu, MaXtzTS napisał:

Prowadzi ale podobno ciężko wyrwać kasę 

Z  śp. Świerkowskim seniorem z 12 lat temu handlowałem. I nawet spoko było. junior wtedy był kierowca rajdowym i młyn go nie interesował... Po śmierci seniora już nie sprzedawałem tam, opinie znajomych były negatywne. Nie wiem ile w tym było prawdy bo może ktoś  "czarny PR/antyreklame" robił, ale wolałem tego na swoim towarze nie sprawdzać. Po drugie są inne skupy, i kasa od ręki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

FDW pszeznyto  700 PSZENICA 800. 20 zł wg. mnie zaraz anowu podniosa bo i tak powinni min 20-30zł jeszcze dolożyć 😥

Chyba czas pospszatać pszenżyto 🤔

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3937
13 godzin temu, Konrad2510 napisał:

Już dzwonia i szukają pszenicę LHR po 800netto z domu aby żywego robaka nie bylo

 

Już dzwonia za pszenica LHR po 800netto z domu

 

Czyli za paszówke tyle dają ? a jak spełni parametry na konsumpcje  to ile ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    365
3 godziny temu, jahooo napisał:

MATIF dziś startuje z 219 euro, ciekawie

No wczoraj widziałem 217,75euro w kontraktach na marzec cena najwyższa od 04.2014 ale jakie to przełożenie na nasze ceny będzie miało? Pewnie jakas zwyżka jeszcze bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837
2 godziny temu, mtz55 napisał:

FDW pszeznyto  700 PSZENICA 800. 20 zł wg. mnie zaraz anowu podniosa bo i tak powinni min 20-30zł jeszcze dolożyć 😥

Chyba czas pospszatać pszenżyto 🤔

To chyba dzisiaj podnieśli cene. Woźniak tradycyjnie zaczyna szaleć z cenami, przynajmiej w mojej okolicy, inni za bardzo sie nie wychylają, a tak jak ktoś wcześniej pisał, że jak woźniak podniesie cene to pozostali bedą próbować trzymać cene na podobnym poziomie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3937
1 godzinę temu, MariuszDe napisał:

No wczoraj widziałem 217,75euro w kontraktach na marzec cena najwyższa od 04.2014 ale jakie to przełożenie na nasze ceny będzie miało? Pewnie jakas zwyżka jeszcze bedzie

Dzwoń  do Cefetry , Procamu,   Viterry , Agrii  , do eksporterów , po co Ci pośrednicy ?

tylko eksporterzy mają realne ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127
22 godziny temu, szczypka napisał:

jest tu ktos z skl bądź ościenne? potrzebuje namiary na jakiś pewny skup 

Pewny, niepwewny nie wiem, szwagier wozi co roku i nie skarży, że nie płaci -Dymek z Zawad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj