Polecane posty

MariuszDe    95
7 godzin temu, farmer787 napisał:

odebrałem fakturę Mleko Łazorko za listopad b 3.42 t4.26 ilość ponad 5tyś.cena 1.80 mogło by być lepiej przed świętami przy tych kosztach jakie są. pozdrawiam.powiat Lubartowski.

Chyba u nich bardzo tł i bi nie ma znaczenia ma być min 3,9 i 3,2 i tyle a jaka jest różnica w cenie powyżej 5 tys i poniżej 5?

2 godziny temu, leszek1000 napisał:

To ile ta cuiavia płaci też 2,5zł ? jak tak to wracam 😁

Cuiavia nie płaci 2,5zł nawet za dwa litry 🤣🤣🤣 za październik małemu dostawcy takiemu do 10 tys zapłaciła 1,08zł 🤣 ale uwaga, po nowym roku podobno całe 10 gr podwyżki dostaną🤣 Także Leszek jutro z rana na kolanach do Inowrocławia to Cię może z powrotem przyjmą 🤣🤣🤣

• Haha 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Bogdan_ja    1056
4 godziny temu, leszek1000 napisał:

To niezły młyn 😂

15 i ja dostanę fakturę, ale wstyd się chwalić 

Jutro rano mogę zająć kolejkę do Rozpudy... Trza szykować nakolanniki i na kolanach prosić prezesa żeby przyjol.... Chcesz to rezerwuje Ci miejsce ale nie za darmo..... 😁😁😁😁😁😁😁

• Haha 1

Konrad531    58

Presidenta Winnica po podwyżce 10gr za listopad, tł 4,1%, bi 3,5% 1,84zł brutto ryczałt... bieda...

jarecki    2996

podobno w sokołowie pod.  mają mleczarnie budować , podpisali troche umów . oddział wyszków .

jarecki    2996

nie wiem , być możę że była , ale mi to smierdzi  sciemą o tej budowie coś mi się zdaje żę próbują na przeżucie zarobic .   ogólnie na terenie sokołowa jest w egrowie hohland i OSM  siedlce w siedlcach a i w siemiatyczach też jest mleczarnia 

Edytowano przez jarecki

Marcin441    244
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Dziś mi mówił kierowa że z Sierpca w listopadzie 10; odeszło.

Też kilku przyjeli w tym dwóch co jeden ma 5 na odbiór a drugi 13, podejrzewam że bilans na plus 

RadekGawryluk    202
1 godzinę temu, jarecki napisał:

nie wiem , być możę że była , ale mi to smierdzi  sciemą o tej budowie coś mi się zdaje żę próbują na przeżucie zarobic .   ogólnie na terenie sokołowa jest w egrowie hohland i OSM  siedlce w siedlcach a i w siemiatyczach też jest mleczarnia 

Ogólnie w sokołów jest mleczarnia ale to bardziej podlega pod Siedlce. A z tobą budową mleczarnia to jest nowy podmiot skupujacy mleko ale mało strasznie o tym informacji 

dominik1703    36

Osm Piątnica ilość 14 tyś 1,95 netto z premią 20 gr za listopad+10gr udział tłuszcz  4,23 białko 3,36 klasa premium 

ThePerkins    599
1 godzinę temu, RadekGawryluk napisał:

Ogólnie w sokołów jest mleczarnia ale to bardziej podlega pod Siedlce. A z tobą budową mleczarnia to jest nowy podmiot skupujacy mleko ale mało strasznie o tym informacji 

Płacą podobno coś 1,80-1,9 

• Like 1

czareczek85    257

Piątnica najwyższy przedział tłuszcz 4.51, białko 3.64 średnia cena 2.08 netto z udziałem. Cena brutto 2.18. Szczerze to szału nie ma przy tych kosztach produkcji.

• Like 1

Marcin441    244

Ale przy tych cenach wszystkiego kokosów nie ma nawet powyżej 2 zł, już nie mówię o rolnikach z wysoką wydajnością co teraz potrzebują 1,8 żeby wyjść na zero, śmieszny jest ten rynek i te gospodarowanie niestety, wszystko się zmienia oprócz gnojenia rolnika, znowu ch*j nam w dupe za przeproszeniem 😐🤔😐

Edytowano przez Marcin441
  • Like 4
  • Thanks 1

DanielFarmer    1142
czareczek85 napisał:

Piątnica najwyższy przedział tłuszcz 4.51, białko 3.64 średnia cena 2.08 netto z udziałem. Cena brutto 2.18. Szczerze to szału nie ma przy tych kosztach produkcji.

Czyli trzeba uściślić że bez premii i udziału to z cennika 1,78 netto wychodzi przy bardzo wysokich parametrach.Dlatego Czarek narzeka 🙂

Xion    83

Ja do Sokołowa oddaje. Za Listopad  1,82 zł Białko 3,6 Tłuszcz 4,59  ilość 12,9tys. Cena chyba średnia nie najwyższa ale i nie najniższa. Żywieniowiec coś mi wspominał że jakiś świeży skup jest w Soko i płacą ponad 2zł chcą towar pozyskać bo proszkownia jakaś w okolicy powstała i towaru trzeba. Szczegółów nie znam ktoś coś wie na temat?

greg1985    288
1 godzinę temu, czareczek85 napisał:

To fakt powinno być u was te 40 gr więcej na fendy  nowe 😂

Oczywiście żartuje. Mówię wam że po nowy roku zaczniemy zakupy robić wtedy dopiero szału nie Bedzie. No chyba że coś pierdyknie oby nie ceny mleka 😉

Edytowano przez greg1985

pedro2    4102
51 minut temu, jarecki napisał:

bez jaj . jak przy 2zł nie ma dobrego zarobku .

Różne koszty ludzie mają. Ktoś pisał niedawno 30 krów 15tysL mleka i 20 tys miesięcznie na pasze 🙆 

• Haha 1

..

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      Jakie są aktualnie ceny nawozów i w jakich powiatach?
      Zapraszamy do dyskusji.
      Link do kontynuacji tematu:

• Przez danielhaker
      Jak kształtują się ceny rzepaku na skupach? W jakich cenach podpisujecie kontrakty na cenę rzepaku 2022?
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny rzepaku w ciągu najbliższych miesięcy?
      Kontynuacja tematu cen rzepaku 2021:

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.