Polecane posty

Marcin441    342

Nie raz małżeństwa się rozchodzą a rolnik z mleczarnią nie może? 

Z 7-8 lat temu jak ktoś mleczarnie zmieniał to wydarzenie na skale wojewódzką a w mleczarni szantaże że nie ma powrotów. A teraz? To mleczarni problem ze nie ma powrotów i oni już o tym wiedzą bo raczej proszą żeby nie odchodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

są umowy i kontrakty i przy zerwaniu kary tak że tego...


a premie na koniec roku to dzielenie zysków dla tych co dalej współpracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

To jest dzielenie zysków z roku poprzedniego a nie roku przyszłego, zabranie premii to dostanie gołą d*pą w pysk za lata współpracy i legalne zrobienie w Ch*ja 

Wiadomo które mleczarnie tak robią ale ich prezesi za 20 groszy daliby sobie ch*ja odciąć także nie ma się co dziwić 😁

Edytowano przez Marcin441
  • Like 4
  • Thanks 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Jakby rady nie siedziały u prezesów w kieszeni i nie martwiły by się tylko o swoją kieszeń aby im się tylko zgadzał hajs to moment by wszędzie porządek zrobił. Wiadomo nie może tak być że można odejść z dnia na dzień bo niektóre podmioty specjalnie by podbierały dostawców żeby doprowadzić inny podmiot do upadłości. Ale odejście 3 miesięczne jest ok z tym że powinna być możliwość złożenia wypowiedzenia w każdym dniu w roku, cena na wypowiedzeniu powinna być taka sama bo nadal się jest członkiem spółdzielni, mimo że na wypowiedzeniu ale się jest. Jak się zaczyna oddawać do nowego podmiotu to nie ma się wyższej ceny za to że się przeszło więc nie powinno się mieć niższej za to że się odchodzi. Moim zdaniem powinno się też pobierać dwie próby przy poborze mleka. Jedna by zostawała dla rolnika i można by było ją mieć jako dowód w ,,przypadkowym '' wykryciu antybiotyku lub mleka pozaklasowego na wypowiedzeniu. No i udziały. Chcą niektórzy oddawać po 5 latach to niech oddają ale powinna wtedy je uwzględniać inflacja. 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Mało brakowało a była by piątnica ale czasy były nie pewne, plus kilka innych zdarzeń i zostałem. Wpływ miała też myśl o zakończeniu produkcji zamiast rozwoju. 2022 będzie decydujący czy bawię się w to dalej czy koniec z przygodą. Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja z ceną i kto jaką będzie oferował. Jak się wszystko w miarę dobrze ułoży plus chociaż kilka spółdzielni będzie oferowało dobrą cenę to może się jeszcze pobawię ale przy słabej cenie i takich kosztach to nawet jak się wszystko ułoży po mojej myśli to i tak będzie koniec. Nie będę zapierda.ał 7 dni w tygodniu przez 365 dni w roku za śmieszne pieniądze. Każdemu musi zostać bo inaczej nie będzie pracował a rolnik może wziąć sobie kredyt żeby przetrwać 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23

Dokładnie rozlicza się rok ubiegły nie przyszły więc wszystkim powinno się należeć według cennika a nie tak jak w niektórych mleczarniach że na wypowiedzeniu cię wala 30 groszy w zamian że wwspolpracowales z nimi kilka cy kilkanaście lat. 

Z mlekiem się robi powoli jak ze zbożem wolny rynek. Spomlek jezdzi i podsuwa umowy na 3 miesiące tylko i Przez ten czas cena 2.10 netto a po 3 miesiącach albo można iść gdzie indziej albo dalej negocjować umowę na 3 miesiące 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

spomlek 🤣🤣🤣🤣 mieli u nas monopol ale już jednostki zostały nikt o zdrowych zmyslach z nimi nie zadaje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Dzisiaj w każdej branży pracownik jest nagradzany, motywowany premią żeby pozostał, a w spółdzielniach mleczarskich karany gdy odejdzie.

Najsmutniejsze jest to, że inni rolnicy to popierają - taka dość specyficzna Solidarność zawodowa

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

pamiętajcie że kij ma dwa końce ...

 Gałąż ma trochę więcej ,a wzmocnienie w krześle zero . Nie ma kija z jednym końcem ,chyba że  ,,go'' nazwać kijem .😐😉 . Ale to nie w związku z tematem 🙆‍♀️ tak że tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
5 godzin temu, greg1985 napisał:

Ale cena brana z października bez premii i to jest wyznacznik styczniowej ?

w styczniu mam w umowie że minimum 35gr premii. jak to liczone nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Cow_milk napisał:

Czyli Ryki najlepsze? 

To dlaczego odchodzą od nich dostawcy a oni szukają nowych? 

pw mogę odpowiedzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
2 godziny temu, Marcin441 napisał:

Nie raz małżeństwa się rozchodzą a rolnik z mleczarnią nie może? 

Z 7-8 lat temu jak ktoś mleczarnie zmieniał to wydarzenie na skale wojewódzką a w mleczarni szantaże że nie ma powrotów. A teraz? To mleczarni problem ze nie ma powrotów i oni już o tym wiedzą bo raczej proszą żeby nie odchodzić 

dzisiaj w mojej się zdziwili jak powiedziałem żeby po mleko więcej nie jechali, i nagle stwierdzili że chyba źle mi podwyżkę policzyli i żebym się zastanowił to w poniedziałek mi dopłacą xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
2 godziny temu, Cow_milk napisał:

Dokładnie rozlicza się rok ubiegły nie przyszły więc wszystkim powinno się należeć według cennika a nie tak jak w niektórych mleczarniach że na wypowiedzeniu cię wala 30 groszy w zamian że wwspolpracowales z nimi kilka cy kilkanaście lat. 

Z mlekiem się robi powoli jak ze zbożem wolny rynek. Spomlek jezdzi i podsuwa umowy na 3 miesiące tylko i Przez ten czas cena 2.10 netto a po 3 miesiącach albo można iść gdzie indziej albo dalej negocjować umowę na 3 miesiące 

I wisienka na torcie przez 6 lat od odejscia udział trzymają. U mnie jeszcze 2 i pół roku 🤦 faktycznie zostanie sobie tylko doopsko podetrzeć tymi groszami w dobie tak spadającej wartości pieniądza.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23
42 minuty temu, pedro2 napisał:

I wisienka na torcie przez 6 lat od odejscia udział trzymają. U mnie jeszcze 2 i pół roku 🤦 faktycznie zostanie sobie tylko doopsko podetrzeć tymi groszami w dobie tak spadającej wartości pieniądza.

Właśnie o to chodzi x czasu maja twoje pieniądze, obracają nimi. Powinno być zaraz po odejściu wypłacane ale co zrobić. W dobie dzisiejszych czasów lepiej iść do prywaciarza nawet i wyjąć kasę i coś kupić za to niż robić z roku na rok i patrzeć jak pieniądze niby na udziałach rosną ale nie ma to odbicia przy tej drozyznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Marcin441 napisał:

To prawda że Rospuda kupuje Ostrołęke od Piątnicy?

Śmieszne bardzo 😂😂😂 Piątnica po to kupiła Ostrołękę żeby tu inwestować i tu się rozwijać bo miejsca jest w ciul, a Teraz nagle mieli by ją sprzedawać?  Aktualnie to wystarczy przejechać się wokół tego zakładu w Ostrołęce i widać że sporo się dzieje. Mimo to że Rospuda ma dużo lepszą cenę aktualnie to niekoniecznie chciałbym do nich oddawać mleko. Jak zaczną się czasy taniego przerzutu to może być bardzo nie ciekawie. Stabilność to bardzo ważna sprawa. Nie chciałbym znać ich ceny jaką płacili dostawcom w czasach kryzysu mleczarskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Rrolniik napisał:

SM KOŁO od dzisiaj zmiana cennik 1,76-1,92 brutto w zależności od litrów.

I to się szanuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj