Polecane posty

Jan1972    41
2 godziny temu, ukaszProcho napisał:

To ile wychodzi teraz plus minus 20 tys 

Za grudzień przy dobrych parametrach ok 2,10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188
krzychu121 napisał:

Mając tylko zobowiązania a nie mając kredytów nie musisz oddawać mleka. Aby sztuki ci się zgadzały a czy będziesz je tuczył i sprzedawał na mięso czy doił na samej sianokiszonce i kukurydzy 3-4 tyś to też nikogo nie obchodzi. Najgorzej jak są kredyty na ładne sumki względem przychodów.  

 

 

nie wiem jak teraz ale jak kilka lat wstecz maszyny brałem to na 10% wzrost i się z tego rozliczałem ale z miesiąc minęło jak weksel odesłali 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Jan1972 napisał:

Za grudzień przy dobrych parametrach ok 2,10

U mnie przedział 70 - 300  tł 4, białko 3,5 powinno wyjść ok 2,03  netto, a za przedział 15 - 30 płacą odpowiednio 7 groszy mniej, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
1 godzinę temu, Polski_rolnik_arczi napisał:

U mnie przedział 70 - 300  tł 4, białko 3,5 powinno wyjść ok 2,03  netto, a za przedział 15 - 30 płacą odpowiednio 7 groszy mniej, 

Ale przy tłuszczu 4,4 i białku 3,3 to wyjdzie 2,10 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
2 godziny temu, slawek74 napisał:

nie wiem jak teraz ale jak kilka lat wstecz maszyny brałem to na 10% wzrost i się z tego rozliczałem ale z miesiąc minęło jak weksel odesłali 😃

O kura to faktycznie czapko kryjesz równo... Ponabierales panie ile wlazło.. 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

@Bartek933 zrób coś z tym trollem ogarkiem, na same święta znowu zaczyna gnój robić. Za mną też łazi i szczeka. Chyba już zapomniał jak odpoczynek smakuje. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZKOW    1
15 godzin temu, criskp86 napisał:

Najśmieszniejsze jest to że stopy procentowe wróciły do poziomów sprzed pandemii a ludzie już panikują jakby był koniec świata. 1,5 roku były śmieszne odsetki a teraz powrót do tego co było

Po pierwsze WIBOR 3M jest najwyższy od ponad 6 lat, po drugie w takim tempie nie rósł od ponad dwudziestu i po trzecie na wzrost rat kredytu nakłada się 8% inflacja, więc chyba ludzie mają powody do zmartwień.

Edytowano przez BIZKOW
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Wygląda na to że tą drożyznę będziemy jeszcze w łezką w oku wspominać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Ktos wie jak Łowicz za grudzien? czy utrzyma premie z listopada? W Wart Milk Sieradz przy najwyzszym progu mozna otrzymac 1.85 brutto za grudzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
Dnia 23.12.2021 o 15:18, damianzetor9540 napisał:

Kto nie kupil tylko czekał to nie wiem na co liczył, na cuda chyba, choć  w sumie świąteczny czas

Wszystko kupiłeś? 🤔 ja tylko cześć 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
damianzetor9540 napisał:

4 minuty temu, radekz200 napisał:

Widzieliscie co się dzieje w cenach nawozów 😱😱

Kto nie kupil tylko czekał to nie wiem na co liczył, na cuda chyba, choć  w sumie świąteczny czas

a Ty po ile kupiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę Wam koledzy rolnicy, by cena mleka zawsze zapewniała wyjście na plus wobec kosztów, jak najmniej ketozy, kwasicy i kulawizn, a jak najwięcej rekordów wydajności. No i jeszcze życzę Wam i sobie saletry po 1200 😉

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2021 o 15:18, damianzetor9540 napisał:

Kto nie kupil tylko czekał to nie wiem na co liczył, na cuda chyba, choć  w sumie świąteczny czas

Takie pieprzenie tego nie przewidzisz. A nie zgrywać bochatera

Ja prawię wszytko mam aby Polidap pod qq. 

Nikt nie wiem czy na wiosnę będzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Ile obecnie u lydera jest premii względem cennika łącznie?

 

Dokładnie nikt nie przewidzi, druga sprawa nie każdy miał ca co kupić a jeszcze inna że np od xx lat u mnie w okolicy 90% większość nawozów zawsze kupuje listopad-luty a nie latem, nie wiem z czego to wynika ale tak było jeszcze przed wstąpieniem do unii że wszyscy kupowali zimą i ciężarówki nie nadążyły wozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
8 godzin temu, Rrolniik napisał:

Ile obecnie u lydera jest premii względem cennika łącznie?

 

Dokładnie nikt nie przewidzi, druga sprawa nie każdy miał ca co kupić a jeszcze inna że np od xx lat u mnie w okolicy 90% większość nawozów zawsze kupuje listopad-luty a nie latem, nie wiem z czego to wynika ale tak było jeszcze przed wstąpieniem do unii że wszyscy kupowali zimą i ciężarówki nie nadążyły wozić.

20 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
6 godzin temu, komizmo napisał:

A nie 30?

Nie, 20. 

10 na listopad  i 10 na grudzień które się sumuje z listopadowa premia.  

Wcześniej końcem września  zmienili cennik który zaczął obowiązywać od października, dali 2 gr na jednostkę białka i 1 na tłuszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik7733    2

W zwiazku z nietypowa sytuacja rynkowa przyznaje na pazdziernik dodatkowa premie kukurydziana w postaci doplaty 2gr do jedn. bialka i 1 gr do jedn. tluszczu.

To była premia a nie zmiana cennika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Jak będą obniżki w skupie to przez komizmo bo kracze, kracze i pewnie tak długo aż wykracze 😀😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek_    5
1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

Ma ktoś już może cennik nasion kukurydzy z OSM Łowicz? 

Cennik zawsze jest w styczniu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
25 minut temu, Marcin441 napisał:

Jak będą obniżki w skupie to przez komizmo bo kracze, kracze i pewnie tak długo aż wykracze 😀😄

To wszystko przez twój Sierpc bo jakby płacił jak należy to i mi by się zdawało że 1.60 to dużo pinindzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj