Polecane posty

hassi37    21

No i macie dokładkę  na grudzień  10 gr w Mlekovicie no to  prezes szarpnoł na wigilję miałem mieć karpia ale sobie zafunduje jeszcze łososia a co tam mam premie to zaszaleję na święta.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, lusjan napisał:

Za m - c grudzien dodatkowa premia swiateczna do 1 litra mleka  20 groszy . Zarzad OSM Włoszczowa. 

To ile wyjdzie? Ile za listopad było? 

1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Mlekovita za grudzień jednak +10gr, 2 zł brutto się zepnie 

2.04 to za listopad już wyszło w mlekucie na ryczałcie, a grudzień  +10 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12083
Mateusz1q napisał:

55 minut temu, slawek74 napisał:

na 1000zł nawet 5zl nie wzrosło

Widzę kolejny mistrz ekonomii. Pewnie masz WIBOR 3m to ci zaktualizują za 3 m. Przy wiborze 1m wzrosło o 200 zł od 4000 a grudniowa łodyżka to będzie 50

czytać nie umiesz 🤔 tyle wzrosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

to przez tą podwyżkę do Miszcza Sapińskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590
Dnia 21.12.2021 o 11:51, niesamowity90 napisał:

Jeśli jednak te premie się nie sumują to szału nie ma, jak nam dowalą za prądy, gazy(nawozy) i inne składowe produkcji no to wyjdzie, że po prostu mamy większy obrót kasą i nie zostaje nam więcej. Przy kosztach sprzed roku powiedziałbym już, że to  przyzwoita cena.

Pisałem coś kiedyś o nawozach? Źródła donoszą, że saletra 4000 netto wyceniona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
4 minuty temu, radekz200 napisał:

Widzieliscie co się dzieje w cenach nawozów 😱😱

Kto nie kupil tylko czekał to nie wiem na co liczył, na cuda chyba, choć  w sumie świąteczny czas

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
17 minut temu, radekz200 napisał:

Widzieliscie co się dzieje w cenach nawozów 😱😱

Znalezione na FB. WESOYCH ŚWIĄT

FB_IMG_1640269770092.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38
8 minut temu, niesamowity90 napisał:

Pisałem coś kiedyś o nawozach? Źródła donoszą, że saletra 4000 netto wyceniona....

Niech sobie sami te nawozy zjedzą, w tym roku kupię go góra 30%, jestem przekonany, że w skali kraju więcej jak 50% w stosunku do lat ubiegłych rolnicy też nie kupią, wiadomo też jakie będą plony w 2022 r, ciekawi mnie tylko ich cena?, ale biorąc pod uwagę hodowlę żywca a raczej brak hodowli i aktualne ceny to czarno to widzę, będzie tak, że zboża będzie mało a cena dużo już nie wzrośnie, to samo z mlekiem czy wołowiną (na przykładzie wołowiny już to widać-nie jest dużo a już korekty w dół)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

@ThePerkins

10gr ogólnie czy względem listopadowej ceny? W listopadzie właśnie było 10gr premii i SMS, że grudzien bez zmian. Wklej smsa, bo Kalisz jeszcze nic nie dostał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, subiektywny napisał:

Niech sobie sami te nawozy zjedzą, w tym roku kupię go góra 30%, jestem przekonany, że w skali kraju więcej jak 50% w stosunku do lat ubiegłych rolnicy też nie kupią, wiadomo też jakie będą plony w 2022 r, ciekawi mnie tylko ich cena?, ale biorąc pod uwagę hodowlę żywca a raczej brak hodowli i aktualne ceny to czarno to widzę, będzie tak, że zboża będzie mało a cena dużo już nie wzrośnie, to samo z mlekiem czy wołowiną (na przykładzie wołowiny już to widać-nie jest dużo a już korekty w dół)

Jak kupisz 30% to i tak bogacz jesteś

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
4 godziny temu, kr9292 napisał:

Czemu nie Mlekpolu. Biorą chyba tam u was

myślałem i nad nlekpolem ale w rocznym rozrachunku patrząc po sąsiadach czy to mlekpol czy mlekovita cena wychodzi podobna raz u jednych trochę więcej, raz u drugich, w mlekpolu ten minus że na udziały 8 tysi trzeba, lyder bez udziałów, fakt ta premia co trzeba wybrać to minus, a na  plus to odległość od mleczarni, nie każdy ma 3h żeby jechać do mlekpolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30
7 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Kuzynka pracuje w banku i już miała telefony od rolników, że jakim prawem im raty wzrastają. Musiała skrócona lekcje ekonomii im wyłożyć, może chociaż jednego przekona żeby nie głosował na PiS. A ja bym im ziemię odbierał jak nie umieją liczyć

Najśmieszniejsze jest to że stopy procentowe wróciły do poziomów sprzed pandemii a ludzie już panikują jakby był koniec świata. 1,5 roku były śmieszne odsetki a teraz powrót do tego co było

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913
1 godzinę temu, asus921 napisał:

@ThePerkins

10gr ogólnie czy względem listopadowej ceny? W listopadzie właśnie było 10gr premii i SMS, że grudzien bez zmian. Wklej smsa, bo Kalisz jeszcze nic nie dostał...

spacer.png

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantango    15

Wydaje mi się że Cena bez zmian czyli macie premie cieszmy się ale poprzednia zabieramy i cena bez zmian

A 10 gr fajnie by było ponad 6 tys do przodu na prąd by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
5 godzin temu, lusjan napisał:

Za m - c grudzien dodatkowa premia swiateczna do 1 litra mleka  20 groszy . Zarzad OSM Włoszczowa. 

To ile wychodzi teraz plus minus 20 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Lider wszechświata plus 10 groszy za Grudzień.  Czyli nawet mi wyjdzie 2 zł a tym  max patemtrami 2.1 zł a już myślałem że nic nie dołożą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

tylko szkoda ze nawozy tak pierdolneły do góry ,to pociagnie za sobą lawine podwyżek ,a premie po nowym roku zabiorą i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj