Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
greg1985    496

W lipcu znajomy z sąsiedniej wioski zaczynał z produkcją mleka i poszedł do Piątnicy i odrazu to przyjęli . Dodatkowo pytali czy ktoś jeszcze chętny do nich przejść. Też coś u was na rzeczy chyba sporo ludzi kończy z produkcją .

Dominik jaka u Ciebie cena za listopad ?

Jak dziś dostane email z fakturą to podam cenę mleka w Mlekpolu. Myślę że coś ok 1.98zł brutto ilość ponad 20 tyś l. Parametry też dobre

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam jeszcze faktury, będę miał pewnie pojutrze to napiszę. Z tego co wiem to sporo zainwestowali w sprzęt do przetwórstwa mleka, a żeby on na siebie zarabiał to musi chodzić na pełnych obrotach.

Edytowano przez dominik1703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Takisobierolnik napisał:

Obecnie doji się 77 krów

To wydajność ponad 10 tyś?, bo widzę że proporcjonalnie masz więcej mleka z krowy niż ja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 28.09.2021 o 18:33, mati1723 napisał:

Z Białej Podlaskiej uciekają do President lub Hochland

Do Presidenta odradzam

Dnia 28.09.2021 o 18:33, mati1723 napisał:

Z Białej Podlaskiej uciekają do President lub Hochland

Do Presidenta odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Czemu ? President trzymał cenę dość dobra na początku roku ale ostatnio nikt się nie chwalił ile wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
4 godziny temu, komizmo napisał:

@jarecki tak z ciekawości spytam czy dane o skupie mleka w Polsce są równie wiarygodne co dane GUS o inflacji?

Jooo. Albo o zysku rolnika z 1 ha.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arczi_farmer napisał:

To wydajność ponad 10 tyś?, bo widzę że proporcjonalnie masz więcej mleka z krowy niż ja 

Troszkę ponad 11 tys 

Obecnie mam dużo do zaszuszania dobre 2 litry zaniżona z zbiornika średnia

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

U mnie President za listopad powinno być 1.9 zł brutto ryczałt przy bialku niecałe 3.6 I tłuszcz około 4.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie nie mam krów mlecznych ale mam do kupienia zbiór ma mleko metal fach Sokółka 1600litrow z odzyskiem ciepła czy jakoś tak za 1000zl. I tu pojawiają się moje pytania czy to opłacalna cena i ile może waży taki zbiornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mlekpol 11 tys tl 4.69 bi 3.55  cena 2.01 zł brutto ryczałt.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3

Witam czy jest tu ktoś z okolic Łowicza kto oddaje mleko do OSM Głuchów?Mam kilka pytań

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
czesio1612 napisał:

U mnie President za listopad powinno być 1.9 zł brutto ryczałt przy bialku niecałe 3.6 I tłuszcz około 4.4

I to jest cena po podwyżce za listopad +10gr. Przy tych parametrach nawet w tych " wspominanych molochach" byłoby 2 z przodu. Sam oddaje do Presidenta i cena w ostatnim kwartale pozostawiała wiele do życzenia wzgledem konkurencji. Jeśli nie będzie kolejnej podwyżki to w moim rejonie dostawcy będą odchodzić. Aktualnie satysfakcjonującą cenę będą mieć mali dostawcy z wysokimi parametrami, a jeśli już ktoś łapie próg np. 20tyś to nie polecam przechodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Jak tak będa rosły ceny produktów to za przerzut niedługo będzie po 3 zł i male mleczarnie będą płacić po 2,5 zł za mleko a molochy po 1,5 zł bo będą musiały płacić za drogi przerzut. I wszystko się na to zapowiada bo po nowym roku będą liczne odejście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Polmlek słabo względem innych... 1.77brutto VAT 20-30 tys żeby się nie zrobiło z mlekiem jak z bydłem dobry tydzień i ładne obniżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Dziś przywieźli pasze z 1780 na 1850 cudownie. A lider wszechświata dalej mleka nie potrzebuje i swoich niewolników trzyma krótko za ryj doić za 1.9 ,komuś tam wyszło 2 zł a reszta ma w konkurencji po 2.4

Edytowano przez Dzikusss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Jak radni pozwalają to trza doić 🤭🤣🤭 chociaż krów prezes pewno nie ma a "doi" najwięcej

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14
3 godziny temu, PerezStunt napisał:

1.68 netto OSM Koło, B 3.6 T 4.3. Ilość poniżej najniższego progu.

A Ile by wyszło w największym przedziale mleka u was? Ile groszy wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izyth0r    30

Listopad. Lacpol Zalesie, grupa polmlek 12tyś, tłuszcz 4,50%, białko 3,54% 1,67zł brutto. Pytanie do ludzi z tej mleczarni czy grupy jakie macie ceny? Bo to jest chyba zdzierstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mlekpol za listopad 21tyś l 

Tł 4.9.  Bi 3.5

Cena 1.98zł brutto od tego 2gr na udział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj