Polecane posty

grzesiu    532
15 godzin temu, krzychu121 napisał:

Jednak podwyżki nie było 600 zł tylko 900 zł i 100 zł premi  w ciągu roku. 13 stka na koniec roku i wczasy pod gruszą. Wiedzą jak o pracowników dbać 

To weź się zatrudnij i dasz nam na forum porównanie etat vs krowy gdzie lepiej się żyje.  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
7 minut temu, grzesiu napisał:

To weź się zatrudnij i dasz nam na forum porównanie etat vs krowy gdzie lepiej się żyje.  

Grzesiu skoro prezes Mlekpolu powiedział nam  że nie jest w stanie zrekompensować nam nowego ladu to znaczy że trzeba nowego? Dobrze myślę? 🤔

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897
26 minut temu, grzesiu napisał:

To weź się zatrudnij i dasz nam na forum porównanie etat vs krowy gdzie lepiej się żyje.  

Większego hipokryty nie ma na tym forum ,,nie związanego z mleczarstwem''. Tak się składa że robiłem ne etacie tylko była to najniższa krajowa. Nikt nie szastał takimi podwyżkami po 1000 zł rocznie.  Przejąłem gospodarstwo z bydłem mlecznym i tragedii do tej pory nie było ale jak mówiłem wcześniej po rozliczeniu modernizacji kończę produkcję mleka bo skoro takie podwyżki pracownikom się należą to za 4-5 lat 5 tyś to będzie najniższa wypłata dla ludzi co zajmują się przynieś podaj pozamiataj. Ciekawe ile tobie podnieśli za przewóz mleka. Pochwalisz się? 

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
39 minut temu, damianzetor9540 napisał:

@grzesiu a Ty porównaj nam dojeniem krów vs wożenie mleka

On nie może sobie pozwolić żeby robić darmo bo ma koszty, pracowników, zusy srusy, musi zarobić żeby żonę zabrać na wczasy na Mauritiusie. 

A tobie daje GOPS , lecą z nieba dopłaty. Ba nawet paliwo masz pół darmo bo ci wraca budżet akcyzę. 

Dodatkowo jeszcze pół roku przeleżysz na kanapie

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

@greg1985 co cię dziwi? Spytaj grzesia jakie ma o nas mniemanie. A jak nie to sobie poszukaj jego posta, chyba z lutego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Większego hipokryty nie ma na tym forum ,,nie związanego z mleczarstwem''. Tak się składa że robiłem ne etacie tylko była to najniższa krajowa. Nikt nie szastał takimi podwyżkami po 1000 zł rocznie.  Przejąłem gospodarstwo z bydłem mlecznym i tragedii do tej pory nie było ale jak mówiłem wcześniej po rozliczeniu modernizacji kończę produkcję mleka bo skoro takie podwyżki pracownikom się należą to za 4-5 lat 5 tyś to będzie najniższa wypłata dla ludzi co zajmują się przynieś podaj pozamiataj. Ciekawe ile tobie podnieśli za przewóz mleka. Pochwalisz się? 

Po twoich postach twierdzę ze masz bardzo prostolinijne myślenie.  Uważasz że ktoś kto zajmuje sie transportem mialby czas cel i chęci czytać wasze wieczne narzekanie.  Mi się wydaje ze napewno nie.  Ja nie wiem jak te wasze kobiety z wami wytrzymują te ciągłe gderanie. Z tymi podwyżkami to tak samo jak dziś niema ludzi do pracy w gospodarstwach bo szukaliście durni którzy będą robić za darmo a znam gospodarzy którzy płacą swoim pracownikom place rzędu 6tys zł i nie są to Ukraińcy. Także bez pracowników w zakładach za chwilę może okazać się ze wasze mleko warte jest 0zl bo nie ma Komu go przerobić.  

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

 

2 minuty temu, grzesiu napisał:

Po twoich postach twierdzę ze masz bardzo prostolinijne myślenie.  Uważasz że ktoś kto zajmuje sie transportem mialby czas cel i chęci czytać wasze wieczne narzekanie.  Mi się wydaje ze napewno nie.  Ja nie wiem jak te wasze kobiety z wami wytrzymują te ciągłe gderanie. Z tymi podwyżkami to tak samo jak dziś niema ludzi do pracy w gospodarstwach bo szukaliście durni którzy będą robić za darmo a znam gospodarzy którzy płacą swoim pracownikom place rzędu 6tys zł i nie są to Ukraińcy. Także bez pracowników w zakładach za chwilę może okazać się ze wasze mleko warte jest 0zl bo nie ma Komu go przerobić.  

Prostolinijnie to ty myślisz. Poziom debilizmu level hard. Zrozumieć to że pracownikowi trzeba zapłacić żeby chciał pracować to potrafisz ale żeby rolnikowi zapłacić żeby chciał produkować mleko to już nie potrafisz przyswoić. Zmartwię cię. Prędzej nastąpi taka sytuacja że to pracownicy nie dostaną pensji bo nie będą mieli czego przerabiać niż nasze mleko będzie warte 0 zł. Ostatnie osoby dały się nabrać na ,,rozwój'' i pobrały modernizację i tylko to ich trzyma przy produkcji. Poczekaj 4-5 lat i zobaczysz co się stanie. Szukaj innej pracy bo nie będziesz miał co wozić. 

  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

Spokojnie, przy tej relacji kosztów do ceny mleka przez dłuższy czas tylu pracowników może nie być potrzebnych. Popatrz sobie Grzesiu na swojego imiennika Bardowskiego jak pięknie potrafi podliczyć koszty i porównać z dochodem. Coraz więcej rolników umie w kalkulator na Wasze nieszczęście. Jeszcze te cholerne Internety, gdzie te zacofane rolniki mogą porównać ceny z innymi mleczarniami.

  • Like 10
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrojohn    0

Ciężko się dostać do mleczarni Sierpc?

Czy biorą gdzieś w okolicy powiatu węgrowskiego? 

Edytowano przez Agrojohn
Ukryte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
Dnia 19.11.2021 o 13:04, greg1985 napisał:

Mają szczęście bo miałem sprzedać jeszcze 2 krowy A tak to jeszcze do końca listopada postoją bo nie powiem cena na bydło jest atrakcyjna . Dwie krowy sprzedane w tygodniu i ponad 11tyś zł wyszło 

to ile za kg teraz płacą?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
grzesiu napisał:

Także bez pracowników w zakładach za chwilę może okazać się ze wasze mleko warte jest 0zl bo nie ma Komu go przerobić.

i bez naszego mleka zakłady i pracownicy warci 0zł.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
16 minut temu, redbull napisał:

to ile za kg teraz płacą?

 

8zł netto/kg 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
2 godziny temu, niesamowity90 napisał:

Spokojnie, przy tej relacji kosztów do ceny mleka przez dłuższy czas tylu pracowników może nie być potrzebnych. Popatrz sobie Grzesiu na swojego imiennika Bardowskiego jak pięknie potrafi podliczyć koszty i porównać z dochodem. Coraz więcej rolników umie w kalkulator na Wasze nieszczęście. Jeszcze te cholerne Internety, gdzie te zacofane rolniki mogą porównać ceny z innymi mleczarniami.

Racja ale jest jeszcze sporo gospodarzy z poprzedniej epoki. Brałem ostatnio cielaka od takiego. Stwierdził że mleko dobrze teraz płaci, dostał 1,47 w polmleku. 7 groszy więcej niż w poprzednim miesiacu

Edytowano przez Pitraszek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrojohn    0

Witam. czy ciężko dostać się do mleczarni Sierpc? 

Czy biorą gdzieś na terenie powiatu węgrowskiego? Bo chce zmienić mleczarnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
3 godziny temu, grzesiu napisał:

Po twoich postach twierdzę ze masz bardzo prostolinijne myślenie.  Uważasz że ktoś kto zajmuje sie transportem mialby czas cel i chęci czytać wasze wieczne narzekanie.  Mi się wydaje ze napewno nie.  Ja nie wiem jak te wasze kobiety z wami wytrzymują te ciągłe gderanie. Z tymi podwyżkami to tak samo jak dziś niema ludzi do pracy w gospodarstwach bo szukaliście durni którzy będą robić za darmo a znam gospodarzy którzy płacą swoim pracownikom place rzędu 6tys zł i nie są to Ukraińcy. Także bez pracowników w zakładach za chwilę może okazać się ze wasze mleko warte jest 0zl bo nie ma Komu go przerobić.  

Ale Ty masz człowieku tupet, jak mleka nie będzie to co wodę będą przerabiać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
3 godziny temu, Agrojohn napisał:

Ciężko się dostać do mleczarni Sierpc?

Czy biorą gdzieś w okolicy powiatu węgrowskiego? 

Musisz jechać i się dowiedzieć. Niektórym udaje się prędzej dostać a inni czekają dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Czy Wy naprawdę uważacie że za chwilę zabraknie mleka? Czy w krajach rozwiniętych na zachodzie, USA, Kanada brakuje mleka? Tam rynek mleka już się zreformował to dzieje się w Polsce. Nawet jak surowca będzie mniej to będzie droższe i powstaną prawdziwe kołchozy co już się dzieje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj