Polecane posty

Marcin441    342
1 godzinę temu, vodz napisał:

To trochę jak ze szkołami, nastawiali hal, basenów ch*j wie czego żeby warunki były a zaraz dzieci nie będzie, z mojego syna rocznika troje dzieci z kilku wiosek.

Szefem rady jest chyba Pan D a to podobno powiedział pan R, chyba że w obiegu ludzie tak zmodyfikowali:p 

Co do nowej serowni, to nie znam sie i nie jestem wtemacie, ale jeśli do tej pory nic nie postawli to nie postawią

Kiedyś gadali że mają cel 2 mln przerobu na dobę i w promieniu 100 km monopol 

Szefem rady jest Pan W., na pewno nie D. zresztą ktoś tu pisał że kowróz odszedł chyba @komizmo

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Może ktoś z dostawców sierpca kategorycznie stwierdzić z pewnością kto jest szefem rady w sierpcu?:p

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

A po co stawiać nowa serownie? Tylko więcej i więcej i więcej a równie dobrym kierunkiem rozwoju może być tworzenie produktu premium którego będzie mało na rynku i będą o niego zabiegały sklepy. Ale to nie pasuje do narracji rozwoju. A taki Lazur Nowe Skalmierzyce działa w małej skali ale produkty premium i płaci fest 

Jakiś konkretny przykład ceny z Lazura? Zawsze dobrze płacili, ale gdy wybuchła pandemia to cena mocno stopniała i kilku znajomych zastanawiało się czy nie zmienić odbiorcy. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Mleczarnia naliczyła karę w wysokości 90tys za zerwanie umowy, jest to zgodne z prawem czy to ich wymysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

jak w umowie kontraktacyjnej miałeś zapisane np kara 3 najwyższych wypłat z roku albo coś podobnego i to podpisałeś to prawnik nie pomoże...trzeba wypowiadać zgodnie z warunkami umowy a jak się zrywa to trzeba czytać w umowie jakie konsekwencje...m

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Każda umowę trza wypowiedzieć w terminie i są kary umowne zaPisane za brak wypowiedzenia .... I jeśli są  naliczone prawidłowo to żaden prawnik tego nie przeskoczy i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jesli została zakończona produkcja mleka w gospodarstwie to prawnik pomożę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

U mnie jest taka sytuacja że tato zakończył hodowlę a ja rozpocząłem w innej mleczarni, a za mleko średnio miesięcznie było 17tys.

40 minut temu, DanielFarmer napisał:

jak w umowie kontraktacyjnej miałeś zapisane np kara 3 najwyższych wypłat z roku albo coś podobnego i to podpisałeś to prawnik nie pomoże...trzeba wypowiadać zgodnie z warunkami umowy a jak się zrywa to trzeba czytać w umowie jakie konsekwencje...m

W umowie jest zapisane że kara to jest 1/6 z ostatnich 6 miesięcy, to powinno być 17tys a nie 90tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295
4 godziny temu, DanielFarmer napisał:

chłopaki poradzcie ,równiarka do pryzm bęben reck czy wirnik coś ala fliegl siloverter?

Żółty bęben reck mam i jest git, wcześniej coś na wzór ptzerwracarki dwukaruzelowej to o wiele więcej przejazdów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
8 minut temu, kamik90 napisał:

U mnie jest taka sytuacja że tato zakończył hodowlę a ja rozpocząłem w innej mleczarni, a za mleko średnio miesięcznie było 17tys.

W umowie jest zapisane że kara to jest 1/6 z ostatnich 6 miesięcy, to powinno być 17tys a nie 90tys.

Jeżeli ojciec miał umowę z Krasnymstawem i zakończył produkcje a ty masz nowa umowę z nowa mleczarnia to kary nie mogą naliczyć. Pewnie ci potrąca ale jak prawnik wyślę wezwanie do zwrotu to oddadzą bez sądu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

A jemu z jakiej paki mają potrącić skoro to ojciec miał z nimi umowę i zakończył produkcję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
3 minuty temu, robert1226 napisał:

A jemu z jakiej paki mają potrącić skoro to ojciec miał z nimi umowę i zakończył produkcję .

Tak ojcu potrąca. Tak mi się napisało.😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
20 minut temu, michalcium napisał:

Jak na tą ilość i polmlek to cena rewelacja 😜

Maja więcej 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897
1 godzinę temu, kamik90 napisał:

U mnie jest taka sytuacja że tato zakończył hodowlę a ja rozpocząłem w innej mleczarni, a za mleko średnio miesięcznie było 17tys.

W umowie jest zapisane że kara to jest 1/6 z ostatnich 6 miesięcy, to powinno być 17tys a nie 90tys.

Przed zakończeniem hodowli ojciec kontaktował się z mleczarnia że zamierza zakończyć produkcję czy z dnia na dzień zakończył a w mleczarni nic nie wiedzieli a ty przejąłes stado przechodząc do innego podmiotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj