Polecane posty

slawek74    12191
niesamowity90 napisał:

A że te toffi to wysłodki mamy jeść? 😜

to byłby luxus te tofi 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

W mlekpolu nie było obniżek no gdzie cena super w kwietniu 1.80 brutto obecnie 1.57 na te koszty no żyć nie umierać 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
właśnie to jest ta magia: obniżki cennika nie było a wszystkim spadła cena. ba... była nawet podwyżka😄
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 oto,to ,trza rzyć a nie umierać ,rzyć by ryć. Martwy dostawca, ujowy ,, partner biznesowy''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrDeutz    3

Panowie, pytałem ostatnio o przenosiny z Grajewa do Piątnicy. Czy jest to tak, jak mi tu ktoś odpowiedział że potrącają tylko za udział, czy może coś jeszcze? Jakieś problemy z przenosinami czy raczej bez większych kłopotów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Kurde komu mlekovita taka cene wyliczyła zaraz sobie policzą ze płacą więcej jak Piątnicy a każdy dostawca dostaje max 1.6 zł brutto a oni tu informują esemesem ze płacą 1.8 zł netto śmiech na sali a potem taki Morawiecki słyszy że płacą tyle ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Każdy inny oprócz mleczarza to wytknie ,a planują obniżyć metan ,tak że te nasze producentki metanu i nas czeka taki ,a taki problem'. Trza chyba jednak przyzwyczajać się do soczewicy i tofu, 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

nie panikujcie , polska nie ma jakoś dużej produkcji bydła wprzeliczeniu naużytki rolne , róbcie swoje jak ktoś chce rozbudować obore to ja tym bym sie nie przejmował eklogią z tym żę tylko teraz budynek wolnostanowiskowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
58 minut temu, Dzikusss napisał:

Kurde komu mlekovita taka cene wyliczyła zaraz sobie policzą ze płacą więcej jak Piątnicy a każdy dostawca dostaje max 1.6 zł brutto a oni tu informują esemesem ze płacą 1.8 zł netto śmiech na sali a potem taki Morawiecki słyszy że płacą tyle ....

1.8 netto to nie, ale brutto tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
21 minut temu, jarecki napisał:

nie panikujcie , polska nie ma jakoś dużej produkcji bydła wprzeliczeniu naużytki rolne , róbcie swoje jak ktoś chce rozbudować obore to ja tym bym sie nie przejmował eklogią z tym żę tylko teraz budynek wolnostanowiskowy .

Teraz to stawiają ,, nowoczesne" uwieziowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Jakiś czas temu widziałem jakiś film z Kanady jak w uwieziowce zasuwa robot udojowy. Także wszystko widać można... Pytanie za ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
29 minut temu, krzychu121 napisał:

Teraz to stawiają ,, nowoczesne" uwieziowki ;)

Głównie dla uwięzienia samego siebie 😉

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Ta jasne, jak ktoś sam robi to nie ważne jaka obora i tak się musi narobić, najbardziej zachwyceni z wolno stanowiskowych są osoby które mają pracowników a nie sami w nich robią. znajomy miał 70 w uwięziówce, teraz 150  w wolnostanowiskowej i jak to stwierdził teraz by się w ten dobrobyt nie pchał, wolał by dobudować tak żeby było 100 sztuk w uwięziówce i żyć spokojnie. Jakieś 450 sztuk sami ogarniają w 4 osoby bez pracowników.

 

Ktoś ma te kolczyki (wykrywacze rui) u krów, sprawdza się to? jakaś firma dała dla znajomego na testy, zakolczykowali 30 sztuk do testów, jak się zdecyduje to 8 tysi za kolczyki na 4 czy 5 lat i 500zł abonamentu.

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mlekpol parametry wracają do normy może i cena coś podskoczy tylko że średnia z 3 mięsiecy więc za dużo nie będzie podwyżki bo tak samo jak rośnie tak samo i może spaść ale dobre i to 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Teraz widziałem na FB nową uwięziówkę jak Delaval wyposażał, ktoś miał rozmach :D 

Dej Pan spokój, mnie dziś DeLaval wyposażył w taki maleńki uszczelniacz pompy mlecznej, bo bulgotało w jednostce, 47 PLN 😲

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

od 2  lat dopłata do dobrostanu i ktoś pobudował uwięziówke ?  kolejne kraje odchodzą od wiązania bydła regulując to przepisami to uwięziówka powinna być zakazana prawnie budowy nowych obór takich .

2 godziny temu, ThePerkins napisał:

Teraz widziałem na FB nową uwięziówkę

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
51 minut temu, jarecki napisał:

od 2  lat dopłata do dobrostanu i ktoś pobudował uwięziówke ?  kolejne kraje odchodzą od wiązania bydła regulując to przepisami to uwięziówka powinna być zakazana prawnie budowy nowych obór takich .

 

Jeżeli ktoś chce i może to dlaczego bronić. Może ten ktoś nie ma warunków na wolnostanowiskawą może teren podmokły i szamba nie da rady wykopać różnie to bywa.

U mnie krowy na stanowiskach stoją zasuszone na głębokiej ściółce odpoczywają ale jak miałbym stawiać obore nową  to na pewno by to była wolnostanowiskawa na ruszta 

Edytowano przez greg1985
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a to dlatego żę pewne jest żę hodowla uwięziowa zostanie zlikwidowana .  W kilku krajach jest juz okres przejsciowy na dostosowanie się wiec trend przyjdzie i do polski możę nie za 2-5 lat ale za 10 raczej tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7370
1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

Dej Pan spokój, mnie dziś DeLaval wyposażył w taki maleńki uszczelniacz pompy mlecznej, bo bulgotało w jednostce, 47 PLN 😲

Musisz jednak docenić to że mogli jeszcze zero dopisać, ale tego nie zrobili 😂

Niby się ich narobiło dużo tych handlowców, tyle że co jeden to droższy 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
niesamowity90 napisał:

1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Teraz widziałem na FB nową uwięziówkę jak Delaval wyposażał, ktoś miał rozmach :D 

Dej Pan spokój, mnie dziś DeLaval wyposażył w taki maleńki uszczelniacz pompy mlecznej, bo bulgotało w jednostce, 47 PLN 😲

zamiennik za połowę albo mniej powinien być


greg1985 napisał:

51 minut temu, jarecki napisał:

od 2  lat dopłata do dobrostanu i ktoś pobudował uwięziówke ?  kolejne kraje odchodzą od wiązania bydła regulując to przepisami to uwięziówka powinna być zakazana prawnie budowy nowych obór takich .

 

Jeżeli ktoś chce i może to dlaczego bronić. Może ten ktoś nie ma warunków na wolnostanowiskawą może teren podmokły i szamba nie da rady wykopać różnie to bywa.

U mnie krowy na stanowiskach stoją zasuszone na głębokiej ściółce odpoczywają ale jak miałbym stawiać obore nową  to na pewno by to była wolnostanowiskawa na ruszta 

a czy wolnostanowiskowa musi być na ruszcie 🤔 nie koniecznie trzeba mieć zryty łeb by uwięź budować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj