Polecane posty

damianzetor9540    2705
1 minutę temu, kr9292 napisał:

Jednorazowa premia kukurydziana za miesiac pazdziernik w wysokosci 1 gr do jednostki tluszczu i 1 gr do jednostki bialka. 

A wrzesień bez zmian

 

 

 

A dobra, u nas takiej treści 

Może mają na myśli mleko wrześniowe za które jest wypłata w październiku. Różnie to można interpretować

IMG_20210915_103654.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
2 godziny temu, ZUCH1234 napisał:

Mlekovita oddzial Trzebownisko ilość 20-30 tys tł 3.98 bi 3.1 1.67 zł ciekawy jestem czy dadzą premie na kukurydzę ktos vos wie słyszał 

Przy lepszym białku ale mniejszym progu miałem grosz mniej

13 minut temu, damianzetor9540 napisał:

A dobra, u nas takiej treści 

Może mają na myśli mleko wrześniowe za które jest wypłata w październiku. Różnie to można interpretować

IMG_20210915_103654.jpg

skąd to 1.86zł?? toć to ja mam 20 gr mniej a też do lydera oddaje, chyba że przy prawdziwych parametrach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
radekz200 napisał:

36 minut temu, DanielFarmer napisał:

Przy tych cenach budowlanki? 🙀 nic z tych rzeczy

Nawet w głowie jakiegoś pomysłu nie ma? 😛😛

Radosławie a no nie ma.Te zielone nurty przyszłości skutecznie załatwiły sprawę 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 No i weż zostaw syna na gospodarce ,dziś dostaniesz coś na PROW ,by jutro zostać z kredytami,a nie z produkcją ,  człowiek od tysięcy lat jadł to i organizm zna to,akceptuje ,bo przyzwyczajony ,[nauczony]. Do tych chemii jest przyzwyczajany od kilkudziesięciu lat . Jak ta ewolucja ma nadążyć ?   Powoli ciągniesz linę to i ciężar przeciągniesz ,a jak szarpniesz to i na lżejszym coś je.... , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
20 godzin temu, gregor1284 napisał:

Teraz budowa to nie dawna budowa 

dokładnie, kiedyś domy z dwóch cegieł, fundamenty szalunki, lanie betoniarką stropów itp, teraz to pikuś względem tego co np 20 lat temu było.

teraz to fachowcom od wykończeniówki w tyłkach się przewraca, dom mieszkanie ze stanu deweloperskiego na gotowo 700-1200zł m2

6 godzin temu, galan99 napisał:

Gdzie tam do mamuś .

Baby 40 lat szukają młodych kochanków bo ich partnerzy są narobieni i nie spełniają wymogów seksualnych to spierniczają .

A baba 40 lat ma popęd seksualny dwukrotnie  większy jak miała 20 lat .

 

to moje jeszcze ze mną będzie 18 lat jak 40 uciekają xD

 

Mojej to się włączył tryb oborowy i mówi że trzeba oborę budować i zwiększać hodowlę.

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14114
9 godzin temu, lusjan napisał:

A ja się zastanawiałem gdzie premier te wzrosty cen mleka widział, a to Sierpc dał mu miecz obosieczny do ręki 😂

"rolnicy odczuli wzrost cen" ale to chyba o nawozy i on mu chodziło 

8 godzin temu, Bugii napisał:

Przy tych cenach mat budowlanych to trzeba miec nierowno pod sufitem aby budynki inwentarskie budowac...

Csi, też nie jesteś za tym aby się rozwijali? 🤔😂

4 godziny temu, kizak napisał:

 No i weż zostaw syna na gospodarce ,dziś dostaniesz coś na PROW ,by jutro zostać z kredytami,a nie z produkcją ,  człowiek od tysięcy lat jadł to i organizm zna to,akceptuje ,bo przyzwyczajony ,[nauczony]. Do tych chemii jest przyzwyczajany od kilkudziesięciu lat . Jak ta ewolucja ma nadążyć ?   Powoli ciągniesz linę to i ciężar przeciągniesz ,a jak szarpniesz to i na lżejszym coś je.... , 

Mądrze gadasz chłopie 

9 minut temu, Rrolniik napisał:

dokładnie, kiedyś domy z dwóch cegieł, fundamenty szalunki, lanie betoniarką stropów itp, teraz to pikuś względem tego co np 20 lat temu było.

teraz to fachowcom od wykończeniówki w tyłkach się przewraca, dom mieszkanie ze stanu deweloperskiego na gotowo 700-1200zł m2

to moje jeszcze ze mną będzie 18 lat jak 40 uciekają xD

 

Mojej to się włączył tryb oborowy i mówi że trzeba oborę budować i zwiększać hodowlę.

Teraz elegancko szalunki gotowe, beton pompą poda, hdsem pustaki wstawi na strop. Kleju umieszać i można robić. Ale Csii ten co zna się na wszystkim zna inną prawdę. U nich chyba tylko siedzieli, palili i pili. Temu jak wydupili z budowlanki to wziął się za krowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tylko jak murarz godzi się od budynku to patrzy żęby jak najszybciej zrobić , zarobić i na kolejny budynek niby pracy miej ale jak się trsafi pojebany murarz to zapierdol po 10 h  .   a pomocnik na dniówce lub na godziny .           dziś z aleksandrowa przywiózł mi silos mówił żę miał 6 tirów teraz został tylko 3 roboty jest sporo na przewóz tylko brak poracownika i musiał 3 sztuki sprzedać , nawet zwiekszanie pensji nie pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14114

Tam teraz te domy to miesiąc i postawiony i więźba zrobiona. Mam taką dużą landarę teraz zmienialismy c.o. I tak wynająć jednej rodzinie kicha bo nikt tyle nie zapłaci, dwóm to ni uj zgody nie będzie. Ewentualnie pod jakieś prywatne przedszkole czy jakaś knajpę, ale zaraz żule by oszczaly wkoło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

  Oglądaliście wiadomości ,k**wa zdrowy chłop ma soczewicę żreć , 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Co do spurek to na dziś dzień to jest europosłanką w kołchozie który dotuje  min hodowle zwierząt także trochę to nie halo gdyby miała honor to by porzuciła dawno te europosłowanie. Bździągwa nie mająca nic do powiedzenia i tyle Jaok kiedyś w wywiadzie  kretynke z niej zrobił totalnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Tylko że ten kołchoz coraz bardziej ją popiera , ja tam nie mam nic do warzyw bo lubię , ale i wędzoną skórkę też lubię wciągnąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14114
49 minut temu, michalcium napisał:

Co do spurek to na dziś dzień to jest europosłanką w kołchozie który dotuje  min hodowle zwierząt także trochę to nie halo gdyby miała honor to by porzuciła dawno te europosłowanie. Bździągwa nie mająca nic do powiedzenia i tyle Jaok kiedyś w wywiadzie  kretynke z niej zrobił totalnie.

Honoru może nie ma, ale za to jakie honorarium 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Stwarzanie sztucznego popytu finansowane przez lobby,  Dawno tak margaryną się podniecali ?,tą co serce to dzwon ? . Jak Waluś  się ozer to i kitę odwalił ,a baran śmierdzący go nie pokonał, Pyzdra cienko smarował ,to jeszcze dwadzieścia parę lat w L jak liubow  po sadku hasał.   Ta Ss purek nosi but pewnie 40 , a ja 46 ,i ona przekonuje mnie że  40 to jest to , i taki noś  ,     i w życiu nic lepszego mnie nie może spotkać😐

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
10 godzin temu, kizak napisał:

  Oglądaliście wiadomości ,k**wa zdrowy chłop ma soczewicę żreć , 

i tofu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Poznałem nowe słowo  tofu , o tfu😐

Edytowano przez kizak
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187
witejus napisał:

10 godzin temu, kizak napisał:

  Oglądaliście wiadomości ,k**wa zdrowy chłop ma soczewicę żreć , 

i tofu

🤢🤢🤢🤮

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ciekawe czy o tych wegezjebów też troszczy się ktoś jak o nasze krowy żeby nie żarli GMO 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Soczewica bardzo dobra, w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo popularny posiłek w Polsce to był i zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 W sumie za chłopa pańszczyżnianego ,czy  u ruskich wegetarianizm był czymś normalnym ,no może czasami ktoś mleka pochłeptał ,czy mlekiem przyskwarzył . Wtedy to polityka żarcia szła w drugą stronę. Do niedawna szanuj lasy nic z papieru  ,bo 100 lat rośnie [tylko plastik] ,może już go narosło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tak dla przypomienia  to organizacje ekologiczne lobbowały za przejsciem z opakowań papierowych na te z tworzyw sztucznych czy plastiku w celu ochrony lasów  , dziś po klikudziesieciu latach  te same organizacje chcą powrotu do opakowań papierowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, DanielFarmer napisał:

A jak tam Piątnica?na qq ile dała? bo to że dała to pewnik

10 groszy do litra, z tego co słyszałem to bardzo dużo na inwestycje poszło kasy w tym roku, więc dlatego może tych premii nie wiadomo ile w tym roku nie było. Inwestować też trzeba bo sporo nowych dostawców przyjęli, a jakoś te mleko przerobić muszą. Kolejna sprawa to sporo większe koszty produkcji, paliwo, pracownicy, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj