Polecane posty

Gość   
Gość
16 minut temu, Leszy napisał:

To jakiś program zachowawczy? Ile na tym można zyskać, i ile taka krowa da mleka przy współczesnym żywieniu?

Nie , mam jedną sztukę do tego mieszanka z BS , i byczki mam bo małe jałówki tym kryje pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

nie rozśmieszaj mnie z tą mokrą kiszonką może z taką śmirdzącą to i owszem ale nie z taką lux

 

tak mokra kiszonka i z kwaśnych łąk ,tak napisałem że miałem ph nie uregulowane a do tego jeszcze dzikie trawy wtedy miałem sporo szczawiu i innnego dziadostwa 

 , trawy odsiewane maja wiecej cukru a te moje wtedy były dość kwasne 

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

co nie dobrego jest w mleku od hf 🤔

smak , mam w oborze rózne typy i pod typy także wiem , ale i tu pewnie by po czesci wyjasnił iż hf u mie mogły być nie dożywione i ketoza zmienia smak mleka dosć dużo .tak czy siak najlepsze sery na swiecie powstają przy znikomym udziale HF  

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ciekawe czy za mleko do najlepszych serów na świecie powinno się płacić złoty i pińćdzisiąt groszów? 🤔

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5014
5 godzin temu, slawek74 napisał:

jak krowa na jesìeni rzepę dostawała to mleko rzodkiewkami smakowało 😁

 

 

Najlepsze w smaku mleko było jak dostawały marchew. Wtedy przyznam, że wpływ na smak był znaczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Mlekovita Kalisz tł 4,21 bi 3,20 niecałe 20k, 1,73zł brutto.

Jakby w Niemczech i Francji mieliby takie wysokie dopłaty do litra, to nie było by takich protestów jakie w tym roku się odbywały. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

Gdyby w Niemczech i Francji nie było takich dopłat to mleka nikt by nie produkował.Przykład znany osobiście rolnik 130 dojnych ,dwa roboty udojowe do obsługi krów mlecznych zatrudnione 3 osoby każda zarabia ponad 3 tyś.€ brutto czyli 9 tys.€ same wypłaty dla pracowników.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

U nas to się samemu takie stado ogarnia i jeszcze usługi robi...ehhh Ci leniwi Niemcy ,w nocy im się nie chce robić 🤷

  • Haha 5
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)

Jeżeli cena mleka będzie spadać lub tkwić w miejscu nadal to pocięcie kukurydzy na kiszonkę w tym roku będzie zmarnowaniem jej 😂. Mam propozycję na kontrakt  540 za tonę ze zbiorem i transportem po stronie odbiorcy. 🤔

Ciekawe co będzie dalej

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gliper    4

Co do smaku mleka, to u nas też przestało się je pić odkąd weszły kiszonki. Po prostu jest to wszystko czuć. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187

ja tam prawie codziennie piję mleko od swoich krów i żadnych nieprzyjemnych zapachów nie czuje nie karmię byle czym i nie truję zwiwrząt

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

dla mie nr 1 dobry chleb wypieczony i do tego garnuszek mleka , kartofle okraszone i mleko zsiadłe oczywiscie mleko swoje ,  coraz wiekszy problem z trym chlebem dobrym .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Zsiadlego mleka do woli , plus ziemniaki z ciepłym tłuszczykiem , i prędko do miasta. U mnie ,,działa''😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, jarecki napisał:

dla mie nr 1 dobry chleb wypieczony i do tego garnuszek mleka , kartofle okraszone i mleko zsiadłe oczywiscie mleko swoje ,  coraz wiekszy problem z trym chlebem dobrym .

Oczywiście chlebek świeży a mleko zimne prosto z schładzalnika 😋

8 godzin temu, slawek74 napisał:

ja tam prawie codziennie piję mleko od swoich krów i żadnych nieprzyjemnych zapachów nie czuje nie karmię byle czym i nie truję zwiwrząt

Tak a jak bąka puścisz po tym mleku 🤭 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51
10 godzin temu, slawek74 napisał:

ja tam prawie codziennie piję mleko od swoich krów i żadnych nieprzyjemnych zapachów nie czuje nie karmię byle czym i nie truję zwiwrząt

Mleko   od  krów    karmionych   kiszonką   ma   posmak      kiszonki      ja  sam  nie   piję   moje  dzieci   tak   wszystko    kwestia      smaku  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

Leszek i przez  pieluchy  cedzone jak u babci bywało ech

Tym co mleko kwasem smierdzi może  macie pany krowy zakwaszone 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Słyszałem o czymś takim , że krowa może produkować mleko o lekko odczuwalnym zapachu kwasu z zapachem ryby i muszę przyznać , że znalazły się u mnie takie krowy w oborze i to one mają problem z komórkami somatycznymi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187

na to wychodzi że ci co sprzedają ''byle białe'' mogą mieć ''śmierdzące'' mleko gdyby mleko moich krów miało brzydki zapach sery z nich by też źle pachniały a te są wyśmienite 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Mi znowu nigdy nie pasowało mleko jak krowy na pastwisku chodziły. Przez cały okres wypasania mleka nie ruszyłem. A babka ziemniaczana z zimnym mlekiem  👍👍 wczoraj miałem, pyychota


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj