Polecane posty

slawek74    12187
grzesiu napisał:

Tzn że sprzedażą produkcji mleczarni też tylko rolnicy mogą się zajmować bo to oni mają największą wiedzę o rynku mleka?   

Tu nie mowa o sprzedaży tyko o kosztach i ciężkiej codziennej pracy 365dni w roku a i czasem 366 / 24 godziny dyspozycyjny !!

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Szkoda z nim pisania bo i tak wie swoje i ciśnie ten kit za który mu płacą. Na polityka by się nadawał albo handlarza...jak się pomyli to prawdę powie

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
1 godzinę temu, grzesiu napisał:

Pomyśl czasami co piszesz. 

Nie trzeba być piłkarzem żeby mówić o piłce,  nie trzeba być politykiem żeby mówić o polityce. 

No i wpisujesz sie idealnie w ten model że  najwięcej ma do powiedzenia ten co sie h*ja na produkcji rozumie bo sprzedać produkt  a wyprodukowac surowiec to jest różnica 

A żebyś to zrozumiał to najlepiej idź na miesiąc do któregoś z nas ZAPRASZAMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Odnośnie obniżki w Mlekpolu:

Dnia 19.02.2021 roku został ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji SM Mlekpol – Kogeneracja 1,2 MW z biogazownią w Grajewie realizowanego w ramach Programu Operacyjnego INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014-2020, więcej informacji dostępnych na stronie:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/33228

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187
Łolek napisał:

A żebyś to zrozumiał to najlepiej idź na miesiąc do któregoś z nas ZAPRASZAMY

Już dawno powinno być by każdy pracownik mleczarni zanim zostanie przyjęty do pracy minimum miesieczne ''bezpłatne'' a nawet płatne ze strony pracownika praktyki u rolnikow produkujacych mleko i tak co pięć lat na przypomnienie zamiast urlopu a za kazdy dzień chorobowego to po godzinach do chlopa do gnuju 😁🤪

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

Tu nie mowa o sprzedaży tyko o kosztach i ciężkiej codziennej pracy 365dni w roku a i czasem 366 / 24 godziny dyspozycyjny !!

Grzesiu myśli że my tylko leżymy A mleko do zbiornika samo leci i jeszcze mamy czelność coś mówić na mleczarnie niedopuszczalne 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
48 minut temu, Łolek napisał:

No i wpisujesz sie idealnie w ten model że  najwięcej ma do powiedzenia ten co sie h*ja na produkcji rozumie bo sprzedać produkt  a wyprodukowac surowiec to jest różnica 

A żebyś to zrozumiał to najlepiej idź na miesiąc do któregoś z nas ZAPRASZAMY

Jakby co to ja nie zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
59 minut temu, emtec123 napisał:

 

Parafrazując: Nie trzeba mieć styczności z mleczarnią by wiedzieć o plombach na kasetach cystern Mlekpolu, co nie Grzesiu? 😀

To ściśle tajna wiedza do której można dotrzeć tylko i wyłącznie poprzez wejście w struktury branży? Wystarczy że na ulicy spojrzysz na auto i widzisz. 

 

41 minut temu, greg1985 napisał:

Grzesiu myśli że my tylko leżymy A mleko do zbiornika samo leci i jeszcze mamy czelność coś mówić na mleczarnie niedopuszczalne 😋

Nigdy nie podważałem Waszej ciężkiej pracy i wiele razy pisałem że mam do Was za to wielki szacunek. Nie tylko wy ciężko pracujecie ale dziś każdy w pewien sposób ciężko pracuje jedni fizycznie inni umysłowo i psychicznie. Nigdy nie robiłem z siebie jakiegoś najmadrzejszego bohatera i strasznie nie lubię jak ktoś tak robi w stylu "gdyby nie my nie miałbyś co do gara włożyć " gdyby nie ja twoje mleko byłoby bezcenne i koło się zamyka. Ważne to żyć w synergii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
10 minut temu, grzesiu napisał:

To ściśle tajna wiedza do której można dotrzeć tylko i wyłącznie poprzez wejście w struktury branży? Wystarczy że na ulicy spojrzysz na auto i widzisz. 

 

Nigdy nie podważałem Waszej ciężkiej pracy i wiele razy pisałem że mam do Was za to wielki szacunek. Nie tylko wy ciężko pracujecie ale dziś każdy w pewien sposób ciężko pracuje jedni fizycznie inni umysłowo i psychicznie. Nigdy nie robiłem z siebie jakiegoś najmadrzejszego bohatera i strasznie nie lubię jak ktoś tak robi w stylu "gdyby nie my nie miałbyś co do gara włożyć " gdyby nie ja twoje mleko byłoby bezcenne i koło się zamyka. Ważne to żyć w synergii!

Grzesiu ale my dostrzegamy twoją wiedzę. I tak jak często gloryfikowałeś działania Mlekpolu tak może teraz skomentujesz ostatnie działania? Hossa na świecie a rolnicy dostają ochłapy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169
Rrolniik napisał:

Odnośnie obniżki w Mlekpolu:

Dnia 19.02.2021 roku został ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji SM Mlekpol – Kogeneracja 1,2 MW z biogazownią w Grajewie realizowanego w ramach Programu Operacyjnego INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014-2020, więcej informacji dostępnych na stronie:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/33228

Z tego tytułu i tak duzej dotacji to tylko powinniście sie cieszyć bo przynajmiej za prąd będą mniej płacić. Od stycznia wszystkie duże podmioty zapłacą 10% za prąd więcej przez tzw. ustawę mocową. Zresztą duże gospodarstwa też może to obiąć. Muszą gdzieś inwestować bo mają wielką amortyzację (koszty bez wydatku środków pienieżnych). To z zyskiem i ceną mleka nie ma prawie nic wspólnego. Niektórzy tu piszą o ssaniu na produkty mleczarskie? Chyba chodzi tylko o mleko UHT do chin i trochę mleka w proszku. Cała reszta to jedna wielka spekulacja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Dream1990 to powiedz dlaczego jak giełda leci w dół przez spekulacje to mleczarnie prześcigają się w tym kto więcej i szybciej obniży. Jak spekulacje dotycza podwyżek to już tak dużo i chętnie nie podnoszą. Niektore podmioty tak się ociągają że nie zdążą tych podwyżek wprowadzić bo już są obniżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169

Odpowiem na przykładzie paliwa, jak baryłka idzie do góry to na stacjach panika, odwrotnie jak spada to wszyscy mówią że są kontrakty i ta tańsza dopłynie do nas za 3 miesiące. Giełda jest w Nowej Zelandii i ma realny wpływ na ceny tam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Bo duże podmioty więcej za prąd zapłacą. 

Nas też podwyżki prądu, paliwa, podatku, i środków do produkcji nie omijają.

  • Like 1

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

stacje ponoszą ceny zazwyczaj wraz z dostawą droższych paliw i obniżją cene też nie raz dostosowują się do lokalnej konkurencji , orlen też sporą cześć paliw kupuje po cenie dnia z giełdy ale nawet i kontrakty co ma to działają z kilku dniowym opuznieniem .           polska jest już sporym producentem mleka i musimy eksportować to ceny też bedą bardziej zmienne , a czy sprzedajemy produkty na rynki swiatowe po cenach z giełdy , raczej nie .   pisaliscie o obniżkach w mlekpolu ,  nikt nie wie kiedy firma podpisała kontrakty i po ile sprzedaje proszki czy sery , może jakiś analityk z mlekpolu się pomylił i myslał ze bedą spadki i sprzedali taniej ? 

 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mlekpol 7 groszy w dół. Słyszałem jakieś plotki że jeszcze ma być obniżka o 10 groszy dopłaty ilościowej dla tych najmniej dających.  Po prostu ci najmniejsi są nierentowni dla mleczarni, rynek wymusza konsolidację i chyba czas się z tym pogodzić. :/ 

Edytowano przez djanuszewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
2 godziny temu, ramzes10 napisał:

@Dream1990 to powiedz dlaczego jak giełda leci w dół przez spekulacje to mleczarnie prześcigają się w tym kto więcej i szybciej obniży. Jak spekulacje dotycza podwyżek to już tak dużo i chętnie nie podnoszą. Niektore podmioty tak się ociągają że nie zdążą tych podwyżek wprowadzić bo już są obniżki

U mnie prezes to mistrz, jak na giełdzie leci cena to mleko w dół bo na giełdzie spadło, jak na giełdzie rośnie to wtedy zawsze mają kontrakty długoterminowe i wzrosty ich nie dotyczą, ale jak spada to już kontraktów nie mają xD

3 godziny temu, Dream1990 napisał:

Z tego tytułu i tak duzej dotacji to tylko powinniście sie cieszyć bo przynajmiej za prąd będą mniej płacić. Od stycznia wszystkie duże podmioty zapłacą 10% za prąd więcej przez tzw. ustawę mocową. Zresztą duże gospodarstwa też może to obiąć. Muszą gdzieś inwestować bo mają wielką amortyzację (koszty bez wydatku środków pienieżnych). To z zyskiem i ceną mleka nie ma prawie nic wspólnego. Niektórzy tu piszą o ssaniu na produkty mleczarskie? Chyba chodzi tylko o mleko UHT do chin i trochę mleka w proszku. Cała reszta to jedna wielka spekulacja.

Małe też zapłacą opłatę mocową i tak samo droższe produkty będą kupować z tego powodu. 

Inwestycje ok, ale z zysku a nie kieszeni rolnika.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli z pieniędzy rolników, bo nie słyszałem żeby pracownicy, dyrektorzy i prezesi składali się na taki fundusz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169

Jest prosta sprawa albo rolnicy wpłacają (mają potrącone) udziały albo spółdzielnia pracuje na zysk i przeznacza na inwestycje. Z dwojga złego wolę pieniądze z udziału które jest szansa że odzyskam w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Dream1990 napisał:

Jest prosta sprawa albo rolnicy wpłacają (mają potrącone) udziały albo spółdzielnia pracuje na zysk i przeznacza na inwestycje. Z dwojga złego wolę pieniądze z udziału które jest szansa że odzyskam w przyszłości.

Skoro inwestują z naszych pieniędzy to powinna być jakaś konsultacja czy chcemy takich inwestycji a nie stawiać rolników przed faktem dokonanym. Ja wolałbym nie mieć potrącanych udziałów. Za kilka lat możesz tych pieniędzy nie odzyskać i za kilka lat inflacja zrobi swoje z wartością 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169

Nie inwestując to faktycznie za kilka lat może nic nie być. Jest Rada Nadzorcza do konsultacji i walne zgromadzenie które zatwierdza sprawozdanie (daje absolutorium). W sprawozdaniu zarządu powinny być zawarte kierunki działania na rok następny. Co innego jak Prezes nie widzi nic poza czubkiem własnego nosa. A doradcy chcą ugrać coś dla powiązanych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
1 godzinę temu, ramzes10 napisał:

Skoro inwestują z naszych pieniędzy to powinna być jakaś konsultacja czy chcemy takich inwestycji a nie stawiać rolników przed faktem dokonanym. Ja wolałbym nie mieć potrącanych udziałów. Za kilka lat możesz tych pieniędzy nie odzyskać i za kilka lat inflacja zrobi swoje z wartością 

skoro inwestycje za nasze to i jakaś dywidenda powinna być co roku jak kasa się zostaje, ewentualnie na inwestycje jeśli większość by tak chciała skoro jesteśmy właścicielami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj