Polecane posty

kr9292    950

150 zł na tonie to już złodziejstwo. Ten co sprzedaje po 1500 też zarabia. Ale większości ludzi to pasuje więc niech tak będzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
3 minuty temu, slawek74 napisał:

lepiej wybrać drożej z premi niż wcale .....

Taka premia to mobbing albo inaczej molestowanie gospodarcze

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
3 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Albo doić do okręgowej za 1.20 brutto ;)

Rząd zachęca do lokalnego patriotyzmu więc jak najbardziej.

Już w zeszłym miesiącu wiedzieliśmy że będzie gównoburza bo mlekovita zaserwuje szmaciarską cenę wg mlekpolu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
12 minut temu, slawek74 napisał:

lepiej wybrać drożej z premi niż wcale .....

Jasne, ale u mnie idzie 4-5t rzepaku razy 150 to rocznie jest ostro w plecy. A tak zawsze sprzedawca jeszcze coś opuści  albo dorzuci. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
4 minuty temu, kr9292 napisał:

Jasne, ale u mnie idzie 4-5t rzepaku razy 150 to rocznie jest ostro w plecy. A tak zawsze sprzedawca jeszcze coś opuści  albo dorzuci. 

To ile masz tego mleka że musisz wziąć 4 tony po 1500 zł, czyli za 6000 zakupów? 120 tyś litrów miesięcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185

cóz pan zrobisz nic pan nie zrobisz 🤷‍♂️ chyba lepiej jednak mieć premię i drozszy rzepak niz nie mieć nic 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Te ich produkty w hurtowni są wszystkie droższe średnio o 10-15%jak te same na rynku byle gdzie obok i to w detalu. Paliwo to chyba najdroższe w całej Polsce mają . Masakra dojenie rolnika bez mydła ciekawe czy pracownicy mają premie lojalnościowe ...żeby chociaż ceny tych towarów były normalne nic by człowiek nie mówił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

A kto wam każe brać całość z mleczarni? Biorę 200-250 l ON na miesiąc i artykuły spożywcze tak by to wykorzystać. Na paliwie mają tylko trochę drożej jak stały dostawca więc jak te 20-40 zł więcej wyjdzie to przeżyje. Nie ma co tak przeżywać tej premii tylko kupić u nich za te 5 gr towar na którym mają najmniejszą przebitkę. 

Fakt cena za styczeń nieciekawa, mlekpol płaci dużo lepiej. 

Jak czytam ten temat to nie wiem po co niektórzy w tej branży siedzą ? By dookoła narzekać ? Jak tak źle i niedobrze teraz to trzeba to rzuć i zacząć robić co innego skoro mleko się nie opłaca. Lepiej raczej nie będzie, koszty różną niewspółmiernie do ceny, robocizna tak samo. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
15 minut temu, damianzetor9540 napisał:

To ile masz tego mleka że musisz wziąć 4 tony po 1500 zł, czyli za 6000 zakupów? 120 tyś litrów miesięcznie?

Damian nie o to chodzi ile muszę wziąć tylko że jest drożej. Muszę specjalnie jechać zazwyczaj częściej niż raz bo wiecznie czegoś nie ma. Wg ciebie to jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Jak Dariusz przeczyta (a na pewno przeczyta) te pochwalne komentarze pseudo premii to myślę że plotki o 10gr szybko się spełnią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
lamboEVO100 napisał:

A kto wam każe brać całość z mleczarni? Biorę 200-250 l ON na miesiąc i artykuły spożywcze tak by to wykorzystać. Na paliwie mają tylko trochę drożej jak stały dostawca więc jak te 20-40 zł więcej wyjdzie to przeżyje. Nie ma co tak przeżywać tej premii tylko kupić u nich za te 5 gr towar na którym mają najmniejszą przebitkę. 

Fakt cena za styczeń nieciekawa, mlekpol płaci dużo lepiej. 

Jak czytam ten temat to nie wiem po co niektórzy w tej branży siedzą ? By dookoła narzekać ? Jak tak źle i niedobrze teraz to trzeba to rzuć i zacząć robić co innego skoro mleko się nie opłaca. Lepiej raczej nie będzie, koszty różną niewspółmiernie do ceny, robocizna tak samo. 

Panie nic się nie opłaco lipij iść na jaki Magazyn 🤪 ale ziemi chętnie dokupię 😅

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@grzesiu

Ty się lepiej zajmij Borawskim bo jak zacznie mleko z owsa robić to nie będziesz miał co tymi swoimi cysternami zwozić i Ci pozostanie zamiatanie placu. 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

nie dawno wszyscy na mlekpol , że bee i wgl gówno burza na 10 storn, sypnęli trochę groszem i już chłopy jadaczki pozamykali :P  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
9 minut temu, damianzetor9540 napisał:

@grzesiu

Ty się lepiej zajmij Borawskim bo jak zacznie mleko z owsa robić to nie będziesz miał co tymi swoimi cysternami zwozić i Ci pozostanie zamiatanie placu. 

Żebym ja je miał to bym nie miał czasu czytać Twoich wypocin.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Chwalenie tego, że może jest i taniej ale tylko 10% to podchodzi pod syndrom sztokholmski 😁

Nie oszukujmy się jest wolny rynek i każdy chce kupić tam gdzie jest najtaniej, a nie gdzie nakazują. 

Damian zetor od ilu tys litrów jest ten maksymalny próg? 

Edytowano przez piotrek91p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, ThePerkins napisał:

nie dawno wszyscy na mlekpol , że bee i wgl gówno burza na 10 storn, sypnęli trochę groszem i już chłopy jadaczki pozamykali :P  

I co nie opłacało się ponarzekać czy to na forum czy w radzie zeby teraz 3 miesiąc oddawac mleko za 1,9? I nie zanosi się na spadek. A wcześniej po 1,8. Policz sobie ile pieniędzy tracisz. Podałem już wcześniej wyliczenia że aktualnie 30 groszy roznicy. 

Naprawdę dostawcy mlekowity mają syndrom sztokholmski. Cena 1,5-1,6 . Jakas lojalnościowka na której tak naprawdę może jest 1-2 grosze więcej do litra bo reszta idzie na różnice w cenie pomiędzy produktem z mlekowity a innym dostawcami. Pluja w twarz a wy się zarzekacie że deszcz pada. Dopóki będziecie siedzieć potulnie i się cieszyć że lepiej płacą niż lokalna mleczarnia to nic się nie zmieni. Będziecie tylko prezesa oglądać z wypięta klatka piersiowa na której będą wieszac kolejny medal za najwiekszy obrót pieniędzmi.  

Wolałbym żeby mlekowita też płaciła po 1,8-1,9 bo wtedy by była jakaś rywalizacja o dostawców. A tak nam obniża i powiedzą że i tak lepiej wyjdzie  jak w mlekowicie. Zamiast robić kolejny dym że wyjdzie mniej jak w mlekowicie 

Edytowano przez ramzes10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
44 minuty temu, grzesiu napisał:

Jak Dariusz przeczyta (a na pewno przeczyta) te pochwalne komentarze pseudo premii to myślę że plotki o 10gr szybko się spełnią. 

Niedługo w mlekowicie będzie tyle tej premi lojalnosciowej że będzie można wybrać nawozy za cały rok i resztę środków do produkcji  A i tak będzie mało 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Wątpię , że forum cośkolwiek dało. Ja tam nie narzekam jeśli przez rok wydoiłem cały udział ze starej mleczarni. Raz więcej raz mniej jak wszędzie ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

A ja myślę, że trzeba się dopominać o swoje i mogło to mieć wpływ. W końcu Borawski ma tu swoich wiernych giermków i nie ma co do tego żadnych wątpliwości 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jak mleczarka prawie leży na boku to mleko poszło górą czy nie? Pod kątem 20-30% się położył... Tak z ciekawości 😋 teraz przepompowują z górnych włazów


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
8 minut temu, pedro2 napisał:

Jak mleczarka prawie leży na boku to mleko poszło górą czy nie? Pod kątem 20-30% się położył... Tak z ciekawości 😋 teraz przepompowują z górnych włazów

Poszło nie Wszystkie ale poszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295
10 minut temu, pedro2 napisał:

Jak mleczarka prawie leży na boku to mleko poszło górą czy nie? Pod kątem 20-30% się położył... Tak z ciekawości 😋 teraz przepompowują z górnych włazów

Masz foto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Chciałem zrobić jak jechałem, ale psiarnia pilnuje go już 4 godziny. Polindus niebieski Man całkiem świeży. Na prostej drodze i głęboki rów


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj