Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bop23    84

    tylko ona ma pow 44000l to ma z 10 gr wiecej....

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@bop23 aż taka różnica ?? Wrzucisz cennik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Na Łowiczu ponoć cała trasa z presidenta ucieka w trzy kierunki best milk reny picot i powrót do Łowicza więc nie trudno się domyślić jaki powód jeśli takie podmioty się rozważa. Co innego Sierpc czy Mlekpol. Ale znowu w Sierpcu mali to nie odczują różnicy tam jak nie masz chociaż 24tys to nie ma po co iść  bo te 3 progi 24 , 34 i 44 to 15 gr A kolejny prog 15 tys tez chyba 5gr chyba więc tam poniżej 10 tyś to doja za srednia krajowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
57 minut temu, ramzes10 napisał:

@bop23 aż taka różnica ?? Wrzucisz cennik?

nawet nie pamietam jak wygląda.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
komodo napisał:

Na Łowiczu ponoć cała trasa z presidenta ucieka w trzy kierunki best milk reny picot i powrót do Łowicza więc nie trudno się domyślić jaki powód jeśli takie podmioty się rozważa. Co innego Sierpc czy Mlekpol. Ale znowu w Sierpcu mali to nie odczują różnicy tam jak nie masz chociaż 24tys to nie ma po co iść  bo te 3 progi 24 , 34 i 44 to 15 gr A kolejny prog 15 tys tez chyba 5gr chyba więc tam poniżej 10 tyś to doja za srednia krajowa .

Sporo już wcześniej uciekło, teraz nieliczni do Mlekpolu, a reszta tak jak napisałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Maly dostawca do 10 tys z dobrymi  parametrami jak tu niektorzy wstawiaja tluszcz 4.7 białko 3.7 to ponad 1.70 miałby w presidencie to aby Piątnica i Mlekpol teraz może przy takich litrach dałby lepsza cene  I wraz ze wzrostem litrów traci konkurencyjność president z najlepszymi chociaż teraz za styczeń luty z tymi 6 gr A po obnizkach w rykach mlekovicie czy Sierpcu  to też będzie w czołówce nawet przy 40 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

A dziś w agrobiznesie mówi że najbardziej rozpoznawalną marką w chinach jest Łaciate z Mlekpolu więc brawo za dobry marketing . Oby za tym cena się utrzymywała A może i inne kraje będą brać więcej co za tym idzie będą wiece płacić pieniążków dla chłopów. 

A może do Chin powinno się wysyłać produkty z innych mleczarni z logo Łaciate. Co wy na to ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

W agrobiznesie mówili też że śruta sojowa po 2160 

Post nie na temat. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

A pszenica 1200😀

Dąbrowski jak zaczął w Chiny iść to musieliśmy spier.. lać z Łowicza. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Już gorszych głupot na temat ŁOWICZA nie słyszałem jak żyje! Ale nie będę wchodził w dyskusję bo mi się nie chce. Może niektórych żal w dupe szczypie. Co do mlekpolu to też słyszałem różne rzeczy od osoby która tam oddaje😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety takie czasy że ciężko z 10 krów się utrzymać a raczej robi się to niemożliwe  trzeba cały czas inwestować. 😞  Ale teraz postaw nowe budynki weź kredyt za duże ryzyko , tych dużych się nie dogoni. 50% szans albo pójdę z torbami albo się rozwinę. A co do kierowców  😀 proceder był jest i będzie dopóki jest przyzwolenie. Ale jak to się mówi do tanga trzeba dwojga wystarczy spojrzeć na próbki  pełno brudnych po mleku fiolek. A co do wody i soli wyrywkowe dokładne testy na labolatorium  a nie punkt zamarzania i po temacie ! Ale wtedy kierowcy zabiorą  osm zyska  a rolnik i tak zysku nie będzie miał  więc wisi mi kto mnie okradał  teraz gospodarka 10 hektarowa to hobby ale kupić ziemię żeby rozwinąć i spłacać całe życie jakoś mi się to nie widzi ceny są z kosmosu tylko dla tych dużych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co do ambicji wsiądę na tira będzie fajnie 😀 też tak myślałem  , wolałem pracę  w gospodarstwie. Ale ze względów  ekonomicznych czyli 10 krów wypata jakieś 4000 zł odlicz polowe koszty czyli 2000 zostaje tobie zysku sam prąd z 700 zł na transporcie mam 4000 wypłaty  i nie ciagam żony po oborach to czyli te 2000 podziel na połowę jeszcze 😀 to słabo trochę 😂 ale mnie w domu praktycznie nie ma cały czas jazda  więc życie prywatnego praktycznie nie ma coś za coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14115
4 godziny temu, ramzes10 napisał:

Cofnij się dwie czy trzy strony do tylu. Dostawcy piszą że wyjdzie im 6 groszy mniej jak w grudniu i podawali mniej więcej 1,9

Uwierz mi że są u nas w okolicy nie tacy giganci. Co nie @gregor1284

Rurka 3/4 o długości około 80cm wiele potrafi zdziałać w tej kwestii 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
5 godzin temu, wille napisał:

W agrobiznesie mówili też że śruta sojowa po 2160 

 

+1pkt ostrzeżeń za post nie na temat

Edytowano przez bop23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
11 godzin temu, zico napisał:

Niestety takie czasy że ciężko z 10 krów się utrzymać a raczej robi się to niemożliwe  trzeba cały czas inwestować. 😞  Ale teraz postaw nowe budynki weź kredyt za duże ryzyko , tych dużych się nie dogoni. 50% szans albo pójdę z torbami albo się rozwinę. A co do kierowców  😀 proceder był jest i będzie dopóki jest przyzwolenie. Ale jak to się mówi do tanga trzeba dwojga wystarczy spojrzeć na próbki  pełno brudnych po mleku fiolek. A co do wody i soli wyrywkowe dokładne testy na labolatorium  a nie punkt zamarzania i po temacie ! Ale wtedy kierowcy zabiorą  osm zyska  a rolnik i tak zysku nie będzie miał  więc wisi mi kto mnie okradał  teraz gospodarka 10 hektarowa to hobby ale kupić ziemię żeby rozwinąć i spłacać całe życie jakoś mi się to nie widzi ceny są z kosmosu tylko dla tych dużych 

Już nie chodzi o sama dochodowość, to żadne zagrożenie w przyszłości w produkcji mleka dla samych hodowców,, problemem jest i będzie znalezienie drugiej połówki, która by pomagała w gosp. i chciała dalej to prowadzić.

Sam gówno zrobisz, jeżeli rodzicom nie długo siądzie zdrowie, w moim rejonie rozwinięte gospodarstwa, to te w których małżeństwo wspólnie pracuje, tam gdzie się nie porozumienia albo żona się nie dotyka jest stagnacja, lub krowy będą  w niedługim czasie przeznaczone do kasacji.

 

Edytowano przez Unexpected
  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
15 minut temu, Unexpected napisał:

Już nie chodzi o sama dochodowość, to żadne zagrożenie w przyszłości w produkcji mleka dla samych hodowców,, problemem jest i będzie znalezienie drugiej połówki, która by pomagała w gosp. i chciała dalej to prowadzić.

Sam gówno zrobisz, jeżeli rodzicom nie długo siądzie zdrowie, w moim rejonie rozwinięte gospodarstwa, to te w których małżeństwo wspólnie pracuje, tam gdzie się nie porozumienia albo żona się nie dotyka jest stagnacja, lub krowy będą  w niedługim czasie przeznaczone do kasacji.

 

o tuz to.... ja mam zone ale co z tego jak musi pracować i krowy ja nie interesuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sm Ryki 15000 l. BI, 3,05 TŁ, 4,31 cena 1,5 brutto ryczałt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
2 godziny temu, Unexpected napisał:

Już nie chodzi o sama dochodowość, to żadne zagrożenie w przyszłości w produkcji mleka dla samych hodowców,, problemem jest i będzie znalezienie drugiej połówki, która by pomagała w gosp. i chciała dalej to prowadzić.

Sam gówno zrobisz, jeżeli rodzicom nie długo siądzie zdrowie, w moim rejonie rozwinięte gospodarstwa, to te w których małżeństwo wspólnie pracuje, tam gdzie się nie porozumienia albo żona się nie dotyka jest stagnacja, lub krowy będą  w niedługim czasie przeznaczone do kasacji.

 

Jak żona zarobi te 3-4 tys to nie lepiej pracownikowi dać te pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łowicz wydaje mi się że chce zamknąć ta zła passę  i bynajmniej się stara jakieś paczki na święta przekazuje  niby nie wiele ale miły gest a ceny musicie brać w skali roku średnia a i jak będzie przechodziło mleko bo co z tego że beda płacili 2.5 za ekstra jak taka klasa będzie nie osiągalna 😀 a te labolatoria  jak odstawialem  to różnie bywało nie wiem gdzie były błędy  czy jak kierowca pobierał czy labolatorium ale wyniki to był kosmos czysta loteria 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187
karol6130 napisał:

Sm Ryki 15000 l. BI, 3,05 TŁ, 4,31 cena 1,5 brutto ryczałt 

słabe bialko dorzuć energi u mnie ilość podobna a cena 13gr wyższa bo bialko 3.6-3,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekowita ilośc 12 tyś tłuszcz 4.08 białko 3.48 non gmo ocena lojalnościowa ryczałt 1.56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
46 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Ryki słabiutko

tak jak i ta twoja mlekovita

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

To jest fenomen handlu można sprzedawać drożej a klientela będzie jeszcze chwalić i że to nie drogo. To czasów doczekaliśmy.  Oszukujecie samych siebie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj