Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chuck00    207
1 godzinę temu, damianek2019 napisał:

u nas jeden przeszedł z polmleku do piątnicy to musił 30% krów wymienic. Stać cie na to?

Czyli wychodzi na to, że Polmlek odbiera "byle białe" (nie ujmując dostawcom tego podmiotu). Musiał wymienić krowy, bo widocznie stado nie ogarniete a później płacz. 

  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiś dziwny ten gospodarz. 

Mówią że w Piątnicy lista kolejkowa oczekujących, przez ten czas mógł wyremontować stado, chodź z drugiej strony jak część sprzedał to wypłata była za mleko ta sama, a roboty ile mniej😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70
4 minuty temu, karol6130 napisał:

Jakiś dziwny ten gospodarz. 

Mówią że w Piątnicy lista kolejkowa oczekujących, przez ten czas mógł wyremontować stado, chodź z drugiej strony jak część sprzedał to wypłata była za mleko ta sama, a roboty ile mniej😂

dlaczego dziwny doił do konca w polmleku przyszła pora sprzedasz i kupno drugich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
4 godziny temu, damianek2019 napisał:

każdy tylko o cenie z piątnicy że to że tamto podój troche to zobaczsz jak jest fajnie . a tym bardziej ze przez całe życie do polmleku przyzwyczajony

 

Kolego średnia somatyka z oceny zawsze ok140 170 na fakturze ostatnio 70 bakt 15 tak miałem w Ozorkowie potem w Jogo tal mam w polmleku wiec oszczędź sobie z tym straszeniem wymogami 

Jak dbasz tak masz taka prawda

Edytowano przez Łolek
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
komizmo napisał:

Coś mi się obiło o uszy że w nowej perspektywie ma nie być MGR tylko eko będą mogli brać. Czyli czeka nas inwazja 1-2 hektarowych gospodarstw ekologicznych wydzielonych z wielkoobszarowych bamberstw na pociotków i dalszych kuzynów po 10 kisielu

 

 

 

A to problem przejść na gospodarstwo ekologiczne? 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beekeper    5
Dnia 29.01.2021 o 14:49, farmer7613 napisał:

W jogo się popisali i dziś dali nowe cennik ostatni dali2017 a różnica w cenie 5 groszy dla małych i 15 dla dużych których to mleczarnia straciła bez powrotnie,a może ktoś z dostawców mlekovity oddział Kalisz podać cenę jaką wam płacą ?

Co to znaczy "małych" i dużych? 

Możesz wstawić zdjęcie cennika nowego? Albo przynajmniej od ilu litrów jest 5 gr a od ilu 10, a od ilu 15 gr? 

Dzięki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7613    2

Cenniki jogo, białko 0,11zl,tluszcz0,025zl,dopłata do ekstra0,17zl,dopłaty ilościowe od 3001-8000l/mc 0,22zl ,8001-10000 l/m 0,25zl,10001-20000l/m 0,29zl,20001-30000 0,40zl,30000-40000 042zl,pow 40000 050zl ,za stałość dostaw0,16zl , słodzenie 0,05zl ,ocena 0,02zl,paszowa014zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
Napisano (edytowany)

O kurna ale zaszaleli 😮😂 jeszcze z tego na udział potrącenie jprdl

Dobrze że się z tamtąd zawinolem

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
Napisano (edytowany)

Z tego co policzylem to w Jogo 1,35 a tu 1,57

Więc  średnio to 20 gr 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Okazuje się że 1.6 PLN za mleko to lada chwila po kosztach będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Dostawców Łowicza to nie dotyczy, wy jesteście zahartowani w walce o przetrwanie. Ja już odwykłem😁

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja zamówiłem wczoraj rzepak po 1530zł/brutto niby jeszcze mam do końca marca ale tam gdzie zwykle brałem to już krzyknął mi 1720zł/t. Także chłopy trzymajmy się za kieszenie i módlmy aby mleko tylko nie staniało bo z wypłaty za mleko na utrzymanie krów nie starczy😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
Napisano (edytowany)

Jak to k**wa wszyscy dbają o to żeby nam kasy za dużo nie zostalo bo by mogło nam odjebac z tego dobrobytu 

No jak  jeszcze kostka i brukarze zdrożeją to już będzie dramat😉

Edytowano przez Łolek
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Drogo wiadomo ale co nie dasz nie nadoisz. To co jak ceny zostana na dłużej to wydajność z 10 tys na 5 tys bo rzepak 1700? Albo granulat 1500?   Trzeba dawać i mleko doić może kiedyś spadnie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Grzechu ale ja akurat tu o kostce😀 Może nawet i by się opłacało doić po 5tys bez tych dodatków no ale jak się czyta na forum każdy wydajność 10tys i więcej to jak nie dać😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
komizmo napisał:

Dostawców Łowicza to nie dotyczy, wy jesteście zahartowani w walce o przetrwanie. Ja już odwykłem😁

Ty jakbyś oddawał do Łowicza to byłbyś już chyba bankrutem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
32 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

Ty jakbyś oddawał do Łowicza to byłbyś już chyba bankrutem 😁

To bym kapitalnie pasował do tej spółdzielni 😁. Za mało żeby godnie żyć i za dużo żeby szybko zdechnąć. Zresztą sam wiesz jak tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
komizmo napisał:

32 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

Ty jakbyś oddawał do Łowicza to byłbyś już chyba bankrutem 😁

To bym kapitalnie pasował do tej spółdzielni 😁. Za mało żeby godnie żyć i za dużo żeby szybko zdechnąć. Zresztą sam wiesz jak tam jest.

a no wiem. Dobrze że byki są to jest z czego dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj