Polecane posty

Gość   
Gość
2 minuty temu, czesio1612 napisał:

to dobra cena u mnie przy progu powyżej 30k bi 3.51 to 4.68 wyszło ponad 1.69 bliżej 1.70 brutto. A ta premia 6gr za litry oddane w zeszłym roku będzie w styczniu płacona i to jest pierwsza rata o drugiej racie jeszcze nic nie wiadomo

To ładnie. Ponad 2 zl wyjdzie o ile zostanie wam aktualna cena 

3 godziny temu, zkordalski napisał:

Odejść nie mogę bo nie ma gdzie płacić płacą w terminie w miarę dobre pieniądze wiadomo wkurza ta lojalnościową bo robisz biznes firmom pokrewnym i to taki że nie nadążają produkować taki Polmas ma wzrost sprzedaży 50%  pomoc kredytową udzielają idą na rękę z odbiorem mleka nawet co dzień bez żadnych dopłat dają krechę nawet na zakup zbiornika jak by się chciało na nawet pomagają załatwić. Ma udziały nie zabierają nie wiadomo ile jest to 1/grosz od każdego litra nie 10czy tam 15 a jak się czyta każdy widzi jak się odzyskuje te udziały. Mi.jakos ostatnio parametry pasują nie wiem jakie są naprawdę bo pod ocena nie ma stada ale od października gdy weszła świerza kukurydza 🌽 mam tłuszcz 4.1-4.4 białko 3.1-3.4  więc w porównaniu do zeszłego roku gdzie tłuszcz cały rok mailem na poziomie 3.5 to wiadomo że cena lepsza i więcej zostaje jestem zwykłym dostawca i to takim małym w roku oddajemy +-200tysiecy litrów

Zapomniałem o tej patologicznej premii do której trzeba dokładać bo ceny najwyższe na okolicy. Znajomy bierze paliwo to płaci +/- 10 groszy więcej niz okoliczni dostawcy. Interes po chu.u. W mlekpolu jest 2 grosze na udzial. Nikt z mlekowity nie przedstawil jak wygląda zakończenie współpracy z tą mleczarnia i odzyskanie udziałów więc może być tak.samo jak w mlekpolu. Z tego co się czyta na forum to wasz odbiorca jeb.e wybranych dostawców przez jakiś czas, później kolejnych. Różnica u ciebie to 0,6-0,9 na tłuszczu. Policz teraz sobie ile kasy straciłeś za poprzedni rok przez niższe parametry. U siebie co jakiś czas sprawdzam w laboratorium  czy się parametry zgadzają i tu mlekpol na plus bo wszystko się zgadza.  Nie dość że cena macie niższa niz w mlekpolu to i na parametrach tną a wy dalej zadowoleni bo ,,płacą w terminie '' jakby to jakiś wyczyn był. Dostawcy mlekpolu są nie zadowoleni bo wiedzą że cena może być lepsza. Ty zamiast jeba.c mlekowite za to co robi czepiasz się mlekpolu czy Sierpca mimo iż mlekowita polotu do nich nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

Niektorzy mieszkaja w takim miejscu ze maja wybor z 2 moze 3 mleczarni, a i tak mlekuta placi najlepiej. Dzwonilem do mlekpolu, przyjechali by jesli bedzie w okolicach 20tys co drugi dzien wiec odpuscilem. Nie bede chodzil za kims zeby mu poprawic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
29 minut temu, ramzes10 napisał:

To ładnie. Ponad 2 zl wyjdzie o ile zostanie wam aktualna cena 

Zapomniałem o tej patologicznej premii do której trzeba dokładać bo ceny najwyższe na okolicy. Znajomy bierze paliwo to płaci +/- 10 groszy więcej niz okoliczni dostawcy. Interes po chu.u. W mlekpolu jest 2 grosze na udzial. Nikt z mlekowity nie przedstawil jak wygląda zakończenie współpracy z tą mleczarnia i odzyskanie udziałów więc może być tak.samo jak w mlekpolu. Z tego co się czyta na forum to wasz odbiorca jeb.e wybranych dostawców przez jakiś czas, później kolejnych. Różnica u ciebie to 0,6-0,9 na tłuszczu. Policz teraz sobie ile kasy straciłeś za poprzedni rok przez niższe parametry. U siebie co jakiś czas sprawdzam w laboratorium  czy się parametry zgadzają i tu mlekpol na plus bo wszystko się zgadza.  Nie dość że cena macie niższa niz w mlekpolu to i na parametrach tną a wy dalej zadowoleni bo ,,płacą w terminie '' jakby to jakiś wyczyn był. Dostawcy mlekpolu są nie zadowoleni bo wiedzą że cena może być lepsza. Ty zamiast jeba.c mlekowite za to co robi czepiasz się mlekpolu czy Sierpca mimo iż mlekowita polotu do nich nie ma 

Piszesz jak Grzesiek, może to jego drugie konto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
ramzes10 napisał:

To ładnie. Ponad 2 zl wyjdzie o ile zostanie wam aktualna cena 

doliczajac do wypłaty za mleko to wyszło by ponad 2.3 brutto. ale wypłata za mleko jest bez premii więc normalnie przyjdzie drugi przelew z premia. jakby druga rata taka wpadła to wychodzi 13 wypłata prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
57 minut temu, ramzes10 napisał:

To ładnie. Ponad 2 zl wyjdzie o ile zostanie wam aktualna cena 

Zapomniałem o tej patologicznej premii do której trzeba dokładać bo ceny najwyższe na okolicy. Znajomy bierze paliwo to płaci +/- 10 groszy więcej niz okoliczni dostawcy. Interes po chu.u. W mlekpolu jest 2 grosze na udzial. Nikt z mlekowity nie przedstawil jak wygląda zakończenie współpracy z tą mleczarnia i odzyskanie udziałów więc może być tak.samo jak w mlekpolu. Z tego co się czyta na forum to wasz odbiorca jeb.e wybranych dostawców przez jakiś czas, później kolejnych. Różnica u ciebie to 0,6-0,9 na tłuszczu. Policz teraz sobie ile kasy straciłeś za poprzedni rok przez niższe parametry. U siebie co jakiś czas sprawdzam w laboratorium  czy się parametry zgadzają i tu mlekpol na plus bo wszystko się zgadza.  Nie dość że cena macie niższa niz w mlekpolu to i na parametrach tną a wy dalej zadowoleni bo ,,płacą w terminie '' jakby to jakiś wyczyn był. Dostawcy mlekpolu są nie zadowoleni bo wiedzą że cena może być lepsza. Ty zamiast jeba.c mlekowite za to co robi czepiasz się mlekpolu czy Sierpca mimo iż mlekowita polotu do nich nie ma 

po czesci przyznam Ci racje :) ale jesli chodzi o udzial to jest go ze 20 tys zl, a nie jak w mlekpoku po setki tysiecy. No i i mi parametry z federacja wychodza praktycznie identyczne przez caly rok,ostatnia proba z federacji tl 4,47 bi 3,40   a z mleczarni tl 4,43 bi 3,40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okamil94    16
5 godzin temu, wille napisał:

President 1.68 przy 13.5 tyś i4.59 tł oraz 3.51 bi. Również jest premia za zeszły rok 0.06 gr. Wypłacana w 2 ratach

 

1 godzinę temu, czesio1612 napisał:

to dobra cena u mnie przy progu powyżej 30k bi 3.51 to 4.68 wyszło ponad 1.69 bliżej 1.70 brutto. A ta premia 6gr za litry oddane w zeszłym roku będzie w styczniu płacona i to jest pierwsza rata o drugiej racie jeszcze nic nie wiadomo

to będzie za wszystkie litry oddane w 2020? nie chce mi sie wierzyć... za dobrze znam tą firmę 🤣 skończy sie pewnie na tym ze za styczeń bedzie +6gr w ramach premii. Obym się mylił i było tak ze będzie za cały rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321

Ja wczoraj usiadłem i podliczyłem mijający rok. Oddałem 482000 tyś l średnia cena 1.5 brutto = 723000tys zł  koszty napewno niedoszacowane to 500000 tyś zł to zostaje 223000 tyś zł podzielić to na 45 ha które idą na produkcję zwierzęca to daje 5000 z hektara to co sprzedam żywca to liczę na naprawę sprzętu remont budynków i wszystkie dodatkowe koszty związane z produkcja zwierzęca. To jest wariant gdzie gdzie na hektar liczę  tylko koszty i nie liczę swojej pracy ani żony. Drugi wariant to jakbym miał kupić zboże z tych 45 ha po cenie rynkowej jaka obowiązuje to wychodzi mi 10000 tyś zł zysku! Teraz policzyć tylko 6 godz dziennie przez 365 dni razy tylko 20 zł to jest 43000 tys rok a na pewno w ciągu roku będzie dużo dużo  więcej godzin! Tak więc nikt mnie już nie przekona żebym choć o jeden dzień dłużej doił😁 chyba że do czerwca po 2.5 zł za litr będzie😂😂😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Uważam że te 1.68 i tak słabo premia ma być za cały 2020 czekam tylko na tel. z Sierpca i baj baj president 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369
7 minut temu, -Sebastian- napisał:

OSM Rokitnianka 1,32 przedział 14-20 tyś. Trochę słabo wychodzi w porównaniu do powyższych.

A to chyba Szczekociny tak? Nie jeździ w Twojej okolicy czasem Włoszczowa? Oni by przy tej ilości chyba więcej dali? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Z powiatu Włoszczowskiego jestem :) Zawsze było +/-10 gr a teraz zrobiło się sporo więcej więc właśnie myślę czy nie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369

No warto by było pomyśleć ja też jestem ze Świętokrzyskiego i znam tu takich,, dostawców,, co mają po 1000,1200 litrów na miesiąc i dostają 1,30 brutto w niektórych mleczarniach czy tam posrednikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okamil94    16
3 godziny temu, wille napisał:

Uważam że te 1.68 i tak słabo premia ma być za cały 2020 czekam tylko na tel. z Sierpca i baj baj president 

no na tle innych podmiotów skupujących na podlasiu to szału nie ma... skąd info że za cały rok? czy na podstawie sms takie wnioski? swoją drogą to nie źle musiało sie  im zapalić z wypowiedzeniami ze premie z drugiego kwartału od razu na styczeń przenieśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Pewnie dużo wypowiedzeń mam kolege co 4 raz zablokowali za somatyki powiatowy lekarz mówił mu że niema więcej blokad z innych mleczarni jak z presidenta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Nie wierze ze President za te litry zapłaci. To chyba by był cud tysiaclecia😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

No przyszedł sms ze 0.06gr za kazdy litr odstawionego mleka w 2020 roku wypłacane w dwóch ratach. Pierwsza w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Panowie decydenci z mlekpolu patrzajta jak to się robi w porządnej mleczarni.To jest gest Presidenta 👍 na start wiosenny jak znalazł a nie zero premi.Tak się nie godzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj