Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiu    532
4 godziny temu, komizmo napisał:

Dziwne 🤔. Z dwa tygodnie temu sam twierdziłeś, że rolnicy należą do tej drugiej grupy, z nieba lecą dopłaty, zwolnienia z podatku, nie płacą ZUS, a nawet za paliwo im państwo zwraca. Skąd ta zmiana? Zaraz, zaraz... Chyba nas nie bierzesz pod siusiaka co?

Może są na forum ludzie z amnezją, ale ja pamiętliwy jestem...

Ja poglądów i zdania nie zmieniłem. Być może Twoja interpretacja tego co napisałem nie była przez pryzmat spółdzielni której jestem wielkim fanem i nic po za tym mnie z nią nie łączy a i prezesa na oczy nie widziałem. Ja tylko analizuje i interpretuje działania różnych łańcuchów w dziale mleka tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189
danielhaker napisał:

A wydawało mi się czytając ten temat, że w spółdzielni nie mówią o obniżkach, tylko nagle stają się faktem na koniec miesiąca, gdy już po ptokach :P Nie wiem jak w Rykach, ale znajomi z trenu oddający do Spomleku nie raz mówili o spadkach nawet po -18gr jednorazowo

Nie należy wrzucać wszystkich prywaciarzy do jednego wora, choć z reguły jest tak jak mówisz. Hochland prywatny, a gdy u wszystkich spadało, to u nas wahania cenowe zawsze były z opóźnieniem

daj spokój ze spomlekiem 🤣 kiedyś oddawało tam 99% gminy teraz moze 5%😁 zeszli na psy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
45 minut temu, radekz200 napisał:

Ja do tej drugiej 😂😂

Też im na mnie zaczęło zależeć jak z wypowiedzeniem pojechałem. A wcześniej po 1.2 doilem gdzie sąsiad po 1.5 w Mlekpolu 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

To w sumie nie taka zła mleczarnia jak na wypowiedzeniu cenę podnosi w przeciwieństwie do innych😂

  • Haha 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mój ojciec dał im się na to i co miesiąc urywali cenę. Ja jak mi się trafiła możliwość to uciekałem bez okresu wypowiedzenia 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
1 godzinę temu, Smoka napisał:

Co powiecie na temat mleczarni polmlek? 

Odbierają ode mnie i narazie nie narzekam choć moglo by być  lepiej 

Z tych odbiorców co wokół mnie biorą byli najbardziej sensowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Ja w Polmleku zaczynam 3rok. Narazie na nasze realia cenowe nie najgorzej a raczej względem Łowicza Jogo Radomska Reny Picot Best milk Bakoma chyba najlepiej...a te pierdolenie niektórych jaka to spółdzielnia dobra to o kant....narazie udziałów ani zeta z Łowicza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

Marcin pewno z jednego regionu jesteśmy

Ja z pow zgierskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
7 minut temu, Marcin133 napisał:

Ja powiat kutnowski

To my ziomale☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
17 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Ja bym to raczej tak skomentował:😁

Screenshot_20210107-080714.png

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

OSM Włoszczowa, 15-30 tys, b.3,52, tł. 3,98, 1,513 netto, w tym 3 grosze na udziały, czyli cena jak za listopad, tylko parametry słabsze. Średnia za 2020 1,4349 netto. 

Edytowano przez lusjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Soltys85 napisał:

Mi wychodzi 1.81 brutto parametry lepsze dopiero pod koniec roku no i druga połowa roku klasa premium pierwsza super takze maja lepsza srednia.  Bardzo dobrze umnie zadziałała autoszczepionka a zbierałem sie dwa lata - dla tych którzy sie wachaja....

Jak nazywa sie ta autoszczepionka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ryki za grudzień dołożyli 7 gr, dobre i to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43
15 godzin temu, Smoka napisał:

Co powiecie na temat mleczarni polmlek? 

Nie rób sobie tej krzywdy.Tylko nie ta złodziejska firma,


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189
karol6130 napisał:

Ryki za grudzień dołożyli 7 gr, dobre i to 

sesemesa dostałeś? 😉


Bercik92 napisał:

Soltys85 napisał:

Mi wychodzi 1.81 brutto parametry lepsze dopiero pod koniec roku no i druga połowa roku klasa premium pierwsza super takze maja lepsza srednia.  Bardzo dobrze umnie zadziałała autoszczepionka a zbierałem sie dwa lata - dla tych którzy sie wachaja....

Jak nazywa sie ta autoszczepionka?

autoszczepionka nijak się nie nazywa robi się ze swojego mleka od sztuk które mają komórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
2 godziny temu, karol6130 napisał:

Ryki za grudzień dołożyli 7 gr, dobre i to 

A za listopad ile było? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
3 godziny temu, komizmo napisał:

Mlekovita 4.25 tl, 3.5 bi , do 20k 1.78 brutto

to nie tak strasznie,parametry dobre,za styczen odjac 20 gr bedzie 1,58 czyli bez szału przy tych kosztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
1 godzinę temu, Bugii napisał:

A wydawalo mi sie kiedys ze wloszczowa dobrze placi....

Nie jest źle, to jakieś 12 groszy za mlekovitą, a nie trzeba części wykorzystywać na produkty firmy, nie ma obowiązku stosowania pasz non GMO itp. Poza tym to raczej normalne, że mniejsza mleczarnia ma mniejsze możliwości. No i bądźmy szczerzy, na Śląsku Włoszczowa mogłaby rzucić cenę niższą o 10 groszy a i tak nikt by tego nie przebił, także póki aspiracje mlekpolu nie sięgną po Podbeskidzie, to nie wypada narzekać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj