sumek666

Ceny trzody chlewnej 2021

Polecane posty

misio3p    2127
5 godzin temu, Navara1988 napisał:

Jutro mam sprzedaż po 4.55 netto soft

Z tego  co pamiętam miałeś podpisać/podpisałeś umowę na dostawę przed świętami po 5 netto? 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
ws71 napisał:

8 godzin temu, Rogas71 napisał:

czyli jak mam 100 loch i urodzą 1300 prosiąt to dostanę tylko 100 tyś?

Jak nasz oświecony minister zapowiedział to miało być do każdych urodzonych 10 prosiąt, z  loch do 500szt, zasadnicze pytanie czy w przyszłościowym wniosku ktoś będzie wnikać w liczbę loch a jeśli tak to co za problem wpisać 130 szt loch, przecież przy sprzedaży nie ma rozgraniczenia czy to był tucznik,locha i w irz tego jak na razie nie wychwycą, wystarczy tylko pokrycie w końcowej liczebności stada

Mam lochy w dobrostanie każda ma swój indywidualny numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillos10    0

To ile masz tych loch jak powyżej 10 trzeba mieć sektor krycia i utrzymywać indywidualne do 30 dnia po kryciu?

Tak parę lat temu inspekcja poinformowała sąsiada jak mial 12 loch i kazali albo sektor krycia albo zmniejszyć do 10 loch. A jeździli sprawdzać dobrostan. Chyba, że przepisy źle zinterpretowali, a temu bym się nie zdziwił.

Edytowano przez kamillos10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillos10    0

Bodajże 2013 kontrolę z dobrostanu były i sąsiad miał taki wybór. I nie głupoty tylko prawdziwa historia. Mało mnie to interesowało i nie zgłębiałem tematu. Teraz on już świń nie ma, bo jakiś czas temu dostał nakaz likwidacji z powodu nie spełnienia warunków bioasekuracji. Tylko zastanawiam się ile masz loch, że masz lochy w dobrostanie i czy jak tak masz jarzma w porodówce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/25265-w-brukseli-obserwujemy-powazne-przymiarki-do-ograniczenia-transportu-zwierzat. Może zakazać przywozu warchlaka do Polski 😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Rogas71 napisał:

"oraz do ogólnego zakazu transportu zwierząt poniżej 35 dni. Zwierzęta, które nie zostały odsadzone i są starsze niż 35 dni, również nie powinny być przewożone, jeśli to możliwe, a jeśli tak, to maksymalnie przez dwie godziny."   

 ciekawe co z pisklętami każda ferma gospodarstwa będą musiały mieć wylęgarnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Przeca kura to nie zwierzę ino ptak.

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

kurczaki w wylęgarni nie są przed odsadzeniem lub po ,no chyba że od żarówki ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, szczypka napisał:

"oraz do ogólnego zakazu transportu zwierząt poniżej 35 dni. Zwierzęta, które nie zostały odsadzone i są starsze niż 35 dni, również nie powinny być przewożone, jeśli to możliwe, a jeśli tak, to maksymalnie przez dwie godziny."   

 ciekawe co z pisklętami każda ferma gospodarstwa będą musiały mieć wylęgarnie?

Nie widzę przeciwwskazań do transportu np z holandii -Czarterują samolot tam zapakują wpierw tych polityków do opieki później załadują warchlaki i już po 2 godz są w Polsce  - Tylko ta odprawa paszportowa oczywiście mam na myśli warchlaki czy będzie zaliczana do czasu transportu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Sorry że nie w temacie, ale mam pytanie dziś szczepiłem loszki gestvet , jedna dawka trochę się rozlało i dostała jedna tylko połowe dawki zadziała to czy nic z tego nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

@mesiJak masz możliwość to popraw pełną dawką, zawsze pozostanie spokojne sumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
1 minutę temu, ws71 napisał:

@mesiJak masz możliwość to popraw pełną dawką, zawsze pozostanie spokojne sumienie

Dzięki tak myślałem tylko właśnie nie mam , już ale jutro nie wiem czy zdążę jechać kupić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Kolejny kraj[USA] o wolnorynkowej gospodarce😀postanowił dopłacać do każdego tucznika w wysokości 53$ do sztuki[ oficjalnie zwalczanie skutków epidemii covid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
31 minut temu, krilan06 napisał:

Do każdego sprzedanego?

Ma on zapewnić pomoc producentom wieprzowiny, którzy sprzedawali świnie w okresie największej obniżki cen - od 16 kwietnia 2020 r. do 1 września 2020 r. To był czas, kiedy tamtejsi farmerzy doświadczyli dużych spadków cen rynkowych z powodu pandemii COVID-19. Ceny za żywiec wieprzowy spadły wówczas m.in. dlatego, że firmy pakujące kupowały mniej  wieprzowiny w związku z problemami z wydajnością pakowania z powodu chorób związanych z COVID wśród swoich pracowników oraz z powodu szeroko rozumianych problemów z łańcuchem dostaw na rynku spożywczym. Od początku pandemii, prawie dwa lata temu, Krajowa Rada Producentów Wieprzowiny w USA nakłaniała tamtejszy Departament Rolnictwa do włączenia producentów wieprzowiny do wszelkich programów pomocy COVID, takich jak np. Coronavirus Food Assistance Program.

Wnioski o płatności w nowym programie - SMHPP są przyjmowane od teraz do 25 lutego 2022 r. Tamtejsi producenci świń muszą wypełnić specjalne formularze i przesłać je do dowolnego biura Departamentu Rolnictwa. Rolnicy, którzy wykazali dochód brutto średnio 900 000 USD lub mniej w latach 2016-2018, a za rok 2020 uzyskali mniej niż 900 000 USD, kwalifikują się do płatności w wysokości 54 USD na sztukę za świnie sprzedawane w objętym wsparciem okresie. 

Tak po spełnieniu powyższych wymogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj