sumek666

Ceny trzody chlewnej 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rogas71 napisał:

To wtedy dopłata była by do zlikwidowanych loch a tu chodzi by nie kasować tych co zostało

 

Dla dużych 500 tyś to ładny zastrzyk

 

 

Nakładczy znów gurą

 

Całkowitą likwidację miałam tydzień temu 😢 może/mam nadzieję, że kiedyś ta farsa minie.

Będzie mi brakowało tych zwierzaków.

Edytowano przez Ywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra    17

Trochę tej pomocy nie rozumiem czy agencja będzie brała ilość prosieta do ilości Loszek z dobrostan.jesli nie to do marca urodzi mi się 1000 prosiat a potem przez 3 lata nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
zycietoniejebajka1 napisał:

A co nakładczy ma do tej "pomocy"?

Przecież oni mają swoje firmy loch i też dostaną do tych prosiąt dofinansowanie nawet jak loch jest 10000


cobra napisał:

Trochę tej pomocy nie rozumiem czy agencja będzie brała ilość prosieta do ilości Loszek z dobrostan.jesli nie to do marca urodzi mi się 1000 prosiat a potem przez 3 lata nic 

Nic Ci się nie urodzi bo musisz je do zgłosić i w razie kontroli jak się rozliczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

Dotacja do 500 czyli ktoś kto ma 2000 tyś dostanie tylko do 500 a do pozostałych nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

dostanie do tylu ile mu sie wyprosi do końca marca,ale nie więcej niż 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Ja tego nie rozumiem może mi to ktoś jaśniej wytłumaczyć?

Mam 5 loch oprosiły się w listopadzie zgłoszone prosiaki zostały od 15 listopada do 1grudnia i to niby daty mi pasują, ale co jeśli maciola ma 5 prosiąt zamiast 10? To co wtedy nie dostane? 

No i drugie to że do kwietnia zdążą oprosic się  jeszcze raz to dostanę 2x pomoc do lochy czy tylko raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

spokojnie do składania wniosków 4 miesięcy czasu jeszcze różnie może byc


Nie ma opcji że dwa razy przez 4 miesiące Ci się oprosi 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Nie zrozumiałeś

Oprosiły mi się w listopadzie czyli teraz będą kryte ba nowo czyli do kwietnia  będzie kolejny miot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

dobrze ci napisał,po 15 listopada jak sie oprosiła to nawet 4 tyg jak odsadzisz to nie da rady żeby ci się oprosiła do konca marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ta pomoc to farsa, coś powiedzieli, obiecali że będą dawać. Żadnych aktów wykonawczych na jakiej to podstawie i zasadach. Nie wiadomo co będą sprawdzali, czy ARiMR będzie sprawdzała stany średnioroczne, co jeśli ktoś ma np. Danbredy gdzie 22 to norma i trzeba korzystać z mamek, co z upadkami (czy żywo urodzone prosie będzie się liczyło a jak padnie to co...). 

Rolników którzy maja lochy to bardzo łatwo sprawdzić w historii IRZ jakie miał wyproszenia w historii, przecież grupy technologiczne są podobne +- 2,3 lochy i wiedzą co w trawie piszczy. Można przecież zgłosić więcej ale to będą anomalie w historii. pożyjemy zobaczymy, kto wytrzyma do tego czasu.

A tak z innej strony sprzedając teraz lochę za ok 500 zł, sprzedając zboże które zjadła by maciora i jej prosiaki to będzie więcej niż te 1000 zł. Proszę o opinie czy warto czekać i nadal iść w długi czy  kontrole weterynaryjne i w końcu ASF.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

moim zdaniem kto ma i nie zamierzał  czy też nie mógł rezygnować   to te parę groszy wezmie ,ale likwidacji stad tych którzy mają już dośc tego syfu to nie zatrzyma

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy duży hodowca został jeden a większość małych wykończyła agencja ze okna małe ,przewody wentylacyjne złe instalacja elektryczna stara i każdy wolał zrezygnować jak inwestować w coś co przynosi straty     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

No i chu* nie dość że cena do du*y to jeszcze przyszedł sms z weterynari że od dziś będą kontrole asf w moich okolicach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

No właśnie zobowiązania z ARiMR troche trzymają, ale mam zamiar napisać pismo jako siła wyższa i zobaczymy co odpowiedzą, ASF nadchodzi od Kieleckiego, prosiaki jeszcze się jakoś sprzedaje ale cena straszna, zboża coraz mniej a kupić nie bardzo jest za co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

skoro za poprzedników było jeszcze gorzej we wszystkim  to aż sie boję pomyśleć jak nam by teraz było kiedy już jest tragicznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj