sumek666

Ceny trzody chlewnej 2021

Polecane posty

ws71    1827
2 godziny temu, RU68 napisał:

Kiedyś uprawiałem rocznie kilkaset ton buraków cukrowych dziś już nic i też jako plantatorzy słuchaliśmy za rok będzie lepiej skończyłem z tym chyba z 10 lat temu a pozostali bujają się do dziś i słyszą za rok będzie lepiej .Apeluję trochę odwagi by żyć jak ludzie a nie jak niewolnicy - jak schabowy będzie kosztował 100 zł to trudno nie będę go żarł -a liczenie że się odkujecie to fantastyka i nie życzę źle ale nawołuję by zerwać z tą beznadzieją i rządzący może wówczas przejrzą  co to rolnictwo    .A tak nawiasem może ktoś mi opisze krótko zasady tuczu kontraktowego co w nim takiego złego?

Nierówność traktowania tak jak kol @bezbarwnynapisał tucz,, prywatny''  max przy najlepszych układach 5,7 E netto[ cena dla fermy 15 tyś szt], kontraktowy był pisany na 7,25 E netto za obecny miesiąc , z tym że rolnik widzi z tego średnio ok 35 zł/szt[wykonujący tucz]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
9 godzin temu, kopin napisał:

Zebyś się za kilka lat nie zdziwił jak też nie będziesz mógł sam sprzedać zboża bo zrobią takie ograniczenia jak przy mięsie .Świadectwa ,certyfikaty,badania itd.

Nie wiadomo co będzie za pól roku a Ty się martwisz co będzie za kilka lat.Jak nie sprzeda zboża zasieje kukurydze jak nie kuku to strączkowe dodatkowa dopłata mały nakład bo talerzówka i rozsiewacz a jak nie to może 5 lat być ugór i dopłatę weżmie  a  my na tuczniku zdechniemy przy tych stawkach ,Nie mysl że kontrakt  da ci zarobić.Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

W zielonym ładzie nie ma być dopłaty do strączkowych

Ktoś może wyjaśnić jak wypełnić ten plan bezpieczeństwa do 300szt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, RU68 napisał:

 .A tak nawiasem może ktoś mi opisze krótko zasady tuczu kontraktowego co w nim takiego złego?

najgorsze w nim jest to że powoli stają się monopolistami na rynku trzody a jeśli padnie sektor prywatny to zboże będzie za grosze bo kto inny kupi. w tuczu broilera powoli dzieje się to samo same nioski tego zboża nie zjedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1285
krilan06 napisał:

W zielonym ładzie nie ma być dopłaty do strączkowych

Ktoś może wyjaśnić jak wypełnić ten plan bezpieczeństwa do 300szt?

Uzupełniasz dane, wszędzie "tak" i jedziesz z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, kiko8 napisał:

Nie wiadomo co będzie za pól roku a Ty się martwisz co będzie za kilka lat.Jak nie sprzeda zboża zasieje kukurydze jak nie kuku to strączkowe dodatkowa dopłata mały nakład bo talerzówka i rozsiewacz a jak nie to może 5 lat być ugór i dopłatę weżmie  a  my na tuczniku zdechniemy przy tych stawkach ,Nie mysl że kontrakt  da ci zarobić.Pozdrawiam

 

Nie myślę ,za stary jestem żeby esesman trzymał but na moim gardle

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973
1 godzinę temu, szczypka napisał:

najgorsze w nim jest to że powoli stają się monopolistami na rynku trzody a jeśli padnie sektor prywatny to zboże będzie za grosze bo kto inny kupi. w tuczu broilera powoli dzieje się to samo same nioski tego zboża nie zjedzą 

Hodowcy z dużą ilością trzody (szczególnie cykl otwarty), często wolą kupować obecnie gotową paszę niż zboże. Są to szczególnie te rejony, gdzie ceny zbóż paszowych są najwyższe. Dla producentów zbóż to bardzo kiepskie wiadomości, ale nie ma się hodowcom co dziwić. Ratują się jak mogą.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Hodowcy z dużą ilością trzody (szczególnie cykl otwarty), często wolą kupować obecnie gotową paszę niż zboże. Są to szczególnie te rejony, gdzie ceny zbóż paszowych są najwyższe. Dla producentów zbóż to bardzo kiepskie wiadomości, ale nie ma się hodowcom co dziwić. Ratują się jak mogą.

Taaa  na pewno kupują biorą w termin min 90 dni a jak się da to i 120 i skakają z firmy do firmy z paszą rolnik jak wie że jesteś za***any to nie da ci zboża  bez kasy

Firmy teraz też się zabezpieczaja i  jest lament jak firma zabiera ziemie za dług i to nie mało już jest takich przypadków przeinwestowania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Hodowcy z dużą ilością trzody (szczególnie cykl otwarty), często wolą kupować obecnie gotową paszę niż zboże. Są to szczególnie te rejony, gdzie ceny zbóż paszowych są najwyższe. Dla producentów zbóż to bardzo kiepskie wiadomości, ale nie ma się hodowcom co dziwić. Ratują się jak mogą.

21 godzin temu, ws71 napisał:

U  nas na Pomorzu😁 jest koncern mający kilkaset tyś szt świń i na dziś płaci za pszenicę 900 netto, żyto 750, jęczmień 830,także po wykończeniu rodzimych hodowli może być niewesoło na zbożowym rynku

Może masz trochę racji w tym co piszesz ale spójrz ile już jest mniej świń w Polsce na przestrzeni chociażby 10 lat. A ceny zbóż i tak powoli idą w górę. Moim zdaniem ja skończy się polska chodowla świń to ceny  zbóż i tak będą wysokie bo zbyt dużo nawozy i śor podrożały. I też dużo ludzi nie będzie kupowało nawozów po 3000 zł za tonę co też spowoduje mniejsze plony 

Ps. ja też kończę z trzodą. Wolę iść na swoją  koparkę na budowę niż żyć nie wiedząc czy jutro asf w chlewie nie będzie siedział. Ceny to każdy wie jakie są...

 

 

Edytowano przez TheRolnik1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, TheRolnik1992 napisał:

Polsce na przestrzeni chociażby 10 lat.

Wg danych ARiMR pogłowie na przestrzeni 6 lat utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie , zmniejsza się tylko liczba stad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
11 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Hodowcy z dużą ilością trzody (szczególnie cykl otwarty), często wolą kupować obecnie gotową paszę niż zboże. Są to szczególnie te rejony, gdzie ceny zbóż paszowych są najwyższe. Dla producentów zbóż to bardzo kiepskie wiadomości, ale nie ma się hodowcom co dziwić. Ratują się jak mogą.

Bo gotowa wychodzi taniej. Ceny zbóż i mpu/ koncentratów/zbóż  szybciej drożeją niż gotowa pasza. Dziwne ale prawdziwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

3,90 strefa różowa średnia waga 90 kg - za droga pasza żeby darmozjady karmić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Dziś nasz kochany minister powiedział że 6 krotnie zwiększy się odszkodowanie w zamian za zaniechanie produkcji w strefach🤔

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Wiesz jeżeli faktycznie postawili na kontraktowy tucz to teoretycznie na to sie załapie 5-6 tyś gospodarstw w skali kraju po ok 70 tyś na jedno to wychodzi ok 400 mln zł a podejrzewam że radośnie jeszcze Niemcy i  Duńczycy dorzucą do tego ze swoich budżetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Głupa rżnie jak zawsze.Ściągnąc maciory z rynku i dać wyprawkę za zlikwidowanie miejsca pracy  i 80% rzuca świnie i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Czyli teraz za zaprzestanie produkcji będą płacić 37 tysięcy rocznie przez okres 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

mając obecnie 150szt na stanie, poprzednie lata 300szt średniorocznie będę mógł skorzystać z tego czy to jest tylko dla osób które hodują do 50szt średniorocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Do tej pory było chyba  coś ponad 6tyś rocznie płatne przez 2 lata i do 50szt średniorocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77
ws71 napisał:

Do tej pory było chyba  coś ponad 6tyś rocznie płatne przez 2 lata i do 50szt średniorocznie

a można wiedzieć o jakim temacie piszcie bo właśnie mam w planach zamknąć hodowle trzody , idzie jakaś kasę za to dostać czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Turok napisał:

a można wiedzieć o jakim temacie piszcie bo właśnie mam w planach zamknąć hodowle trzody , idzie jakaś kasę za to dostać czy jak ?

ja tak samo jest ciekawy tematu bo w kwietniu mówię blondynką pa pa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
6 minut temu, Turok napisał:

a można wiedzieć o jakim temacie piszcie bo właśnie mam w planach zamknąć hodowle trzody , idzie jakaś kasę za to dostać czy jak ?

Był taki program dla rolników ze stref ASF ,nie orientuję się tylko czy obecnie jest jeszcze na niego nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj