sumek666

Ceny trzody chlewnej 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PRZMAS19821982    956

Co znowu wymyslili? Aby utrudnić......... Z tego co wiem to że ten papierek do rejestracji teraz podpisuje jedna osoba albo kupujący lub sprzedający...... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
11 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

Co znowu wymyslili? Aby utrudnić......... Z tego co wiem to że ten papierek do rejestracji teraz podpisuje jedna osoba albo kupujący lub sprzedający...... 

Pisałem o tym na początku roku że zgłasza kupujący i sprzedający (dwie kartki ,,nowy wzór karteczek nawiasem doszedł tylko jeden kwadracik ,,korekta ,,) lub przez internet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12243

Jak tam cena na przyszły tydzień,  są jakieś zmiany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44

Mapa ASF -101 przypadków od nowego roku  do 21.01.2021 u dzików ,wczoraj 22.01.2021 wydanych decyzji od 102-179 czyli jednego dnia 77 decyzji , a na jednej decyzji jest 1 dzik odstrzelony lub np 9 padłych 😎😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956
15 minut temu, DRIPOL napisał:

Pisałem o tym na początku roku że zgłasza kupujący i sprzedający (dwie kartki ,,nowy wzór karteczek nawiasem doszedł tylko jeden kwadracik ,,korekta ,,) lub przez internet .

Wszystko aby utrudnić... Było dobrze to trzeba coś wymyślić i utrudnić........ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    96
Dnia 21.01.2021 o 16:22, henio2 napisał:

A ile polskich nawóz wysiewa rolnik i zboże co urośnie na polskim polu z zagranicznych nasion na ruskim nawozie to jest polskie? 

Typie a co mam kupić?  Polski?  Żeby te pociotki pisowskie za pieniądze Grupy Azoty sobie fundowały rozrywki typu: nowa pro pisowska gazeta?  Czy zatrudnienie jakiś gamoni byle byli wierni i z rodziny?  Skoro mnie Azoty nie wspierają i oferuja taka cenę to przyjechal tir z Węgier. Kto tu kogo wyzyskuje?  Polski koncern ze każe nam dobrze zapłacić i zredukować zyski do minimum czy ja kupujący to co ekonomicznie uzasadnione i pozwala mi na rozwój?  I chyba zapomniales ze to rząd PO tak walczył o to by Azoty były polskie.  Znając życie twój pis by to puścił po cichu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

robił ktoś z was wniosek pod dofinansowanie ogrodzenia przeciwko asf? mam kilka pytań dotyczących zestawienia rzeczowo finansowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

mam takie pytanie wniosek o dofinansowanie robiłeś sam? ja postanowiłem zrobić samemu, mam tylko mały problem powiedz mi jak uporał się z rysunkami technicznymi budynków oraz planem gospodarstwa robił ci to ktoś czy robiłeś sam. a może to wogole niepotrzebne 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Rysunki i plan musi być. Szwagier wykorzystał jakieś budowlane mapy i porysował albo te z Geoportal niektórzy biorą. To ma być tylko poglądowe. Muszą wiedzieć gdzie ten płot czy silos będzie. Tak samo rzut przęsła płotu czy bramy. Poglądowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

to jest do ogarnięcia ,a rzut pomieszczeń z trzodą musi być przy wniosku o płot czy to może jest tylko wymagane przy przeróbce budynków pod wymogi bioasekuracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Tylko chyba musi być zaznaczone miejsce gdzie trzymane są i gdzie słoma pasza jest. Żeby wiedzieli czy konieczne jest to ogrodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    63

mapa z Geoportalu i w paincie zaznaczyłem granicę działki i jakie ogrodzenie. rzut ogrodzeń i bramy był na pierwszej poprawcie. Nic na temat silosu paszowego nie chcieli. Sam wniosek to pani z odr, papierki sam. Najważniejsze to kosztorys wg KNR, jak to dostali na etapie poprawek to już dobrze było. Ogólnie wyszło 235,5 mb. Grodziłem cała działkę bo uzasadnieniłem to stogiem słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam ten wniosek pisałem, złożony wniosek o płatność mam na razie. Mapkę dałem akurat ze starostwa bo miałem do innego pozwolenia, wyrysowalem markerem istniejące ogrodzenie i to które planuję zbudować. Na etapie poprawek musiałem na mapce zaznaczyć miejsce przechowywania paszy, ściółki, śor, odpadów. przekroje ogrodzeń narysowałem na papierze milimetrowym, rzuty bram z wymiarami, z podmurówką itd. Jak coś potrzeba to pytaj na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
Dnia 24.01.2021 o 10:51, kampl napisał:

Typie a co mam kupić?  Polski?  Żeby te pociotki pisowskie za pieniądze Grupy Azoty sobie fundowały rozrywki typu: nowa pro pisowska gazeta?  Czy zatrudnienie jakiś gamoni byle byli wierni i z rodziny?  Skoro mnie Azoty nie wspierają i oferuja taka cenę to przyjechal tir z Węgier. Kto tu kogo wyzyskuje?  Polski koncern ze każe nam dobrze zapłacić i zredukować zyski do minimum czy ja kupujący to co ekonomicznie uzasadnione i pozwala mi na rozwój?  I chyba zapomniales ze to rząd PO tak walczył o to by Azoty były polskie.  Znając życie twój pis by to puścił po cichu

https://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/obostrzenia-dla-przedsiebiorcow-apel-opozycji-do-rzadu/9hmpmlz.     Jak się koło d*py pali to im się patriotyzm gospodarczy przypomina a tak z zagranicy mięso do restauracji biorą i ludzi zza wschodniej granicy im nie przeszkadzają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    96

Ale Henio chyba nie wiesz ze obecna zapaść w hodowli swin jest spowodowana m.in.  calkowitym brakiem reakcji ze strony rządzących?  Oprócz zaniedban związanych z asf nie wypracowali żadnego mechanizmu który blokowalby napływ tanich swin z zachodu.  

Ludzie zza wschodu sa nam potrzebni.  a restauratorzy biorą mięso z rzeźni,  ze sklepów,  hurtowni.  A ci z kolei kupią tam gdzie maja kontrakt lub atrakcyjna cenę.  Proste mechanizmy. 

cena z poniedziałku 3.85 netto 30 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
17 godzin temu, kampl napisał:

Ale Henio chyba nie wiesz ze obecna zapaść w hodowli swin jest spowodowana m.in.  calkowitym brakiem reakcji ze strony rządzących?  Oprócz zaniedban związanych z asf nie wypracowali żadnego mechanizmu który blokowalby napływ tanich swin z zachodu.  

Ludzie zza wschodu sa nam potrzebni.  a restauratorzy biorą mięso z rzeźni,  ze sklepów,  hurtowni.  A ci z kolei kupią tam gdzie maja kontrakt lub atrakcyjna cenę.  Proste mechanizmy. 

cena z poniedziałku 3.85 netto 30 sztuk 

Widzisz sam napisałeś że kupią tam gdzie jest atrakcyjna cena puki będą tanie świnie napływały do Polski nie ma co liczyć na wyższe ceny w skupie w jaki sposób mieli by zablokować import tanich świń a może jeszcze niech napływ tanich nawozów że wschodu zablokują? Co do asf co takiego zaniedbali wprowadzili odstrzał dzików ,dają kasę na bioasekuracje co można jeszcze zrobić więcej co inne kraje zrobiły ? Duński warchlak Argentyńska soja amerykański premiks. A tuczniki już sprzedany jako polski        😜

Edytowano przez henio2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Podobno w Chinach na ich fabrykach swin pojawił sie nowy zmutowany szczep ASF i niemcy likwiduja lochy masowo wiec moze kiedys pojawia sie lepsze ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj