sumek666

Ceny trzody chlewnej 2021

Polecane posty

soltys48    19684
6 minut temu, bezbarwny napisał:

Ktoś, kto krytykuje rząd, za obecną sytuację na rynku tch, to już nawet kanalią nie jest, a zwyczajnym kretynem, który nie rozumie, skąd i dlaczego taki stan rzeczy jest. Tam na tych zadupiach Waszych, nie słychać było, że u Niemca asf grasuje? 
\

a przypomnisz mi prosze jakie działania podjął nasz kochany rząd względem walki z asf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, bezbarwny napisał:

@pafnucy, a co masz na myśli pisząć, że pis olał rolników i asf?

 

no tak w skrócie. zrobili NIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260
7 minut temu, soltys48 napisał:

a przypomnisz mi prosze jakie działania podjął nasz kochany rząd względem walki z asf?

No w zasadzie to mógłbym zapytać, który? Tzn, o który rząd pytasz? ale, daruję...obecny kontynuował te przez poprzedników rozpoczęte, bo planowane i bardziej skutecznymi mogące się okazać, przy współudziale poprzedników międzyinnymi, zagładą, a wręcz holokaustem okrzyknięte zostały. Nie pamiętasz? 
 
@pafnucy, do do „nic” to jedynie napisać mogę, nic. 

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no co mogę napisać jak kompletnie nic nie zrobili? samo stawianie żółtych tabliczek, które przybite np gwoździem do drzewa, to chyba nie jest walka z ASF?

4 minuty temu, bezbarwny napisał:

do do „nic” to jedynie napisać mogę, nic. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
4 minuty temu, bezbarwny napisał:

No w zasadzie to mógłbym zapytać, który? Tzn, o który rząd pytasz? ale, daruję...obecny kontynuował te przez poprzedników rozpoczęte, bo planowane i bardziej skutecznymi mogące się okazać, przy współudziale poprzedników międzyinnymi, zagładą, a wręcz holokaustem okrzyknięte zostały. Nie pamiętasz? 
 
@pafnucy, do do „nic” to jedynie napisać mogę, nic. 

Wskaż mi proszę te działania zaczęte przez rząd peło które kontynuował badź kontynuuje psis, bo jam jakoś słabą pamięć do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260

Sołtys, co mam Ci wskazywać? Masz świnie? Jeśli tak, to chyba wiesz, jakich wytycznych przestrzegać? Słyszałeś, co robią z zainfekowanym stadem, prawda?

obaj z pafnucym głupa kleicie, czy co?😂

Ardanowski chciał dziki przetrzebić, to się larum POdniosło. Czy się nie podniosło? Komu dziczków i ich ciężarnych mam żal było? Mi? Wam? Te same mordy które wówczas krzyczały w obronie ciężarnych loch dziczych, dzisiaj prawa wyboru do usunięcia ciąży dla kobiet żądają,,,łącznie z tymi, którzy rzeczywiście w zalążku tego asefa zdusić mogli. 
 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

taaa . oni głownie chcą. pokazał już kurdupel co on chce. kompletnie nic nie zrobiono. olali drobnych hodowców trzody chlewnej. żebyś się w pory zwalił , to prawdy nie zmienisz. posłuchaj rolników którzy głosowali na pis, to może coś zrozumiesz.

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
4 minuty temu, bezbarwny napisał:

Sołtys, co mam Ci wskazywać? Masz świnie? J\

włąśnie ,ze nie mam dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260
6 minut temu, pafnucy napisał:

taaa . oni głownie chcą. pokazał już kurdupel co on chce. kompletnie nic nie zrobiono. olali drobnych hodowców trzody chlewnej. żebyś się w pory zwalił , to prawdy nie zmienisz. posłuchaj rolników którzy głosowali na pis, to może coś zrozumiesz.

Słuchaj, ja nie twierdzę, że ten obecny, to dobry rząd. Powiem więcej, jest zły, ale Ty wskaż, kto, czy który, gorszy by nie był? Choć nie gorszy, bo o lepszym, to nawet marzyć nie ma co.

poza tym, chętnie poczytam Twoich propozycji, odnośnie tego, co rząd obecny, mógł zrobić w kwestii ochrony producentów tch przed asf i to zarówno tych małych, jak i większych. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, bezbarwny napisał:

, kto, czy który, gorszy by nie był?

ja oczekuję lepszego, a nie nie gorszego.

pisałem co z grubsza można było robić. nie chce mi się prowadzić pustej dyskusji. no ale najważniejsze. odstrzał dzików na duża skalę. no ale zaczęto od nagłośnienia tego co się ma zamiar robić. no jakiej reakcji można było się spodziewać?    rolnicy winni asf i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260
14 minut temu, pafnucy napisał:

ja oczekuję lepszego, a nie nie gorszego.

To w tym oczekiwaniu, wytrwałości życzę. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wytrwałości? toż innego wyjścia nie ma. trza czekać i ju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

  Zasadniczo jestem już w tym wieku że uznaję politykę jako opium dla mas, i tak po krótce przypomnę chronologicznie działania rządów w temacie trzody chlewnej w ciągu ostatnich 6 - 8 lat i tak ruszamy na wojnę rolną z Rosją ok 2012- oficjalne embargo, naszym zakładom udaje się dalej pchać przez kraje trzecie np[Czechy] i jakoś to sie kula do 2014 , mamy ASF i całkowity szlaban na Rosję + jeszcze jak jedni z pierwszych nakładamy sankcje na handel z Rosja za naruszenie suwerenności terytorialnej Ukrainy, cena padła na pysk[ pomocy żadnej do sektora trzody nie było bo nie ma takiej możliwości tłumaczenie rządu], ASF - walka polega na wybijaniu stad trzody chlewnej , a dziki zainfekowane same zdechną[ strategia opracowana przez wysokiej klasy specjalistów rządowych] obowiązująca praktycznie do 2017 roku, mało tego w Zachodniej Polsce w 2015 roku PZŁ wydaje okólnik aby nie strzelac do loch pod groźbą sankcji dyscyplinarnych dla członków odwołany dopiero na początku 2017r, po raz pierwszy dało się jednak załatwić symboliczną pomoc dla trzodziarzy, szału nie było, ale po raz pierwszy w unijnej historii coś komuś się chciało i udało, ASF po staremu czyli bioasekuracja w całym kraju[rozwiąże problem twierdzenie fachowców], dziki mnożą się w najlepsze, nikt nie wie już ile ich naprawdę jest, ku zaskoczeniu fachowców nie chcą zdychać masowo i stosunkowo dużo przeżywa,2019 wysokiej klasy fachowcy przyznają się do pomyłki i zaczyna się odstrzał sanitarny dzików, niestety po kilku miesiącach okazuje się że prawie pomór jest w całym kraju + u przyjaciół zza Odry , w celu polepszenia nastrojów [ przy dużym wsparciu wirusa covid-19] udaje się załatwić pomoc dla nielicznej grupki entuzjastów[ok 35 tyś stad] cena znowu pada na pysk i co najgorsze nie ma nadziei na znaczniejszą poprawę w ciągu najbliższych 6 mies, sami sobie odpowiedzcie które rządy przejmowały się problemami gospodarstw hodującą trzodę chlewną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradmin    0
7 godzin temu, 6465 napisał:

Do rzeczy.  Wiecie coś o cenie na poniedziałek?  Dziś dzwonił odbiorca i proponuje 3,80 żywą wagę. Ile animex płaci za E? 

U mnie dzisiaj był cena 3,80 wbc. Nie wiem jak  po ubojowo ostatnio sprzedawałem tak w listopadzie to dostałem 4,30 za klasę S. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Wbc kolego za e to wszędzie wyżej 4,8. Więc jak może być 3,8?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Okoliczny pośrednik 3,55+vat, przypominam mamy rok 2021, 24 lata temu znajomy kupował tonę żyta za 300zł i sprzedawał tuczniki 5zł/kg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
43 minuty temu, Władek18 napisał:

Pierd......ć świnie!!!

Każdy ma swoje upodobania ,ale ja tam wolę kobietę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
10 godzin temu, 6465 napisał:

Wbc kolego za e to wszędzie wyżej 4,8. Więc jak może być 3,8?🤔

W zakładach  polskich bez zachodniego kapitału jest od 4,45E[tłucze 2000 szt na dobę] i to poza strefą a w strefach to już możliwa ta cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-01-09/protesty-przeciw-masowemu-odstrzalowi-dzikow-minister-mowi-ze-chodzi-o-skoordynowanie-dzialan/.   Po dziękujcie platfusom za to co zrobiło dla rolników co do świń ostatni rok można powiedzieć że był najlepszy w ciągu ostatnich 25 lat cena była ok 6 PLN nowe chlewnie powstają jak grzyby po deszczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale pierd....sz bzdury,  jeszcze napisz że piątka kurdupla to dla naszego dobra,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj