sumek666

Ceny trzody chlewnej 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sumek666    5084

Miniony rok kończymy cena 3,20-3,80 zł za kilogram żywca, czyli praktycznie dwa razy taniej niż rok temu. Oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?

Kontynuacja tematu: 

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/279468-ceny-trzody-chlewnej-2020/

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Zakończył się ubiegły rok kiekska cena. Myślę że ten rok 2021 będzie lepszy, ceny 10 zł za Żywiec to się nawet nie spodziewam... Ale w okolicach 5, 6 zł za żywą wagie to by źle nie było.... Taka cena jest realna do osiągnięcia.... A jaki naprawde rok będzie to zobaczymy na przyszłym sylwestrze...... Szczęśliwego nowego roku życzę nam wszystkim, zdrowia i opłacalnych cen....... 🥂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieję,  że to min. Na 5-5,5 zł/kg na żywą będzie. Przynajmniej coś z tego zostaje.  Szczęśliwego Nowego roku, szybkiej poprawy cen, wytrwałości i białej strefy dla całej Polski no i oczywiście zdrowia, bo to najważniejsze.

Edytowano przez TheRolnik1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Oby się odbiły,bo na razie świnie się wszystkim czkawką odbijają .

Szczęśliwego Nowego Roku;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ulubiona masarnia sumka koło BP 3,10 płaci a nie 3,8))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy autentyczna sytuacja romowa dwóch rolników w Golinie gośc w strefie i dostał za maciore.......... 49 gr/kg

azeby było śmiesznej jak mu mówiłe ze trzeba strajkować walczyć to mi odpowiedział ze strajkować nie będzie bo jakby weszły te wuje z PO to by na chleb nie było!!!!!!! dostaje 49gr a mówi ze pis dobry bo za po będzie gorzej ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
damianos95 napisał:

Panowie cieszmy sie jak bedzie w okolocy 5zl na zywa

co to daje jak koncentrat co dostawa to droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cena śruty sojowej , rzepakowej i słonecznikowej to masakra co dostawa to drożej  kurwicy przez to można dostać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie jest tak jak mówisz ja jeszcze mam mało owsa to dokupuje otreby pszene do mieszalnika  zamiast owsa do tuczników to zapłaciłem ostatnio....780 zł popiepszyło ich chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
13 godzin temu, kanalia36 napisał:

Koledzy autentyczna sytuacja romowa dwóch rolników w Golinie gośc w strefie i dostał za maciore.......... 49 gr/kg

azeby było śmiesznej jak mu mówiłe ze trzeba strajkować walczyć to mi odpowiedział ze strajkować nie będzie bo jakby weszły te wuje z PO to by na chleb nie było!!!!!!! dostaje 49gr a mówi ze pis dobry bo za po będzie gorzej ręce opadają

A co ma PiS do ceny macior jak by po rządziła to już by świń w Polsce nie było

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

Cześć, trochę nie w temacie ale tutaj pewnie najszybciej uzyskam odpowiedź.

Czy wniosek o wpis do ewidencji producentów obejmuje zarówno bydło jak i świnie?

W dzisiejszej wersji wniosku nie ma pola do zaznaczenia, których zwierząt dotyczy wniosek, jednak jak składałem niecały rok odnośnie bydła to wydawało mi się, że należało wskazać jaką hodowle się planuje-ale jest możliwe że źle pamiętam.

 

dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, henio2 napisał:

A co ma PiS do ceny macior jak by po rządziła to już by świń w Polsce nie było

henio2 wybacz ale Ty jak widze jesteś talib pisowski więc co by machomed Kaczyński nie zrobił i tak bedzie super w walce z niewiernymi. szkoda dyskusji. Jak by Po rządziło to świń by nie było???? było by dokładnie tak jak jest i pis i PO to takie same ścierwa do lania w morde i kastrowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
1 godzinę temu, henio2 napisał:

A co ma PiS do ceny macior jak by po rządziła to już by świń w Polsce nie było

to tak jak byś siedział z gołą d*pą na rozżarzonym piecu z papierosem w ręce i twierdził że i tak jest dobrze bo za PO nie miał byś papierosa

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
8 minut temu, kanalia36 napisał:

henio2 wybacz ale Ty jak widze jesteś talib pisowski więc co by machomed Kaczyński nie zrobił i tak bedzie super w walce z niewiernymi. szkoda dyskusji. Jak by Po rządziło to świń by nie było???? było by dokładnie tak jak jest i pis i PO to takie same ścierwa do lania w morde i kastrowania.

To nie wina po czy PiS że rolnicy chcą żyć w ciemnogrodzie a świat poszedł do przodu zamiast unowocześniać produkcję to maszyn nakypowali by sąsiad zazdrościł teraz są tego efekty myślę  że jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim oczy im się otworzą 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak masz racje ciemnogród w rolnictwie króluje ..... choćby widząc twoje wpisy. Kolego ceny świń są takie jak 30 lat  a ceny mięsa kiedyś 8 zł/kg teraz 25 x3 krotnie więcej to wina rolników za taki stan rzeczy czy p[olityków????? a co do twojej nowoczesności to kiedyś swinia rosła 8 miesięcy i rolnik zarobił teraz masa chemii tucz 5 miesięcy trwa i rolnik zdycha bo dokłada do interesu. w roku 2015 roku pis obiecywał opłacalność, polonizacje zakładów miesnych i co???? i gówno padł zakład Pini i co zakład został przejety przez kowr i odsprzedany polskim rolniką??? Nie przyjachał koles ze smitfildu dał w łape pisiorom i zakład poszedł w ręce amerykańsko/ chińskie to kogo wina ??? PIsu ni9e krasnoludków

Czy ZM Zbyszko zamiast odkupić od syndyka zakłady kowr i odsprzedać rolniczym grupą producenckim to co zrobił Pis  nic !!!!! syndyk wydzierżawił zakład firmie Alimentura Polska ( 2 córki i zięć Kruka)  to jest cyrk nie rząd lać to skorumpowane taratajstwo po ryju i patrzeć czy równo pukchnie jak słabo przypierdzielić z laczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Chłopie ty dalej swoje nie opłaca się żuć to i idź do roboty co kogo obchodzi że się nie opłaca ludzie uparli się że będą trzymać 3 maciory i ma im się to opłacać wokół mnie jest dużo gospodarstw co rocznie 500 do 1000 w cyklu zamkniętym i biedy tam nie widać a że ktoś żyje marzeniami to nie wina rządu

Nie pisz bredni pinito był prywatny zakład i sprzedali komu chcieli nie siej propagandy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam cykl zamknięty powyżej 500 świń więc mi głupot nie pisz ze jest super. A po to są wybory aby wybrani politycy zmieniali rzeczywistość  a ty mi mówisz ze politycy nic nie mogą ze oczekiwanie społeczeństwa to marzenia to po cholere oni tam są. To pierdzielenie pisiorów. jak nie potrafią zrobić zmian  korzystnychg dla ludzi niech spierdalają z sejmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj