sumek666

Ceny nowych ciągników 2021

Polecane posty

Marcin06    13
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Wyceniał ktoś nowego Masseya 5S?

Wstawiłem kiedyś ofertę, kilka stron wstecz powinna być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Którą moc agencja w Toruniu bierze pod uwagę? Arion 450 ma znamionowej 125km a nominalnej homologacyjnej 132km, ja mam zakres 120-125km znamionowej we wniosku. 

Edytowano przez Bolo3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to się nie martw. Poproś dilera żeby załatwił oświadczenie od producenta, które informuje ze moc maksymalna jest dostępna tylko w określonych warunkach w określonym czasie, od razu dołącz to do wniosku i nie będą mieli do czego się przyczepić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
6 godzin temu, Bolo3 napisał:

Wybór padł na ariona i teraz pytanie którego? Arion 430 czy 450? Różnica w cenie 24tys. Na korzyść 450 przemawia miękka kabina, skrzynia 24x24 no i moc oczywiście. Maszyny z którymi by współpracował to pług 4 obrotowa 16 cali, agregat talerzowy 2,5m, siewnik z agregatem talerzowym 2,5m,agregat bezorkowy 2,5m,głębosz 4 łapy, rozsiewacz, belarka, transport, ładowacz czołowy. Jak myślicie ile więcej spali 450 od 430 w takich pracach? 

ja też przystawiam się do Ariona 430. policz ile by wyszło dodać hexashift i amortyzację kabiny do 430 a za rok po gwarancji robisz chipa na ariona 450-460. Tak już też kombinuje to ogarnąć tylko nie pamiętam ile dopłaty za hexa i amory kabiny rozmawiałem w marcu o tym ciagniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
6 godzin temu, Bolo3 napisał:

Wybór padł na ariona i teraz pytanie którego? Arion 430 czy 450? Różnica w cenie 24tys. Na korzyść 450 przemawia miękka kabina, skrzynia 24x24 no i moc oczywiście. Maszyny z którymi by współpracował to pług 4 obrotowa 16 cali, agregat talerzowy 2,5m, siewnik z agregatem talerzowym 2,5m,agregat bezorkowy 2,5m,głębosz 4 łapy, rozsiewacz, belarka, transport, ładowacz czołowy. Jak myślicie ile więcej spali 450 od 430 w takich pracach? 

ile ci wycenili za ariona 430 ? jakie wyposazenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Wersja first claas 430 266tys 

@Darek8787policzyć skrzynie i kabinę do 430 to wyjdzie nie wielka różnica między 430 a 450 cenowo

Edytowano przez Bolo3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shreck    3
Dnia 13.09.2021 o 12:20, zacx18 napisał:

Czy jest tu ktoś kto ostatnio rejestrował ciągnik typu Claas Arion serii 400 ? ( starsza generacja z normą stage 4 ) , czy dało zarejestrować się go bez problemu ? Bo ponoć według obowiązujących norm emisji spalin to już obowiązuje stage 5 , ciągnik jest nowy a w homologacji ma stage 4 , dealer mówi że można go zarejestrować bez problemu , ale wolałbym to lepiej zweryfikować tylko jak ?

Witam

Rejestracja norm nie Stage 5 w przedziale mocy 56-130kW jest przesunięta o 12 miesięcy.

Czyli ciągniki te można rejestrować do końca roku 2022.

Tutaj masz podstawę prawną.

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2020/1040 z dnia 15 lipca 2020 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39
shreck napisał:

Dnia 13.09.2021 o 12:20, zacx18 napisał:

Czy jest tu ktoś kto ostatnio rejestrował ciągnik typu Claas Arion serii 400 ? ( starsza generacja z normą stage 4 ) , czy dało zarejestrować się go bez problemu ? Bo ponoć według obowiązujących norm emisji spalin to już obowiązuje stage 5 , ciągnik jest nowy a w homologacji ma stage 4 , dealer mówi że można go zarejestrować bez problemu , ale wolałbym to lepiej zweryfikować tylko jak ?

Witam

Rejestracja norm nie Stage 5 w przedziale mocy 56-130kW jest przesunięta o 12 miesięcy.

Czyli ciągniki te można rejestrować do końca roku 2022.

Tutaj masz podstawę prawną.

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2020/1040 z dnia 15 lipca 2020 r.

dzięki za odpowiedź już ciągnik zarejestrowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiacek    6

to nie lepiej pomyśleć o arionie 510. ma hexa i amor kabiny i pewnie bez ośki wyjdzie trochę drożej. a moc ma! co myślicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242
Dnia 9.09.2021 o 08:17, emattti napisał:

Massey 5709 M (95km) praktycznie na wypasie dla tej wersji, 212 netto

co dołożyłeś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aklik    5

TYM 1034 (127km) 250 tys netto

23 godziny temu, sumek666 napisał:

Wyceniał ktoś nowego Masseya 5S?

4 stycznia na dyna 6 i praktycznie full wyposazenie 305tys netto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
4 godziny temu, wiacek napisał:

to nie lepiej pomyśleć o arionie 510. ma hexa i amor kabiny i pewnie bez ośki wyjdzie trochę drożej. a moc ma! co myślicie...

też chętnie poznałbym opinię kogoś kto miał styczność z serią 400 i 500, czy naprawdę są mocniejsze? to też 4 cylindry, tyle że od Jelonka... a gabaryt to chyba brakuje mu do serii 600 z 6 cylindrami a cena już zbliżona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Witam Ile może kosztować nowy ciągnik o mocy 110km? Pracowałby na 20 ha i rocznie robił ok 200mth. Jaki model polecacie? dodam, że pracował by też z turem. Myślałem o markach New Holland lub Kubota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Osobiście polecam Kubotę m105gx. Bardzo zwinny ciągnik idealny do tura. Bardzo żwawy jak na taką moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@czyzyk85 może kosztować 200 a może kosztować pod 400 jeśli mowa o NH. Zależy od modelu i wyposażenia. Jak do tura to koniecznie rewers elektrohydrauliczny, chociaż już chyba każdy ciągnik od 80 km w górę ma to już w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109
14 godzin temu, Darek8787 napisał:

też chętnie poznałbym opinię kogoś kto miał styczność z serią 400 i 500, czy naprawdę są mocniejsze? to też 4 cylindry, tyle że od Jelonka... a gabaryt to chyba brakuje mu do serii 600 z 6 cylindrami a cena już zbliżona

Testowałem Ariona 450 i 510, ale w różnych pracach z różnymi maszynami więc ciężko porównać, ale na pewno w Arionie 500 na plus większa kabina. Skrzynia też musi być 24x24, bo w 450 ze skrzynią quadrashift brakowało biegów w polu. Poza tym 510 ma mocniejszy podnośnik, jest trochę dłuższy, więc jak ktoś chce typowo do prac polowych to bez wahania brałbym 510.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
4 godziny temu, czyzyk85 napisał:

Witam Ile może kosztować nowy ciągnik o mocy 110km? Pracowałby na 20 ha i rocznie robił ok 200mth. Jaki model polecacie? dodam, że pracował by też z turem. Myślałem o markach New Holland lub Kubota

deutz fahr mały i zwinny ciągnik ma regulacje rewersu jak i system stop&go jak do hodowli to brałbym go jak reksio szynkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
5 godzin temu, Bercik92 napisał:

deutz fahr mały i zwinny ciągnik ma regulacje rewersu jak i system stop&go jak do hodowli to brałbym go jak reksio szynkę :P

Jaka cena ? Szukam czegos podobnego i taniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj