sumek666

Ceny nowych ciągników 2021

Polecane posty

jendrek997    2
2 godziny temu, Winio napisał:

Też jestem ciekawy waszych opinii. Szkoda że seria 5700S już niedostępna

Ja też ubolewam że seria 5700s jest niedostępna . Ale jest nowa 5s .może gdzieś na placu zalegająca 5700 s ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

5s ma niestety trochę chorą cenę. Też bym chętnie takiego 5710s lub 5711s przygarnął lub Ariona 430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Przecież dopiero co weszła nowa 5s, na pewno znajdziesz stara Ske. 

Za tą Mke to chyba bardzo dobra cena, albo golas całkiem. Lepiej żeby był wałek 540e niż 1000


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

diler z moich stron twierdzi że już nic nie mają. Tak samo diler Claas twierdzi że Arion 430 tylko z niej serii pod zamówienie, mają jeszcze tylko 420 z tego przedziału co mnie interesuje. Przedstawiciele mówią, że to co się dzieje to po prostu szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2
2 godziny temu, Winio napisał:

5s ma niestety trochę chorą cenę. Też bym chętnie takiego 5710s lub 5711s przygarnął lub Ariona 430

Z tego co wiem ostatnio 5710 s poszedł za 250 miękka os 4 pary hydraulika w tym 2 elektro kabina bujana dyna 6  nowy S5 w takim wyposażeniu + multi pad 285 . W class 430 brakuje kabiny bujanej brak elektro zaworów i skrzynia dyna 4 więc 35 tys różnicy a za wypas trzeba placic

Edytowano przez jendrek997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7
4 godziny temu, Piotrek5060YouYube napisał:

A używasz tego wom 1000? Ja womu 1000 używam do zgrabiarki i przetrzaszacza tylko, na silniku mam wtedy niewiele ponad 1000 a na wałku niecałe 400

Właściwie to mi się nie zdarzyło ale, czasy się zmienią, technologia się zmienia, kto wie co za 5 lat będzie potrzebne, a nie kupuje przecież maszyny na rok.

W każdym razie, poznał bym waszą opinię czy w konfrontacji z case i nh które mają taką samą cenę a dają słabsze wyposażenie warto wchodzić w fregusona? Dla mnie ta firma jest nowością bo nie znam nikogo kto by miał ten sprzęt, stąd moje wątpliwości. Nieukrywań że najbardziej to mnie przekonuje pojemność silnika, chn żyłuje konie z małych pojemności a tutaj 4,4 litra, zapas mocy powinien być spory,ale to teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz silniki nawet 4.5l to nie to samo co 4.5l 10 lat temu. Maja lepsze parametry ale brzmią jak odkurzacze. Weź to co jest dla Ciebie wygodniejsze, to gdzie masz bliżej serwis i gdzie diler wydaje się bardziej wiarygodny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Gabarytem to chyba trochę większy. średnica zawracania jak w ciągniku 6 cylindrowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

t5.110 DC cięższy od MF 5700 i przynajmniej na papierze dużo mniej zwrotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valtra n114e w podstawie jak to wychodzi cenowo? Nada się na główny ciągnik, ziemia 5i6 klasa. Dlaczego mniejsze modele nie mają wyboru przekładni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

MF 5700s to jak ktoś zamówił na jesieni to jest , jak nie to brak

2 godziny temu, Winio napisał:

t5.110 DC cięższy od MF 5700 i przynajmniej na papierze dużo mniej zwrotny

  5700 ( teraz M) to porównuj do utility nie  średniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fogbuse70    7
6 godzin temu, TheRolnikSweet napisał:

Valtra n114e w podstawie jak to wychodzi cenowo? Nada się na główny ciągnik, ziemia 5i6 klasa. Dlaczego mniejsze modele nie mają wyboru przekładni? 

Małe n-ki wycofane rok temu z produkcji. Najmniejsza to n134. Teraz seria G105-135. Cena w podstawie od ok 265 z pełną amortyzacją bez tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vatoviec    0

Czytam te wypowiedzi i się zastanawiam do kąd to wszystko zmierza, ceny kosmiczne a te traktorki typu 430 czy  57XX to tak naprawdę badziewia chodzące jak odkurzacze, jeszcze w dodatku z tymi "świetnymi" przekładniami DYNA 4 - nie rozumiem fenomenu tej skrzyni. Wiem co mówię bo od roku mam przyjemność być operatorem tej maści "odkurzacza" z tą dyna 4 i chyba gorszego wyboru to już nie można było dokonać (nie ja). Co z tego że ma te 4,4 litra silnik jak się dusi, a ta dyna jeszcze bardzo dobrane przełożenia ma że szkoda mówić, niby ponad 100 koni a gorzej się tym jedzie i pracuje jak 70 - naprawdę, podnośnik to wo gulę koszmar - ciapek wyżej chyba podniesie no i wszędzie tylko "made in china" albo india. Dobrze się zastanowić przed wyborem żeby  nie było rozczarowania i nie sugerować się do końca danymi technicznymi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Valtar T144 już nie dostępna jak była red line cena ok 320000 teraz model t145 380000 Valtra N 135 345000 wersje w przybliżeniu 4 wyjścia hyd mech przedni tuz amortyzowana oś wersja activ opony 650 65 38 przód 540 r 28 było taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
30 minut temu, vatoviec napisał:

Czytam te wypowiedzi i się zastanawiam do kąd to wszystko zmierza, ceny kosmiczne a te traktorki typu 430 czy  57XX to tak naprawdę badziewia chodzące jak odkurzacze, jeszcze w dodatku z tymi "świetnymi" przekładniami DYNA 4 - nie rozumiem fenomenu tej skrzyni. Wiem co mówię bo od roku mam przyjemność być operatorem tej maści "odkurzacza" z tą dyna 4 i chyba gorszego wyboru to już nie można było dokonać (nie ja). Co z tego że ma te 4,4 litra silnik jak się dusi, a ta dyna jeszcze bardzo dobrane przełożenia ma że szkoda mówić, niby ponad 100 koni a gorzej się tym jedzie i pracuje jak 70 - naprawdę, podnośnik to wo gulę koszmar - ciapek wyżej chyba podniesie no i wszędzie tylko "made in china" albo india. Dobrze się zastanowić przed wyborem żeby  nie było rozczarowania i nie sugerować się do końca danymi technicznymi 

to co bys polecal w okolicach 200 tys netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82
vatoviec napisał:

Czytam te wypowiedzi i się zastanawiam do kąd to wszystko zmierza, ceny kosmiczne a te traktorki typu 430 czy  57XX to tak naprawdę badziewia chodzące jak odkurzacze, jeszcze w dodatku z tymi "świetnymi" przekładniami DYNA 4 - nie rozumiem fenomenu tej skrzyni. Wiem co mówię bo od roku mam przyjemność być operatorem tej maści "odkurzacza" z tą dyna 4 i chyba gorszego wyboru to już nie można było dokonać (nie ja). Co z tego że ma te 4,4 litra silnik jak się dusi, a ta dyna jeszcze bardzo dobrane przełożenia ma że szkoda mówić, niby ponad 100 koni a gorzej się tym jedzie i pracuje jak 70 - naprawdę, podnośnik to wo gulę koszmar - ciapek wyżej chyba podniesie no i wszędzie tylko "made in china" albo india. Dobrze się zastanowić przed wyborem żeby  nie było rozczarowania i nie sugerować się do końca danymi technicznymi

Ja też się chętnie dowiem co za ciągnik jest wart Twojej uwagi?? I z ciekawości jak to się stało że jeździsz "odkurzaczem" z tą skrzynia?? Chociaż przyznam że faktycznie brakuje przełożeń w tej skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vatoviec    0
10 minut temu, ahten napisał:

to co bys polecal w okolicach 200 tys netto?

Jeżeli masz 200 to za specjalnie nie poszalejesz, ale to wszystko zależy co masz zamiar tym robić, bo jeżeli na pomocnika to takiego sobie jeżdżenia to skłonny byłbym na kubotę M5 albo coś cnh (jakiś T5 zwykły) ewentualnie proxima, a jeżeli chcesz coś więcej no to budżet większy i to dużo (JD 6M) - jak dla mnie traktor musi mieć co najmniej 24 biegi bo jest przynajmniej jakieś pole manewru z biegami i najlepiej żeby grupy zmieniane były mechanicznie. Fajną na moje ok propozycją z tych 100 konynyych "smarków " jak na moje oko to jest case luxum, dużo przełożeń i solidny tył osobna hydraulika, może trochę motor przy mały  - ale to luźniej jazdy powinien wystarczyć. W sumie to tak naprawdę żeby być w pełni zadowolonym to nie ma z czego wybrać w tym przedziale mocy bo albo miernota albo albo potworna drożyzna 

12 minut temu, Dominiik napisał:

Ja też się chętnie dowiem co za ciągnik jest wart Twojej uwagi?? I z ciekawości jak to się stało że jeździsz "odkurzaczem" z tą skrzynia?? Chociaż przyznam że faktycznie brakuje przełożeń w tej skrzyni

Brakuje przełożeń i to bardzo no i w dodatku wolno to reaguje mino regulacji, a najgłupsze to jest to programowanie biegu startowego - paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24
46 minut temu, vatoviec napisał:

Czytam te wypowiedzi i się zastanawiam do kąd to wszystko zmierza, ceny kosmiczne a te traktorki typu 430 czy  57XX to tak naprawdę badziewia chodzące jak odkurzacze, jeszcze w dodatku z tymi "świetnymi" przekładniami DYNA 4 - nie rozumiem fenomenu tej skrzyni. Wiem co mówię bo od roku mam przyjemność być operatorem tej maści "odkurzacza" z tą dyna 4 i chyba gorszego wyboru to już nie można było dokonać (nie ja). Co z tego że ma te 4,4 litra silnik jak się dusi, a ta dyna jeszcze bardzo dobrane przełożenia ma że szkoda mówić, niby ponad 100 koni a gorzej się tym jedzie i pracuje jak 70 - naprawdę, podnośnik to wo gulę koszmar - ciapek wyżej chyba podniesie no i wszędzie tylko "made in china" albo india. Dobrze się zastanowić przed wyborem żeby  nie było rozczarowania i nie sugerować się do końca danymi technicznymi 

Skoro już tak się pięknie rozpisałeś to właśnie poleć jakáś maszynę za te 200-220 netto. Mamy świadomość że to nie są ciągniki premium ani nawet ½premium ale jak ktoś próbuje wsiąść coś z MR i ,zmienić taka pociwą suntke z turem na coś lepszego to w co brnąć jak wszystkie tańsze budżetowe ciągniki robione są pod jedno kopyto...

P.s. siedziałeś w małym 80 konny DF albo Majorku...tam to dopiero jest "jakość"

No ale czekam na twoją propozycje bo sugerując się nickiem nie jedno już kupiłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

jak nh T5 DC może być większy gabarytowo od MF 5s jak jego rozstaw osi jest krótszy o 6cm , owszem wagę nh ma większą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vatoviec    0
51 minut temu, Spontan88 napisał:

Skoro już tak się pięknie rozpisałeś to właśnie poleć jakáś maszynę za te 200-220 netto. Mamy świadomość że to nie są ciągniki premium ani nawet ½premium ale jak ktoś próbuje wsiąść coś z MR i ,zmienić taka pociwą suntke z turem na coś lepszego to w co brnąć jak wszystkie tańsze budżetowe ciągniki robione są pod jedno kopyto...

P.s. siedziałeś w małym 80 konny DF albo Majorku...tam to dopiero jest "jakość"

No ale czekam na twoją propozycje bo sugerując się nickiem nie jedno już ku

Tu masz odpowiedź:  Jeżeli masz 200 to za specjalnie nie poszalejesz, ale to wszystko zależy co masz zamiar tym robić, bo jeżeli na pomocnika to takiego sobie jeżdżenia to skłonny byłbym na kubotę M5 albo coś cnh (jakiś T5 zwykły) ewentualnie proxima, a jeżeli chcesz coś więcej no to budżet większy i to dużo (JD 6M) - jak dla mnie traktor musi mieć co najmniej 24 biegi bo jest przynajmniej jakieś pole manewru z biegami i najlepiej żeby grupy zmieniane były mechanicznie. Fajną na moje ok propozycją z tych 100 konynyych "smarków " jak na moje oko to jest case luxum, dużo przełożeń i solidny tył osobna hydraulika, może trochę motor przy mały  - ale to luźniej jazdy powinien wystarczyć. W sumie to tak naprawdę żeby być w pełni zadowolonym to nie ma z czego wybrać w tym przedziale mocy bo albo miernota albo albo potworna drożyzna 

 

Tak w ogóle to jestem na co dzień u rodziny operatorem A 104 H4 i w porównaniu do forterry to ten A to jest miernota pod każdym względem mimo że to V. Moc pod psem skrzynia (wcześniej napisałem) podnośnik - jego zakres  tragedia. Siedziałem w różnych ciągnikach i pracuję też różnymi i zaważam że z roku na rok jest coraz gorzej, dobre maszyny skończyły się ok 10 lat temu 

Edytowano przez vatoviec
zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj